خانه > دیو بگریزد از این قوم ...( تکمیلی) > دیو بگریزد از این قوم …(تکمیلی)

دیو بگریزد از این قوم …(تکمیلی)

تصحیح و تکمیل مطلب قبلی :

۱. یاد آوری می کنم : این وبلاگ تنها  به  حرکت در قالب جنبش سبز پای بند است . جنبش سبز را هم یک جنبش نرم می داند . جنبش  نرم ، جنبشی است  نرم افزاری ، یعنی متکی و وابسته به  اطلاعات  و آگاهی . قبلاً  در این پست   در این خصوص و ویروس های جنبش سبز گفته ام .تکرار می کنم : اگر می خواهیم  اندیشه جنبش سبز غالب شود و ضریب نفوذ آن بالا رود ، باید زبان جنبش سبز را تقویت کنیم و  واژگان را به بهترین شکل در اختیار بگیریم  ، تا به کمک آن ها بتوانیم بیاندیشیم . 

۲.با  ذکر یک مثال می خواهم به اصل مطلب بپردازم . به ایــن تیتر بسیار حرفه ای و سبز رادیو فردا دقت کنید :» آمدن یا نیامدن هاشمی ، کدامیک خبر ساز می شود» .  دقت کنید ! اصل بر خبر سازی است . آمدن یا نیامدن  هاشمی تابع اند . خود هاشمی نیز با یک حرکت بسیار سبز ابتدا آمدن خود را اطلاع داد  و بعد آن را حذف کرد و سپس در مورد آوردن و حذف کردن توضیح داد . فارغ از محتوای خبر که اصل است ، این کار سبب می شود تا » اخبار» جنبش سبز تیترها ی مطبوعات ، تحلیل های کارشناسی و زبان مردم و در نهایت اندیشه مردم را  فتح کند .

 ۳. اما در مورد مطلب پیشین این وبلاگ ، با عنوان : بگریزد از این قوم که قرآن خوانند تکمیل می کنم :

 • در حالیکه  مخالفان و دشمنان جنبش سبز ، اخباری مربوط به دستگیری و محاکمه آقایان موسوی ، خاتمی ، کروبی و حتی هاشمی را درج می کنند و می خواهند بدینوسیله  افکار عمومی  را در این خصوص در اختیار بگیرند ، آقای کروبی در یک حرکت هماهنگ با سران جنبش ، هنرمندانه و شجاعانه  نامه ای را منتشر  و افکار عمومی را به سمت جنایات  بازداشتگاه کهریزک سوق داد . خبری که   در کمتر از یک ساعت در صدر اکثر رسانه های داخلی و خارجی مرتبط با ایران قرار گرفت . آنچه در اصل برای این وبلاگ و این جنبش مهم است این است .
 • هنگامی که آقای کروبی و سران جنبش سبز این گونه پا پیش می گذارند و از انرژی ها و ظرفیت های بالقوه خود مایه می گذارند ،وظیفه هواداران جنبش سبز این است که از این ظرفیت های فعال حداکثر استفاده را داشته باشند . برای آن که اهمیت موضوع را دریابید، با خود فکر کنید که آقای کروبی مگر چند بار می تواند این گونه بنویسد و بگوید  ؟ چند بار می تواند از پاره شدن آلت تناسلی یک دختر بگوید ؟  اصلا اعتبار این گونه نوشتن ها و گفتن ها  تا کی دوام  دارد؟
 • برای یک مقایسه سادهبلا تشبیه – ببینید : در جبهه مخالف یکی از آقایان دست چندم ، چیزی می گوید و مصاحبه ای می کند که موسوی عامل اغتشاش است و به پشتوانه همین موضوع درخواست محاکمه موسوی به قوه قضائیه می رود و بر افکار عمومی تحمیل می شود .
 • اصل موضوع این است . یعنی استفاده از ظرفیت های جنبش برای تقویت زبان جنبش سبز  . اگر می گوییم باید رهبری به تاوان این گونه موارد محاکمه شود  و  در صورت لزوم  اشد مجازات را ببیند ، یعنی  یک گام به جلو برای جنبش سبز . منظور این نیست که با این یک گام به محاکمه رهبری  جبهه مخالف رسیده ایم و برسیم  . در حقیقیت این خواسته  ،آخرین گامی است که رسیدن به آن حتی پس از سال ها نیز ممکن است یک آرزو باشد .

 نتیجه گیری :  تقدس زدایی از  رهبری  با در اختیار گیری  و تصرف ادبیاتی که  به او تقدس بخشیده اند  راهی است شدنی و تا حدی سهل الوصول . اگر می گوئیم یک  مقام مذهبی باید محاکمه شود  در آن از واژگانی چون سنگسار ، لواط استفاده می کنیم به خاطر آن است که ستون های تقدس رهبری  به لرزه در آید . غرض دفاع از این واژگان و مفاهیم و اعمال نهفته در آن نیست . غرض آن  نیست که از نردبان قدرت به کمک این واژها بالا برویم ، مقصود آن است که  صاحبان قدرت را با این نردبان پایین بیاوریم .  این واژگان منفور و مطرود  را چنان به کام  اندیشه  مخالفان تلخ کنیم که جرآت استفاده و بالا رفتن از آن را نداشته باشند .

باز هم یاد آوری می کنم : باید سبز ماند و به اندیشه سبز وفادار ماند و از رهبران جنبش سبز حمایت کرد .

مردم ایران:

به جرم تجاوز به نوامیس  در کهریزک سران کودتا را سنگسار کنید.

پی نوشت : در خصوص  انتخاب عنوان مطلب قبلی » دیو بگریزد از آن قوم که قرآن خوانند » در پیام ها توضیح دادم .مراجعه به منابع حافظ شناسی و حافظ نامه در این خصوص مفید است . اگر منبعی اینترنتی هم پیدا کردم در همین جا درج یا لینک می دهم .

 سر سبز باشید .

Advertisements
 1. اوت 10, 2009 در 12:23 ب.ظ.

  درود بر شما:

  پیام کوتاهی با مضمون زیر در حال پخش است شما هم نسبت به آن اطلاع رسانی کنید تا فراگیر شود:
  «مردم ایران: به جرم تجاوز به نوامیس در کهریزک سران کودتا را سنگسار کنید.»

  • زبان سبز
   اوت 10, 2009 در 1:27 ب.ظ.

   ممنون . اقدام شد . سر سبز باشید

 2. موافق
  اوت 10, 2009 در 1:32 ب.ظ.

  من با شما موافقم و اهمیت این نوشته را می توان فهمید وقتی اخبار این گونه در فارس می اید :
  ———————————————————-
  خبرگزاري فارس: انجمن اسلامي دانشجويان 10 دانشگاه كشور با صدور نامه‌‌اي سرگشاده‌ به مهدي كروبي، نسبت به نامه اخير وي به هاشمي‌رفسنجاني واكنش نشان دادند

  جناب شيخ مهدي كروبي
  چگونه بر اساس تعدادي شايعات كه مي‌گوييد به گوشتان رسيده به وضعيت بازداشتگاه‌ها اعتراض مي‌كنيد و خود را براي بررسي اين وضعيت خيالي داوطلب مي‌كنيد، درحاليكه عملكردتان درباره زندان بنياد شهيد در دوران رياستتان كه بر هيچ كس پوشيده نيست، را فراموش كرده‌ايد؟

 3. اوت 10, 2009 در 2:02 ب.ظ.

  درود بر شما:
  پیام های کوتاه به سرعت فراگیر می شوند:

  پیام جدید:
  «ایرانی با غیرت:در کابینه تقلب/در کهریزک تجاوز/دیگر بس است تحمل»

 4. l
  اوت 10, 2009 در 2:26 ب.ظ.

  very good i accept with you please expand it for other web sites

  • زبان سبز
   اوت 10, 2009 در 3:43 ب.ظ.

   TX U , With best wish

 5. اعتماد ملی
  اوت 11, 2009 در 10:40 ق.ظ.

  آفرین . در تائید پیشنهاد و ایده شما :

  دکتر احمدپورنجاتی معاون پیشین وزارت اطلاعات وقائم مقام آیت الله ری شهری در یاداشتی در اعتماد ملی نوشت:
  ……
  تومارسازي و شكايت اينترنتي توليدكردن كه كاري ندارد. سخن‌هاي غيرمسوولانه و بي‌پروا هم مايه‌اي نمي‌خواهد، مي‌توان چشم‌ها را بست، دين، عقل، مروت و مصلحت جامعه را به مرخصي فرستاد، دهان را باز كرد، هرچه بادا باد! پيامدهايش از كيسه حيثيت تاريخي ملت، يك انقلاب و يك نظام پرداخت خواهد شد! آن آقايي كه به خيال خام خويش دليري به خرج مي‌دهد و بر طبل بدآهنگ دستگيري و محاكمه موسوي، كروبي، خاتمي، هاشمي‌رفسنجاني، موسوي‌خوئيني‌ها، محتشمي و لابد فهرست بلندبالايي از استوانه‌هاي انقلاب و ياران امام(ره) مي‌كوبد ـ كه البته اين روزها جملگي مهجور و منزوي‌اند ـ خواه مسووليت نظامي داشته باشد، خواه در مجلس باشد و خواه در كسوت روحاني، بايد بداند و بپذيرد كه به قاعده مالوف: «ردوالحجر من حيث‌جاء» كلوخ‌انداز را پاداش سنگ است. اينها خواسته و ناخواسته زمينه‌اي را براي طرح پيشنهاد مشابه از سوي طرف ديگر فراهم مي‌سازند كه درخواست دستگيري و محاكمه و مجازات عاملان واقعي ايجاد وضعيت كنوني‌اند…

 6. غربت سبز
  اوت 12, 2009 در 11:00 ق.ظ.

  پیام کوتاه(sms) جدبد:
  «داغ شلاق ولایت به تن شریف مردم: تجاوز به نوامیس در کهریزک»
  ————————————————————————-
  از آنجایی که تجاوز به زندانیان در صداوسیما تکذیب شد پس می توان نتیجه گرفت این ماجرا صد در صد و آن هم به طور وسیع صحت دارد.

  اما بایستی به نوعی با لجن پراکنی صدا و سیما مقابله جدی کرد،بهترین راه نشر شعارها و پیام هایی در جهت بی اعتبار کردن بیشتر صدا و سیما نزد آن دسته افرادی است که تنها رسانه ای که در دسترس آنهاست همین صدا و سیمای پلید است.

 7. غربت سبز
  اوت 12, 2009 در 11:06 ق.ظ.

  از آنجایی که تجاوز به زندانیان در صداوسیما تکذیب شد پس می توان نتیجه گرفت این ماجرا صد در صد و آن هم به طور وسیع صحت دارد.

  اما بایستی به نوعی با لجن پراکنی صدا و سیما مقابله جدی کرد،بهترین راه نشر شعارها و پیام هایی در جهت بی اعتبار کردن بیشتر صدا و سیما نزد آن دسته افرادی است که تنها رسانه ای که در دسترس آنهاست همین صدا و سیمای پلید است.

 1. اوت 10, 2009 در 11:24 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: