خانه > واژه های سبز > می خواهند با دستگیری کروبی از روحانیت زهر چشم بگیرند

می خواهند با دستگیری کروبی از روحانیت زهر چشم بگیرند

آقایان علما ، مراجع ِ عظام ، اعضای ِ خبرگان

می خواهند با دستگیری کروبی از روحانیت زهر چشم بگیرند

——————————

          دیدارهای محرمانه ی  مراجع عظام ، تذکر شفاهی ِ  آیت الله العظمی سیستانی و  دعوت از او  برای سفر به ایران ،رایزنی روحانیون سرشناس با مراجع و علما  و مهم تر از همه نشست خبرگان رهبری در هفته ی  آینده ،   خبرهایی نیست که به راحتی بتوان از کنار آنها گذشت .  بی اعتنایی احمدی نژاد  به مراجع تقلید ،  سخنان غریب و رفتار خارق عادت ِ مشایی  ، آشکار شدن جنایات ِ کهریزک ، پیام های تلخ و پاسخ های ناصواب ِ رهبری ، متهم شدن اسلام و تشیع  به مماشات در حقوق انسانی  و تشکیک در  مشروعیت  دینی و سیاسی ِ دولت کودتا ،   عمده مسائلی است که محور نشست های این روزهای  علماست . روحانیت سنتی ، همواره نگرانِ  ، نگرش احمدی نژاد و رفتار ِ همکاران و انتخاب ِ اعضای کابینه او بوده است ، اما آنچه این روزها بر این نگرانی افزوده است ، تصمیم هایی است که دیگران می گیرند و اعمالی است که دیگران انجام می دهند اما هزینه اش را باید روحانیت و تشیع بپردازد . به گونه ای که ، اکنون  جبهه عظیمی از روحانیت ناراضی است و آشکار شدن ِ  این نا رضایتی ، می تواند  منجر به سقوط  شرعی ِ دولت ِ کودتا شود و  به  بر کناری رهبری  بیانجامد . 

    karoubi_namazjome  بر خلاف ِ آنچه این روزها شایع است ، زمینه سازی برای دستگیری شیخ مهدی کروبی  ارتباط چندانی با روز قدس و  حتی تحرکات ِ جنبش سبز ندارد . موج عظیمی که در روز قدس  سرازیر می شود  مهار ناشدنی است و تحرکات ِّ جنبش سبز نیز قائم به فرد نیست و با حذف ِ  سران ِ جنبش ِ سبز ، چه بسا بیشتر و رادیکال تر شود . در آستانه  اجلاس خبر گان رهبری و هم زمان با تحرکات  ِ مراجع ،   زمینه سازی سازی برای دستگیری شیخ مهدی ِ کروبی ، در حقیقت  ، گرفتن ِ زهر چشم از روحانیت است . دولت ِ کودتا با  گرفتنِ  یکی از برجسته ترین ،  معتمد ترین و مبارزترین روحانیون طراز ِ اول مملکت ، می خواهد به روحانیت پیام دهد که در امورات مملکتی دخالت نکند . دولت ِ کودتا با این برخورد ، می خواهد هزینه ِ  برخورد با روحانیت را آسانتر   کند  و شاید هم ،  زمینه را برای حذف ِ کامل روحانیت  از حکومت  فراهم سازد.  آن گاه  که مشایی مراد است و احمدی نژاد مرید و رهبری گرفتار !  هیچ چیز بعید  نمی نماید. درنگ جایز نیست .

—————————

نوشته قبلی «راه قدس از كربلا مي گذرد». يعني شما بپردازيد به جنگتان..،

Advertisements
 1. مریم
  سپتامبر 12, 2009 در 8:39 ب.ظ.

  الان نوبت مراجع است مردم خون دادند جون دادند کتک خوردند بهشون تجاوز شد مسئولیت مراجع تصاعدی رفته بالا ما ملت همه منتظریم که خامنه ای بی شرف رو بی کفایت اعلان کنن و بندازنش تو زباله دان ما منتظریم ای مراجع

 2. فراز.ا
  سپتامبر 12, 2009 در 9:11 ب.ظ.

  درود بر تو . مراجع و روحانیت اینطوری آچمز شده اند . اگر حمایت نکنند سراغ آنها می رود و اگر حمایت کنند سراغ آنها میروندیم ! در هر صورت مرگ با عزت با مرگ بی عزت در اختار روحانیون است .باز هم درود

 3. خبر رسانی کنید
  سپتامبر 12, 2009 در 9:24 ب.ظ.

  یک پیشنهاد: در راهپیمایی روز قدس مردم هنگام راه رفتن در فواصلی محکم پا برزمین بکوبند. یک حرکت اعتراضی کوبنده که لرزه بر اندام دیکتاتور میاندازد!./پایان پیام

 4. shahla.zadeh
  سپتامبر 13, 2009 در 3:39 ق.ظ.

  DIN VA HOKOOMAT AZ HAM JODAST…HOKOOMATE DINI NEMIKHAHIM…DINE HOKOOMATI NNEMIKHAHIM….PAYANDE IRAN…BE OMIDE REFERANDOM….

 5. حمید
  سپتامبر 13, 2009 در 3:49 ق.ظ.

  خوبه که روحانیت بی اعتبار یکی از بندهای ایران آزاد است

 6. سینا
  سپتامبر 13, 2009 در 4:34 ق.ظ.

  اگرچیزی نیست چرا تک تک اعضای کمیته را دستگیر می کنید‌؟ اگر هراسی از اتفاقاتی که افتاده ندارید چرا در پی از بین بردن مدارک هستید؟ درجلسه آقای کروبی با کمیته سه نفره قوه قضاییه آنها از مدارک موجود متعجب شدند وفضای جلسه آنچنان مثبت بود که آقای کروبی گفتند که حتما ترتیب اثر داده خواهد شد. اما بعد دیدیم که نه تنها بساط کمیته را جمع کردند بلکه تک تک افرادی را که درجریان پیگیری های آزارواذیت های رخ داده بودند را دستگیر کردند.

 7. hggh
  سپتامبر 13, 2009 در 4:59 ق.ظ.

  خیلی جالبه. اول به دفتر کروبی و همچنین کمیته صیانت از آرا حمله کرده و تمام اسناد را بردند. بعد گفتند مدارکی که کروبی ارائه کرده، مستند نیستند. یک برنامه وقیحانه هم ساختند و در توهماتشان همه چیز را ماستمالی کردند.

 8. جیغ سبز
  سپتامبر 13, 2009 در 6:02 ق.ظ.

  به نظر بنده امروز دو برداشت از دین اسلام بین دو طیف از روحانیت مورد مناقشه قرار گرفته است.برداشت رحمانی در مقابل برداشت سخت گیرانه از تشیع.بارزترین نماد تفکر اول را باید در سید محمد خاتمی جست.کسی که همچنان اعتقاد دارد دین میتواند در حکومت باشد درست آنگونه که علی بن ابیطالب میخواست و انجام داد.
  برداشت دوم که برداشتی افسانه ای و بر مبنای ظهور آقا طراحی شده است تکلیف به پیروان واقعی ایشان جهت برپایی زمینه ظهور-این طیف که روحانیت دگم و مرتجع با همکاری شیادانی که همه هم آنان آخوری برای چریدن میباشد و همچنین عده ای از فرماندهان و نیروهای سپاه که میدانند تنها در جنگ آنان میتوانند مورد عنایت و توجه قرار گرفته و به عبارتی دلشان برای ویرانی و جنگ تنگ شده میباشد.این دو برداشت متناقض از دین اسلام و خصوصا تشیع موجبات ایجاد شبهه بین دینداران شده است.
  در این میان مردم باید تکلیف خود را با پاره ای از بدعتها مشخص کنند.
  آیا واقعا برای ظهور مهدی موعود باید فساد در زمین باشد؟!
  آیا پیروان واقعی آن امام باید برای پایان انتظار باید موجبات فساد را مهیا کنند؟!
  آیا واقعا دنیای کنونی نیازی به آمدن و یا نیامدن چنین کسی دارد؟!
  آیا وقت آن نرسیده که نام مجلسی ها و کلینی ها و کاشانی ها و شیخ صدوقها را از مذهب تشیع حذف کنیم؟!
  آیا دیگر بس مان نیست؟!!

 9. سپتامبر 13, 2009 در 8:24 ق.ظ.

  تحلیل شما قشنگه ولی زیاد نمیشه رو این تحلیل مطمئن بود
  چون جمهوری اسلامی قبل از این اینکار رو انجام دادن در سال 67 با منتظری
  در کل باید گفت حساب کروبی با روحانیت جداست
  ولی بعید نیست که بخوان عملیات سال 67 رو دوباره اجرا کنن
  با این تفاوت که الان وجدان مردم بیداره و همه مردم هوشیارند
  پس با این عمل شکست سنگینی خواهند خورد

  • شیانی
   سپتامبر 13, 2009 در 8:44 ق.ظ.

   آقا علی
   تحلیل یک تحلیل سیاسی است .در حقیقت تحلیل می خواهد یک موضعی را اعلام و شاید القا کند .
   در مورد منتظری هم باید بگویم آن زمان خمینی بود که مورد اجماع فقهی و سیاسی بود و هاشمی رفسنجانی بسیار قدرتمند بود لذا شرایط با الان قابل مقایسه نیست .
   در ضمن همون وجدان بیدار خودتون که گفتین اصلی ترین نکته ای است که در این تحلیلبر آن دست گذاشته است

 10. سپتامبر 13, 2009 در 4:16 ب.ظ.

  سلام .نگاهی به سابقه‌ی چندتن از رهبران کودتای ۲۲ خرداد

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: