خانه > واژه های سبز, گفتگوی میان راه بهتر از تماشای باران است > گفتگوی میان راه بهتر از تماشای باران است

گفتگوی میان راه بهتر از تماشای باران است

  عاشــق باش  ، ولی مراقــب باش  !

 این چند روز را نمی نویسم ، می روم میان مردم ، می روم شهرستان ها ، می روم همه را خبر کنم ،  می روم راهپمایی ِ روز  قدس  

   این خاک آن ِ من  است ، این زمین مال ِ من است .  روز قدس  آن چنان پایم را بر زمین می کوبم تا زمین زیر پای غاصبان بلرزد .

 29550
بی قرارم،
می خواهم بروم،
می خواهم بمانم،
دارم در ترانه ای مبهم زاده می شوم،

امروز هم کسی اگر صدایم کرد،
بگو خانه نیست،
بگو رفته است شمال،
گاهی اوقات مجبورم حقیقتی را پس گریه های بی وقفه ام پنهان کنم،

آیا میان آن همه اتفاق،
من از سر اتفاق زنده ام هنوز!

هی ساده. ساده!
از پس آستین گریه گمان می کنند:
آسمان فردا صاف و هوای رفتن ما آفتابی ست،
حالا تو هم بلند شو بگو «ها» و برو!
29556
می ترسم، مضطربم،
و با آنکه می ترسم و مضطربم،
باز با تو تا آخر دنیا هستم،

خسته ام ری را،
میایی همسفرم شوی؟
گفتگوی میان راه بهتر از تماشای باران است


اشتباه از ما بود،
اشتباه از ما بود که خواب سر چشمه را در خیال پیاله می دیدیم،
دستهامان خالی،
دلهامان پر،
گفتگو هامان مثلن یعنی ما!
کاش می دانستیم،
هیچ پروانه یی پریروز پیلگی خویش را بیاد نمی آورد،
حالا مهم نیست که تشنه به روءیای آب می میریم،29554
از خانه که میایی،
یک دستمال سبــــــــــــز 

گزینه شعر فروغ و تحملی طولانی بیاور،
احتمال گریستن ما بسیار است!

حالا دیدار ما به نمی دانم آن کجای فراموشی،
دیدار ما اصلن به همان حوالی هر چه با دا باد،
پس با هر کسی از کسان من از این ترانه ی محرمانه سخن مگوی،
نمی خواهم آزردگان ساده ی بی شام وبی چراغ،
از اندوه اوقات ما باخبر شوند.

قرار ما از همان ابتدای علاقه پیدا بود،
قرار ما به سینه سپردن دریا وتشنگی نبود،
پس بی جهت بهانه میاور،
که راه دور و خانه ی ما یکی مانده به آخر دنیا ست!

29558باران می آید، هوا ابری ست،
تو می گفتی: با آسمان ابری، زیر باران عاشق می شوی!…
و من همه ی روزهای ابری به همه ی عشق های بارانی تو فکر می کنم.
 
یادت هست می خواندیم:
سلا م! حال همه ی ما خوبست ،
یادت هست گفتی: عاشق باش، ولی مراقب حالت باش.
این روزها حال همه ی ما خوبست! اما تو باور مکن….

 

 

گفتگـــوی میان راه بهتر از تماشای بـــاران استمیایی همسفرم شوی؟

29552

Advertisements
 1. سپتامبر 14, 2009 در 2:02 ب.ظ.

  نامه مهدی کروبی خطاب به ملت ایران
  محکمه واقعی در میان مردم است و باید به میان مردم رفت و دید که

  آنها چه کسی را محکوم می کنند و چه کسی را صدای حق خواهی خود

  می دانند/ خدایا به تو پناه می برم از این فجایعی که جمعی مسبب آن

  بوده اند و نه تنها مایه ننگ جمهوری اسلامی که مایه ننگ ایران شده

  است

 2. سپتامبر 14, 2009 در 7:25 ب.ظ.

  خسته نباشید

 3. جیغ سبز
  سپتامبر 15, 2009 در 5:20 ق.ظ.

  نترسیم نترسیم ما همه با هم هستیم.
  ما هم هستیم برادر تا آخر آخرش..
  به امید پیروزی

 4. سپتامبر 15, 2009 در 8:08 ب.ظ.

  در مملکتی که فقط دولت حق حرف زدن دارد،هیچ حرفی را باور نکنید (دکتر شریعتی

 5. سپتامبر 18, 2009 در 12:04 ب.ظ.

  سلام
  جمعيت3 تا 4 ميليوني در مسير ميدان هفت تير تا خيابان حجاب حضور داشت و بلنداي شعار ها بحدي بود که صداي بلندگوهاي حکومتي خفه شده بود مردم در برابر شعار مرگ بر اسرائيل کوبنده مرگ بر روسيه و مرگ بر چاوز سر مي دادند…..در پايان در گيري هايي در ميدان هفت تير رخ داد ولي اين بار مردم بودند که نيروي سرکوب گر را عقب راندند و با حمله به آنها پا به فرار گذاشتند….يک مورد اتش سوزي در ميدان هفت تير ديده شد.
  نسبت سبز ها به حکومتي ها بدون بزرگ نمايي 100 به 1 بود…حدود 70 اتبوس پارک شده در خيابان کريم خان و کشاورز نشان دهنده جيره خوار بودن حاضرين حکومتي در تظاهرات امروز بود. ولي مردم هم به اتوبوس هاي آنها يک حالي دادند و تا دلتان بخواهد روي آنها شعار نوشتند.

 6. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:10 ب.ظ.

  دوستان سلام
  امکان آپ کردن وبلاگ رو ندارم
  مطالب مربوط به روز قدس رو اینجا می زارم :

 7. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:12 ب.ظ.

  تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۸۸, ساعت ۷:۱۹ بعد از ظهر ( منبع جرس )
  قدرت نمایی میلیونی جنبش سبز کودتاگران را شوکه کرد
  خلاصه:
  صدها هزار نفر از مردم معترض تهران و سایر شهرهای ایران امروز همزمان با روز جهانی قدس به خیابانها آمدند و همدلی و خود را در ادامه جنبش سبز نشان دادند. این تظاهرات به رغم تمامی تهدیدها و هشدارهای نظامیان با حضور گسترده زنان ، مردان، کودکان و نوجوانانی برگزار شد که با حمل نمادی سبز همبستگی خود را با این جنبش ملی نشان دادند.
  بهار یکتا:

  امروز مردم به رغم تهدید روزهای گذشته سپاه و نیروهای انتظامی مبنی بر حمل نمادهای رنگی مردم تا آنجا که امکان داشت سبز آمده بودند، بانوان کشورمان این بار نیز حضور موثر خود را نشان دادند و با روسری ها و مانتوهای سبز در کنار سایر آحاد مردم خود شعار آزادی ایران می دادند. شاهدان عینی که خود جز تظاهر کنندگان بودند از کثرت جمعیت و شور و هیجان آنان می گفتند وقتی همه با همه شعار» نه لبنان، نه غزه، جانم فدای ایران» سر می دادند. این تظاهر کننده می گوید:» حتی در زمانی که نیروهای بسیج مردم سبز را جدا می کردند و گروههای آنان را به هم می زدند، باز هم صدای فریاد آنان رسا و گویا بود.»

  شاهد دیگری که تظاهرات خود را ازپل حافظ شروع کرده بود به گزارشگر «جرس» گفت:» شدت جمعیت به گونه ای بود که حتی می توان آن را بیش از روز 25 خرداد ارزیابی کرد. وی می گوید: تمام خیابانهای منتهی به میدان هفت تیر، کریمخان زند، ولی عصر مملو از جمعیتی بود که با حمل نمادهای سبز خود شعارهایی در حمایت از جنبش سبز سر می دادند. در حالی که نیروهای ضد شورش سعی در متفرق کردن مردم داشتند، مردم هم صدا با هم فریاد می زدند » نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم».

  در همین حال امروز بار دیگر صدای ممتد بوق ماشینها در ابراز مخالفت خود با دولت کودتا در خیابانهای تهران به گوش می رسید.

  بنا بر اخبار رسیده میدان 7 تیر از خیلی قبل به اشغال نیروهای انتظامی و موتور سواران لباس شخصی در آمده بود تا نگذارند جمعیت به صورت منسجم در این نقطه شکل گیرد. تنها گروهی که حق داشت در این میدان مستقر باشد چندین وانت پر از پرچم های اشرافته قرمز و ایران وفلسطین وبلندگوهایی بود که معدودی از لباس شخصی ها شعارهای آن را تکرار می کردند و اغلب شعارها بدون پاسخ از سوی همین عده معدود توسط بلندگو تکرار می شد.

  گروههایی که به جمعیت تظاهر کننده می پیوست به صورت شبکه های متفاوت و به یکباره وارد جمع تظاهرکننده می شد و با پلاکاردها و نشان های منحصر به فرد خود، شعارهای مورد علاقه خود را سر می داد. نیروهای انتظامی چندین بار سعی کردند با ایجاد دیوارهای انسانی، راه را بر تظاهر کنندگان ببندند و آنها را مجبور به تغییر مسیر کند که فشار جمعیت مانع از موفقیت آنان می شد .

  در میدان ولی عصر راه بندان مصنوعی ستاد رسمی و دولتی روز قدس هم مانع راهپیمایان نشد . برخی از طرفداران و ماموران لباس شخصی این ستاد سعی کردند با ورود به داخل شبکه های به هم پیوسته ، تابلوها و پلاکاردهای خود را علم کنند که با هوشیاری جمعیت و به دلیل قرار داشتن در اقلیت محض ، خیلی سریع با رها کردن تصاویر و تالبلوهای خود زیر دست و پا از صحنه خارج شدند.

  نیروهای انتظامی در مواردی اقدام به بازداشت برخی از تظاهرکنندگان کردند و در چند مورد و در حد فاصل خیابان حجاب و فلسطین اقدام به شلیک گاز اشک آور در میان مردمی کردند که زن و مرد و پیر و جوان در آن حضور داشتند و به همین دلیل برخی از سالمندان روزه دار و کودکان دچار مشکل تنفسی شدند.
  جمعیتی که توسط اتوبوسهای متعدد که در سراسر بلوار کشاورز پارک شده بود ، در این نقطه سازماندهی شده بود ، با سر دادن شعارهای تحریک کننده سعی داشتند تا کار را به درگیری بکشانند و در برخی از موارد موفق شدند و نیروی انتظامی هم به بهانه حمایت از آنان اقدام به برخوردهای محدود با تظاهرکنندگان و معترضان سبز کرد.

  بر روی تمامی اتوبوس های پارک شده در بلوار کشاورز با اسپری های سبز رنگ شعارهای جنبش سبز نوشته شده بود و اتوبوس ها به رسانه ای مناسب برای معترضانی که در صف های عقب تر حرکت می کردند ، تبدیل شده بود.

  پس از خاتمه نماز جمعه سیلی از جمعیت در حالی که شعار می دادند» دولت کودتا، استعفا استعفا» به سمت خیابان کارگر شمالی و میدان ونک حرکت کردند. همچنین گروههای از جوانان در دسته های چند ده نفره به خواندن شعر » یار دبستانی» پرداختند.

  خشونت لباس شخصی ها و نیروهای امنیتی در تهران

  سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات در تظاهرات روز قدس مورد حمله گروه های فشار قرار گرفت. در حالی‌که حضور سیدمحمد خاتمی با استقبال بسیار گسترده مردم روبرو شده بود لباس شخصی ها به سرکردگی ابوالفضل شریعتمداری، فرزند حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان با اطلاع قبلی از مسیر عبور خاتمی ناگهان به او حمله کردند. آنان در لحظات ابتدایی عمامه خاتمی را بر زمین انداختند و یکی از آنه با چاقو به رییس جمهور سابق حمله کرد. با توجه به جمعیت انبود مردم، بلافاصله مردم در برابر مهاجمان ایستادند و جواب این تعرض را به شدت دادند که با دخالت پلیس ضد شورش، طرفین از هم جدا شدند. این در حالی است که خبرهای دیگر، حکایت از حمله گروه فشار به ماشین حامل میرحسین موسوی دارد.

  خبر ایرنا که ساعتی پیش منتشر شد از حمله لباس شخصی ها به خاتمی و ماشین حامل موسوی به عنوان نیروهای مردمی یاد کرد که موسوی را منافق لقب داد ه اند .

  به گزارش خبرنامه امیرکبیر در بلوار کشاورز تقاطع خیابان آمیراباد، نیروهای بسیجی با در دست داشتن پرچم های زرد حزب الله لبنان سعی داشتند به میان مردم هجوم بیاورند اما با مقاومت مردم روبرو شدند و مردم نیز در مقابل شعار «مرگ بر اسرائیل از بلند گوهای آنان شعار «مرگ بر روسیه» و «مرگ بر چین» و در مقابل شعار «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» شعار می دادند «ما اهل کوفه نیستیم پشت یزید بایستیم» سر می دادند. نیروهای بسیجی که از این اقدام مردم بسیار عصبانی شده بودند در چند مورد با چوب پرچم های خود به جوانان معترض حمله ور شدند.

  این خبرنامه می افزاید: «به محض ورود جمعیت معترض به خیابان فاطمی، نیروهای گارد ضد شورش و نیز نیروهای بسیجی با در دست داشتن چوب، با یورش به جمعیت مردم تعداد زیادی را زخمی کرده و تعدادی را نیز بازداشت نمودند. صحنه ضرب و شتم معترضان و مردمی که هم چنان فریادهای مرگ بر دیکتاتور در زیر باتوم سر می دادند و یا مردمی که از بیم یورش وحشیانه نیروهای گارد و نیروهای امنیتی و بسیجی به زیر ماشین هائی که در اطراف خیابان پارک شده بود، پناه میبردند، صحنه های بسیار تکان دهنده ای را در این خیابان رقم زد. همچنین برای لحظاتی طولانی جو خیابان فاطمی بسیار متشنج بود و نیروهای گارد ضد شورش که پیش تر پارکینگ های طبقاتی خیابان فاطمی مخفی شده بودند با یورش یکباره در خیابان موجی از وحشت را ایجاد کردند.»

  خشونت هواداران دولت، در خبرگزاری های خارجی هم بازتاب گسترده داشت. خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدی عینی گزارشی از حمله به معترضان توسط نیروهای امنیتی داده است و گفته می شود تاکنون دهها تن دستگیر شده اند. این خبرگزاری همچنین از درگیری میان «طرفداران محمود احمدی نژاد و معترضان» خبر داده و گزارش هایی پراکنده از شلیک گاز اشک آور در میدان ولیعصر و بلوار کشاورز در تهران منتشر شده است.

  خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از شاهدان عینی گزارش داده که دهها هزار تظاهرکنندۀ معترض در خیابان های تهران در دفاع از میرحسین موسوی شعار می دهند و نیروهای امنیتی بشدت با آنها برخورد می کنند.
  خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی گزارش کرده است که میان پلیس ضد شورش و تظاهرکنندگان طرفدار میرحسین موسوی در خیابان های تهران درگیری روی داده است. این خبرگزاری همچنین گزارش داده است که میان طرفداران میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد در خیابان های اطراف دانشگاه تهران نیز درگیری روی داده است. شاهدان عینی گفته اند که طرفداران محمود احمدی نژاد به شدت طرفداران میرحسین موسوی را در خیابان ولی عصر مورد ضرب و شتم قرار می دهند که در نتیجه آن شماری از طرفداران میرحسین موسوی زخمی شده اند.

  به گزارش شاهدان میدان انقلاب و خیابانهای اطراف دانشگاه بسته بود و اجازه ورود مردم به دانشگاه را نمی دادند.

  شعارهای روز قدس

  روز جمعه شعارهای ابتکاری بسیار از سوی راهپیمایان جنبش سبز فریاد شد که برخی از آنها در تجمعات اعتراضی گذشته سابقه داشتند و برخی برای اولین بار سر داده می شدند. شعارها عبارت بودند از:

  رای ما گم شده ایران فلسطین شده
  کروبی دستگیر بشه ایران فلسطین می شه
  دروغگو دروغگو 62 درصدت کو
  دروغگو دروغگورهبرت کو
  کروبی زنده باد موسوی پاینده باد
  درود بر منتظری
  درود بر صانعی
  ننگ ما ننگ ما صدا وسیمای ما
  نترسید نترسید ما همه با هم هستیم
  منتظری زنده باد صانعی پاینده باد
  مرگ بر دیکتاتور
  اعتراف، شکنجه دیگر اثر ندارد
  استعفا، استعفا ، دولت کودتا
  یا حسین، میرحسین
  یا حجت بن الحسن ریشه ظلم رو بکن
  ما اهل کوفه نیستیم پول بگیریم بایستیم
  احمدی خیانت می کنه، رهبر حمایت می کنه

  گزارش صدا و سیمای دولتی

  از اولین ساعات بامداد امروز، شبکه خبر اقدام به گزارش روز قدس از تهران و سایر شهرهای ایران پرداخت. مساله قابل توجه اینکه به رغم اینکه مراسم زنده بود ولی صدای آن در دسترس نبود و آهنگهایی در مورد فلسطین پخش می شد.

  از آنجا که سیمای کودتا امروز در پخش صحنه های افتخارآفرین مردم ایران محدودیت فراوان داشت بسیاری از صحنه ها بنظر می رسید که مربوط به سالهای پیش است. همچنین بیشتر تصاویر منحصر بود به فضاهای بسته که با حداقل پلاکارد و پوستر، درجایی هم که پلاکاردی نمایش داده می شد نارنجی و زرد بود! برای چند چند لحظه ای دوربین سیما بر نوار سبز گسترده ای که در جمعیت بود زوم شد که یادآور تجمعات سبز پیش ازانتخابات و حضور سبز مردم در 25 خرداد بود که بلافاصله جهت دروبین تغییر کرد!

  مساله قابل توجه دوربین سیما در خیابان انقلاب بر روی گروهی زوم بود که تابلویی با شعار بزرگ مرک بر اسرائیل و مرگ بر امریکا روی آن نوشته شده بود. تا لحظه مخابره خبر دهها بار این صحنه پخش شد. در جایی که خبرنگار صدای تهران تلاش داشت وانمود کند که مردم شعارهایی در مرگ بر صهیونیست سر می دهند، وقتی میکروفون صدای تهران صدای مردم را پخش کرد، تنها صدای تعداد انگشت شماری شنیده می شد.

  مسلله قابل توجه اینکه در لحظه‌ای که خبرنگار شبکه دوم صدا و سیما با احمدی نژاد در میان جمعیت تظاهرکنندگان روز قدس مصاحبه می‌کرد صدای شعار جمعیت که فریاد می زدند “احمدی استعفا استعفا” بلند بود. همچنین در زمانی که احمدی نژاد به حوالی خیابان انقلاب آمد، مردم فریاد می زدند:» دروغگو، دروغگو، 62 درصدت کو».

  سایر شهرهای کشور

  همچنین گزارشهای رسیده از سایر شهرهای ایران حاکی است که مردم با حضور سبز خود بار دیگر در روز قدس روز مبارزه با ظلم و استکبار ، خواسته های قانونی و برحق خود را اعلام کردند. مساله قابل توجه هماهنگی شعارهای سبز مردم در شهرهای مختلف کشوراست. گزارشهای رسیده از شیراز، مشهد، اصفهان نشان از درگیری نیروهای انتظامی و لباس شخصی با مردم تظاهر کننده است. در این شهرها هم تاکنون تعدادی از مردم دستگیر شده اند. گفته می شود که حتی این درگیری ها در مشهد به حرم حضرت امام رضا (ع) هم کشیده شده است و هر کس با نماد سبز در راهپیمایی مشهد حضور داشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شد. در تبریز هم صدای تیراندازی شنیده شده است.

  خبرنگار جرس از اصفهان در گزارشی می گوید: «هواداران حکومت به صورت سازماندهی شده با پرچم ها و پلاکاردها از مردم متمایز بودند. نیروهای امنیتی اعم از پلیس، نیروهای ضد شورش ،بسیج و نیروهای لباس شخصی به تعداد زیاد به صورت دسته های بیست سی تایی همه جا بودند. و مانورهایی برای رعب و وحشت انجام میدادند به طوری که عده ای از هواداران مردمی خود را نیز به وحشت انداخته بودند. به محض شکل گیری تجمعی 50 یا 100 نفره و یا بیشتر نیروهای بسیج و لباس شخصی به سمت مردم حمله ور شده و با چوب و باتوم به زن و مرد رحم نمی کردند. در همان ابتدا که ما رسیدیم جمعیت معترض روی ایوان وسیع ساختمان جهان نما تجمع کردند و شعارهای الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور سر دادند. ناگهان نیروهای لباس شخصی به طرز وحشیانه ای به مردم حمله ور شدند که صحنه دلخراشی رقم خورد. به مرور جمعیت به سمت چهارباغ عباسی حرکت کرد ولی ماموران مرتب با موتور و یا پیاده به مردم حمله می کردند و فقط جلوی چشم ما چند مورد ضرب و شتم شدید منجر به جرح رخ داد. هنگام برگشت در ترافیک بوجود آمده مردم با بوق ماشین ها اعتراض می کردند.برخی از جوانان هم از پنجره ماشین ها بیرون آمده بودند و دستشان را به علامت پیروزی گرفته بودند.»

  خبرهای رسیده از قم حاکی از حضور گسترده روحانیون در این راهپیمایی دارد، در همین حال خبر می رسد که امروز در راه پیمائی روز قدس، حامد، ناصر و هاجر منتظری از نوه های آیت الله العظمی منتظری و مرضیه الهی نیا همسر حامد منتظری و سارا عزیزی همسر ناصر، دستگیر شدند. دختر آیت الله ربانی ، لعیا
  دوست محمدی و محمد حسین ربانی نوه دیگر ایشان هم دستگیر شدند.

  سخنان احمدی نژاد

  محمود احمدی نژاد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت روز قدس بار دیگر با انکار قتل عام یهودیان توسط آلمان نازی گفت:» این دروغ به منظور تشکیل دولت اسرائیل ساخته شد. » رئیس غاصب دولت دهم گفت : قتل عام یهودیان یا هولوکاست دروغی بی اساس و افسانه است و تنها بهانۀ تشکیل دولت اسرائیل بوده است. محمود احمدی نژاد اسرائیل را یک «شجره خبیثه» نامید و گفت مبارزه با این رژیم وظیفه ای ملی و مذهبی است. او در جای دیگری از سخنانش اضافه کرد که با خروج اسرائیلی ها از این کشور، آرامش نیز به دنیا بازمی گردد.

  سید احمد خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران

  خطيب جمعه تهران با بيان اينکه راه حل مشکل فلسطين فقط و فقط طرح نظام جمهوری اسلامی ایران است
  اظهار داشت که فلسطينيان بايد پاي صندوق هاي راي بيايند و نظام سياسي خود را تعیین کنند.
  به گزارش جرس وی با اشاره به سخنان هفته پیش رهبری آزادی مذاهب در ایران را نشانگر دگر اندیشی دانست و بار دیگر تاکید کرد که با مخالفان با قاطعیت و اقتدار برخورد می شود. وی مخالفت در چارچوب قانون اساسی را جایز دانست ولی نگفت که این قانون توسط چه کسی تفسیر می شود که مردم از حق اولیه خود که برگزاری تجمعات است محروم هستند. وی همچنین تریبون نماز جمعه را تریبون وحدت از نوع ولایی دانست که از این تریبون خطیب جمعه وظیفه روشنگری مردم را دارد.

 8. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:17 ب.ظ.

  شهرهایی که در آنها راهپیمایی سبز ها به خشونت گرائیده و موجب عکس العمل گارد رهبری شده است :
  1. اصفهان
  2.تبریز
  3.شیراز
  4.اهواز
  5.مشهد

 9. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:19 ب.ظ.

  چاپ 10:12 عصر جمعه، 27 شهریور 1388در پی ترس کودتاگران از پوشش خبری شکوه جنبش سبز در روز قدس رخ داد: قطع کامل سیستم اینترنت در ایران
  همزمان با حضور با شکوه سبزها در روز قدس، عوامل کودتا که راهی جز ایجاد ارعاب در سه ماه اخیر در برابر این موج سبز نداشته‌اند مجددا به کودتای رسانه‌ای روی آورده‌اند.

  به گزارش موج سبز آزادی، از صبح امروز و همزمان با اطلاع‌رسانی سایت‌های وابسته به جنبش سبز، موج سبز آزادی و جرس، مورد حمله شدید واقع و از دسترس خارج شدند. همچنین در تهران شبکه اینترنت، چت، فیلترشکن‌ها و همچنین سیستم تماس با تلفن همراه دچار اختلال شدید شده است. مهم‌ترین هدف از این کار هم، عدم اطلاع‌رسانی و پوشش خبری حضور باشکوه سبزها در روز قدس بوده است که تا به این لحظه با تلاش شبانه‌روزی خدمت‌گزاران گمنام جنبش سبز ناکام مانده است.

 10. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:20 ب.ظ.

  منبع : دویچه وله
  گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که در راهپیمایی روز قدس، هزاران تن در پشتیبانی از جنبش سبز شرکت کرده‌اند. خبرگزاری‌ها از برخی درگیری‌های پراکنده و نیز بازداشت‌ها، از جمله حمله به محمد خاتمی، خبر داده‌اند.

  خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که نیروهای انتظامی، بیش از ده تن از هواداران میرحسین موسوی را در راهپیمایی روز قدس در تهران بازداشت کرده‌اند. این خبرگزاری همچنین از درگیری‌هایی میان هواداران جنبش سبز و نیروهای انتظامی گزارش داده است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، هزاران تن از تظاهرکنندگان با مچ‌بندهای سبز در خیابان‌های مرکزی شهر راهپیمایی و در میدان‌های اصلی اطراف دانشگاه تهران اجتماع کردند. شعارهای تظاهرکنندگان «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «نترسیم، نترسیم، ما همه با هم هستیم» بوده است.

  همچنین خبرگزاری آلمان از حضور شمار زیادی از نیروهای اپوزیسیون در راهپیمایی روز قدس گزارش داده است. طبق این گزارش، تظاهرکنندگان در خیابان‌ها شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «زنده‌باد آزادی» سرداده‌اند.

  گزارش شاهدان عینی

  یک شاهد عینی در تماسی با دویچه ‌وله خبر داد که تظاهرکنندگان از میدان انقلاب به سوی دانشگاه تهران، با سد ماموران انتظامی روبرو می‌شوند و عملا از آنان خواسته می‌شود که بازگردند. این شاهد عینی گفت که شعارهایی مانند «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، «ما اهل کوفه نیستیم، پول بگیریم بایستیم» و نیز «کروبی دستگیر بشه، ایران قیامت می‌شه» در خیابان‌ها طنین‌انداز هستند.

  شاهدی دیگر به دویچه وله گفت که در تقاطع ۱۶ آذر و انقلاب، شاهد پرتاب گاز اشک آور بوده است. به گفته‌ی وی، طرفداران احمدی‌نژاد به مردم حمله کرده‌اند. دست حزب‌اللهی‌ها، میله‌های فلزی بوده، چیزی مثل پوینتر معلم‌ها که باز و بسته می‌شود. این‌ها با این میله‌ها که دراز هم می‌شوند، مردم را می‌زدند. وی افزود که چند نفر را از بین جمعیت جدا کردند و بردند.

  همین شاهد می‌افزاید که پس از پرتاب گاز اشک‌آور، مردم در تقاطع کارگر و ۱۵ آذر گردآمده‌اند و در آنجا گفته شده که در مسیر آزادی و تهرانسر درگیری شده و کاربه تیراندازی کشیده است. اطراف دانشگاه تهران هنوز تیری شلیک نشده است. شعارهای «یا حجت ابن الحسن، بت بزرگ و بشکن»، «کروبی بت شکن، بت بزرگ و بشکن»، «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران»، «مرگ بر دیکتاتور» و هنگام سخنرانی احمدی‌نژاد شعار «دولت کودتا، استعفا استعفا» سرداده شده است.

  شاهدی دیگر به دویچه وله گفت: «امروز خیلی عالی بود. یک ۲۵ خرداد دیگرشکل گرفت. اشکال این بود که ماموران نمی‌گذاشتند مردم به هم متصل شوند. از هفت تیر تا خیابان حجاب پر از جمعیت سبز پوش بود. همه جا جمعیت سبزپوش است. از شعار «آزادی زندانی سیاسی» گرفته تا «اعتراف، شکنجه، تجاوز دیگر اثر ندارد»، «آن خس و خاشاک تویی، دشمن این خاک تویی»، «ما همه همصداییم، سهرابیم، نداییم»، «نه غزه نه لبنان، جنبش سبز ایران» طنین انداز بود. جمعیت علامت پیروزی، بادکنک سبز، پرچم سبز و روبان سبز و شال سبز همراه دارد. درگیری‌های پراکنده وجود دارد اما ظاهرا دستور ندارند کسی را دستگیر کنند. ماموران انتظامی خیلی زیاد هستند ولی کارشان این است که مانع رسیدن ما به طرف‌های دانشگاه شوند. جمعیت این قدر زیاد است که می‌توانم بگویم حتی از ۲۵ خرداد بیشتر است. جمعیت طرفدار دولت با هزار سازماندهی بسیار کم است و اصلا قابل مقایسه با سبزپوش‌ها نیست».

  حمله به سید محمد خاتمی

  به گزارش پایگاه خبررسانی پارلمان نیوز، وابسته به فراکسیون اقلیت مجلس، سید محمد خاتمی، رییس‌جمهوری پیشین ایران، در راهپیمایی روز قدس، در حالی که در مسیر خیابان حجاب به سوی میدان فلسطین در حرکت بود، مورد حمله‌ی یک گروه فشار به رهبری ابوالفضل شریعتمداری، فرزند حسین شریعتمداری مدیر روزنامه‌ی تندرو کیهان، قرار گرفته است.

  پارلمان نیوز نوشته که در این حمله، عمامه‌ی خاتمی به زمین افتاده، ولی جمعیت انبوه مردم در برابر گروهک تندرو ایستاده و جواب تعرض آن‌ها را داده است. پس از این حمله، خاتمی ناچار شده راهپیمایی روز قدس را ترک کند. همین پایگاه خبری افزوده که مردم حامی جنبش سبز در پاسخ به بلندگوها که شعار «مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا» سرمی‌دادند، یکصدا شعار «مرگ بر روسیه» سرداده‌اند.

  خبرهای رسیده حاکی از آن است که مهدی کروبی هم در این راهپیمایی شرکت داشته است و مردم برای جلوگیری از هر تعرضی به او، حلقه‌ای به دور او زده‌اند. کروبی از میدان هفت تیر به سوی دانشگاه تهران حرکت کرده است.

  «شعارهای متفاوت»

  همچنین «آینده نیوز» گزارش داده است که هواداران پرشمار مهندس موسوی در کنار سایر تظاهرکنندگان در راهپیمایی شرکت کرده‌اند و به‌رغم دادن شعارهای متفاوت آنان، درگیری میان این گروه و ماموران انتظامی دیده نشده است.

  به گزارش این پایگاه خبری، پس از پایان سخنرانی احمدی‌نژاد، جمعیت زیادی همچنان در خیابان‌ها باقی مانده‌اند و شعار می‌دهند. از قبل از میدان انقلاب، از ورود حامیان موسوی به این میدان جلوگیری شده است. آینده‌نیوز خبر داده که تا ساعت ۱۲ هیچگونه موردی از درگیری، صدای شلیک گلوله یا پرتاب گاز اشک‌آور مشاهده نشده است.

  حمله به خودروی میرحسین موسوی

  ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران، نوشت که حضور خاتمی، کروبی و موسوی در راهپیمایی روز قدس، خشم مردم را برانگیخت. به نوشته‌ی ایرنا، راهپیمایان با دیدن آن‌ها شعار «مرگ بر منافق» سرداده‌اند. ایرنا افزوده است که موسوی و خاتمی پس از دیدن اعتراض‌ها صف تظاهرات را ترک کرده‌اند.

  به گزارش ایرنا، موسوی پس از سوار شدن بر خودروی خود، با پرتاب اشیایی از سوی مردم و کوبیدن مشت‌های معترضان به شیشه‌ی خودرویش روبرو و مجبور شده محل راهپیمایی روز قدس را ترک کند.

 11. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:23 ب.ظ.

  10:31 عصر جمعه، 27 شهریور 1388خبر فوری- بازداشت دو عضو جوان جبهه مشارکت
  دو تن از اعضای شاخه جوانان حزب مشارکت و فرزندان رده‌های بالای این حزب، ساعاتی پیش بازداشت شدند.

  به گزارش موج سبز آزادی، در پی بازداشت حسین نورانی‌نژاد، مهدی محمودیان، مهدی موسوی‌نژاد، علی پیرحسینلو و همسرش فاطمه ستوده که همگی طی دو روز پیش به اتهامی نامعلوم بازداشت شدند، امروز بعدازظهر نیروهای امنیتی با یورش به یک مراسم افطار، دو تن از اعضای شاخه جوانان حزب مشارکت بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. هنوز خبر دقیقی از مشخصات نامبردگان و محل نگهداری آنان در دست نیست.

 12. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:24 ب.ظ.

  گزارش دیگری از راهپیمایی امروز: تهران در تصرف سبزها/ هجوم به معترضان با گاز اشک آور و باتوم در خیابان های کشاورز، مطهری، ولی عصر، طالقانی و آزادی
  جمعه، 27 شهریور 1388

  ادوارنیوز: گزارش ها از تهران حاکی است در جریان تظاهرات امروز معترضان به نتایج انتخابات نیروهای انتظامی و لباس شخصی ها در چند نقطه از تهران با شیلک گاز اشک آور و باتوم با مردم درگیر شده اند.

  به گزارش خبرنگار ادوارنیوز، درحالی که راهپیمایان حدفاصل میدان هفت تیر تا مقابل پارک لاله در بلوار کشاورز را به تصرف خود در آورده بودند عده ای نیروهای بسیج در مقابل پارک لاله اجازه ادامه راهپیمایی به آنها ندادند و با شلیک گاز فلفل و گاز اشک آور با آنان درگیر شدند. که با شعار مردم مبنی بر روزه دار بودن معترضان مواجه شدند.

  همچنین معترضان در مسیر بازگشت مجددا در بلوار کشاورز تا میدان ولی عصر حاضر شدند و پس از آن با حضور در خیابان ولی عصر به سمت خیابان مطهری ده ها هزارنفر از شهروندان راهپیمایی کردند و درحالی که هزاران نفر از این جمعیت به خیابان مطهری وارد شده بودند صدها تن از نیروهای گاردویژه به آنها حمله کردند، که در مقابل نیز تعدای از معترضان به آتش زدن سطلهای زباله پرداختند.

  همچنین گزارش شده است که درگیریهای مشابهی نیز در میدان هفت تیر تهران به وقوع پیوسته که در یک مورد به تیراندازی در این میدان نیز کشیده شده است.

  بعلاوه در ابتدای تظاهرات امروز در تقاطع خیابان ولی عصر و طالقانی نیز بسیجی ها با باتوم به مردم حمله کرده اند.

  در خیابان آزادی نیز در حوالی چهارراه نواب نیروهای انتظامی با مردم درگیر شده اند و پس از پایان مراسم نمازجمعه نیز درحالی که معترضان در میدان آزادی حضور داشتند، برخوردهای شدیدی از سوی نیروی انتظامی صورت گرفته است.

  تا ساعت 17 درگیری های پراکنده در خیابان ولی عصر و حوالی میدان ونک نیز در جریان بوده است.

 13. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:25 ب.ظ.

  صدای مردم صدای خداست/تظاهرات صدهاهزار تن از مردم تهران بر علیه دولت کودتا
  جمعه، 27 شهریور 1388

  ادوارنیوز:صدها هزار تن از مردم تهران امروز با تظاهرات سراسری در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران در حالی که نمادهای سبز رنگ حمل می کردند بعد از گذشت سه ماه از انتخابات 22 خرداد اعتراض خود را به تقلب انجام شده در این انتخابات و جنایات انجام شده پس از آن نشان دادند.

  این تظاهرات با توجه به برپایی روز قدس در اخرین جمعه ماه رمضان انجام شد

  به گزارش ادوار نیوز حضور غیرمنتظره هواداران جنبش سبز به شکلی بود که از ساعت ده و سی دقیقه صبح امروز میدان هفت تیر مملو از جمعیت شد و تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای «الله اکبر»،» مرگ بر دیکتاتور»،» فلسطین فلسطین ما هم مثل تو هستیم»، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»،» یا حسین میرحسین»، «کروبی موسوی حمایتت می کنیم» به سمت میدان ولی عصر و بلوار کشاورز حرکت کردند میزان جمعیت شرکت کننده در این مسیر به گونه ای بود که مسیر میدان هفتم تیر تا پارک لاله تهران سبز پوش شد.

  تظاهرکنندگان که حضور زنان در میان آنها به شکل چشمگیری نمایان بود با سر دادن شعارهایی در هنگام سخنرانی احمدی نژاد خواهان استعفای وی شدند جمعیت همچنین به دفعات و در واکنش به شعار مرگ بر امریکا شعار مرگ بر روسیه سر داد.

  تظاهرکنندگان همچنین با سر دادن شعار «شکنجه تجاوز دیگر اثر ندارد» و «ای مردم فلسطین کهریزک رو ندیدید» به جنایات انجام شده اعتراض کردند

  همچنین مطابق با قرار قبلی شیخ مهدی کروبی راس ساعت 11 صبح از میدان هفتم تیر و در میان تظاهرکنندگان حضور یافت و تا خیابان فلسطین آنها را همراهی کرد.

  گفتنی است نیروهای گارد ویژه در مسیرهای مختلف از جمله تقاطع بلوار کشاورز و خیابان فلسطین تلاش کردند با تشکیل صف انسانی از حرکت جمعیت جلوگیری کنند اما این تلاش ناکام ماند.

  درگیری ها میان جمعیت اندک حامیان دولت کودتا و تظاهرکنندگان در چندین مورد منجر به شلیک گاز اشک آور و گاز فلفل شد.

  جمعیت تظاهرکننده همچنین با سر دادن شعارهای بی سابقه ای به حمایت از آیت الله منتظری و آیت الله صانعی مراجع عظام تقلید شیعیان پرداختند.

  گزارش های تکمیلی حاکی است با آغاز نماز جمعه تهران تظاهرکنندگان جنبش سبز با بازگشت به سمت میدان ولی عصر و هفت تیر به راهپیمایی خود ادامه دادند قسمتی از جمعیت با حرکت از میدان ولی عصر به سمت شمال و بخش دیگری به سمت میدان هفت تیر حرکت کردند.

  به گزارش شاهدان عینی مقارن ساعت 2بعد از ظهر نیروهای ضد شورش حاضر در میدان هفت تیر با شلیک گاز اشک آور و حمله به سوی مردم به کمک پلس های موتور سوار دست به متفرق کردن جمعیت زده اند. گفته می شود در خیابان ولی عصر نیز جمعیت معترض با حمله و سرکوب نیروی انتظامی مواجه شده اند

 14. زبان سبز (4)
  سپتامبر 18, 2009 در 6:26 ب.ظ.

  صدای مردم صدای خداست/تظاهرات صدهاهزار تن از مردم تهران بر علیه دولت کودتا
  جمعه، 27 شهریور 1388

  ادوارنیوز:صدها هزار تن از مردم تهران امروز با تظاهرات سراسری در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران در حالی که نمادهای سبز رنگ حمل می کردند بعد از گذشت سه ماه از انتخابات 22 خرداد اعتراض خود را به تقلب انجام شده در این انتخابات و جنایات انجام شده پس از آن نشان دادند.

  این تظاهرات با توجه به برپایی روز قدس در اخرین جمعه ماه رمضان انجام شد

  به گزارش ادوار نیوز حضور غیرمنتظره هواداران جنبش سبز به شکلی بود که از ساعت ده و سی دقیقه صبح امروز میدان هفت تیر مملو از جمعیت شد و تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای «الله اکبر»،» مرگ بر دیکتاتور»،» فلسطین فلسطین ما هم مثل تو هستیم»، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»،» یا حسین میرحسین»، «کروبی موسوی حمایتت می کنیم» به سمت میدان ولی عصر و بلوار کشاورز حرکت کردند میزان جمعیت شرکت کننده در این مسیر به گونه ای بود که مسیر میدان هفتم تیر تا پارک لاله تهران سبز پوش شد.

  تظاهرکنندگان که حضور زنان در میان آنها به شکل چشمگیری نمایان بود با سر دادن شعارهایی در هنگام سخنرانی احمدی نژاد خواهان استعفای وی شدند جمعیت همچنین به دفعات و در واکنش به شعار مرگ بر امریکا شعار مرگ بر روسیه سر داد.

  تظاهرکنندگان همچنین با سر دادن شعار «شکنجه تجاوز دیگر اثر ندارد» و «ای مردم فلسطین کهریزک رو ندیدید» به جنایات انجام شده اعتراض کردند

  همچنین مطابق با قرار قبلی شیخ مهدی کروبی راس ساعت 11 صبح از میدان هفتم تیر و در میان تظاهرکنندگان حضور یافت و تا خیابان فلسطین آنها را همراهی کرد.

  گفتنی است نیروهای گارد ویژه در مسیرهای مختلف از جمله تقاطع بلوار کشاورز و خیابان فلسطین تلاش کردند با تشکیل صف انسانی از حرکت جمعیت جلوگیری کنند اما این تلاش ناکام ماند.

  درگیری ها میان جمعیت اندک حامیان دولت کودتا و تظاهرکنندگان در چندین مورد منجر به شلیک گاز اشک آور و گاز فلفل شد.

  جمعیت تظاهرکننده همچنین با سر دادن شعارهای بی سابقه ای به حمایت از آیت الله منتظری و آیت الله صانعی مراجع عظام تقلید شیعیان پرداختند.

  گزارش های تکمیلی حاکی است با آغاز نماز جمعه تهران تظاهرکنندگان جنبش سبز با بازگشت به سمت میدان ولی عصر و هفت تیر به راهپیمایی خود ادامه دادند قسمتی از جمعیت با حرکت از میدان ولی عصر به سمت شمال و بخش دیگری به سمت میدان هفت تیر حرکت کردند.

  به گزارش شاهدان عینی مقارن ساعت 2بعد از ظهر نیروهای ضد شورش حاضر در میدان هفت تیر با شلیک گاز اشک آور و حمله به سوی مردم به کمک پلس های موتور سوار دست به متفرق کردن جمعیت زده اند. گفته می شود در خیابان ولی عصر نیز جمعیت معترض با حمله و سرکوب نیروی انتظامی مواجه شده اند

 15. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:39 ب.ظ.

  خبر های مهم و خواندنی (مختصر / مفید / معتبر )
  1. عکس های جالبی از حضور سبز ها در حال انتشار است .
  2. حضور میلیونی (حداقل یک میلیون ) سبز در راهپیمایی تهران قطعی است .
  3. سعی می شد با سبز ها درگیر شوند ولی موفق نمی شدند .
  4. چند مورد درگیری جزئی رخ داد (میان مردم )
  5. بحث های مختلفی هم میان مردم بود .
  6. احمدی نژاد به شدت شوکه شده بود . هول بود و از صحبت کردن و شعار دادن مردم کلافه بود .
  7.موفق نشدم هیچکدام از یران جنبش سبز را ببینم .
  ادامه دارد …

 16. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:44 ب.ظ.

  8. درگیری ها میان گارد رهبری و مردم رخ داد .
  9. اکثر درگیری ها در هفت تیر و حوالی خیابان آزادی منتهی به نواب (بین انقلاب و نواب ) بود .
  10. اشک آور زدند / خیلی
  11. چند مورد مردم سطل ها را آتش زدند . (حداقل 4 مورد )
  12. جلوی دانشگاه تهران می گفتند درگیری شدیده واشک آور خیلی زدن
  13. هفت تیر خشونت زیاد بود و اکثرا لباس گارد ضد شورش داشتن .
  14. بیشترین شعار ها علیه رهبری بود .(مرگ بر دیکتاتور و…
  15. می گفتن تخت طاوس (مطهری درگیریه )ولی ما نبودیم !
  ادامه دارد ..

 17. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:51 ب.ظ.

  16. Gmail هم از دسترس خارج شده در ایران
  17.مشیر 7 تیر تا سر کارگر در اختیار سبز ها بود . کاملا . بقیه رو نمی دونم !
  18. جمعیت زیاد بود اما متراکم نبودند . یک جورایی همه همدیگر را راحت می گذاشتند و فاصله می گرفتند .
  19 . بلوار کشاورز ( جلوی بیمارستان ) یک پارچه خیلی بزرگ دود سی چل متر رو دست مردم سبز بود . صدا و سیما جرات نخواهد کرد بلوار را نشان بده .
  20 .من پوستر چاپ شده ندیدم چند تاز آن قدیمی ها مثلن خود موسوی و…
  ادامه دارد …

 18. زبان سبز
  سپتامبر 18, 2009 در 6:56 ب.ظ.

  21. بیشتر درگیری ها بعد از نماز بود .
  22. گاردی ها واقعن کم آورده بودند . میگم واقعــــــــــــــــــــــــــــــن . خداییش دوست داشتن بشینن .
  23.مچ بند سبز بیشترین نماد سبز ها بود .
  ادامه دارد …

 19. خبر رسانی کنید
 20. خبر رسانی کنید
  سپتامبر 18, 2009 در 7:07 ب.ظ.

  کروبی قهرمان در راهپیمایی امروز

  و بقیه ماجراها :  http://rapidshare.de/files/48370523/D2_-_MOV00553.wmv.html
  http://rapidshare.de/files/48370538/D2_-_MOV00551.wmv.html
  http://rapidshare.de/files/48370552/D2_-_MOV00561.wmv.html
  http://rapidshare.de/files/48370577/D2_-_MOV00558.wmv.html
  http://rapidshare.de/files/48370598/D2_-_MOV00554.wmv.html
  http://rapidshare.de/files/48370623/D2_-_MOV00555.wmv.html
  لینک فیلم راهپیمایی
  هر جور که می توانید اینها را در اختار دوستان خارج از کشور قرار دهید تا پخش شود.ممنون

 21. خبر رسانی
  سپتامبر 19, 2009 در 5:55 ق.ظ.

  آدرس موج سبز آزادی بدون فیلتر :
  mowjcamp.myfw.us
  راهپیمایی واقعی را اینجا ببینید

 22. خبر رسانی
  سپتامبر 19, 2009 در 5:58 ق.ظ.

  رزونامه اعتماد امروز را ببینید و بخرید و حال کنید

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: