خانه > اخبار روز قدس > خبرهای مفید و خواندنی از روز قدس تهران

خبرهای مفید و خواندنی از روز قدس تهران

خبر های مهم و خواندنی از روز قدس تهران (مختصر / مفید / معتبر )

با این اوضاع اینترنت غنیمته / عکس ها  رو بعد می زارم

(گزارش  سایت های جرس و موج سبز آزادی و …

را گذاشتم در پیام های مطلب قبلی )20090918173048cgh-2

 • 1. عکس های جالبی از حضور سبز ها در حال انتشار است .
  2. حضور میلیونی (حداقل یک میلیون ) سبز در راهپیمایی تهران قطعی است .
  3. سعی می شد با سبز ها درگیر شوند ولی موفق نمی شدند .
  4. چند مورد درگیری جزئی رخ داد (میان مردم )
  5. بحث های مختلفی هم میان مردم بود .
  6. احمدی نژاد به شدت شوکه شده بود . هول بود و از صحبت کردن و شعار دادن مردم کلافه بود .
  7.موفق نشدم هیچکدام از سران جنبش سبز را ببینم . ولی همه آمده بودن : کروبی :هفت تیر / خاتمی : وصال / هاشمی  :فردوسی / موسوی : نمیدونم !
  8. درگیری ها میان گارد رهبری و مردم رخ داد .
  9. اکثر درگیری ها در هفت تیر و حوالی خیابان آزادی منتهی به نواب (بین انقلاب و نواب ) بود .
  10. اشک آور زدند / خیلی
  11. چند مورد مردم سطل ها را آتش زدند . (حداقل 4 مورد را دیدم  )
  12. جلوی دانشگاه تهران می گفتند درگیری شدیده واشک آور خیلی زدن
  13. هفت تیر خشونت زیاد بود و اکثرا لباس گارد ضد شورش داشتن .
  14. بیشترین شعار ها علیه رهبری بود .(مرگ بر دیکتاتور و…
  15. می گفتن تخت طاوس (مطهری درگیریه )ولی ما نبودیم !
  16. Gmail هم از دسترس خارج شده در ایران
  17.مسیر 7 تیر تا سر کارگر در اختیار سبز ها بود . کاملا . بقیه رو نمی دونم !
  18. جمعیت زیاد بود اما متراکم نبودند . یک جورایی همه همدیگر را راحت می گذاشتند و فاصله می گرفتند .
  19 . بلوار کشاورز ( جلوی بیمارستان ) یک پارچه خیلی بزرگ دود سی چل متر رو دست مردم سبز بود . صدا و سیما جرات نخواهد کرد بلوار را نشان بدهد .
  20 .من پوستر چاپ شده ندیدم چند تا از آن قدیمی ها مثلن خود موسوی و…
  21. بیشتر درگیری ها بعد از نماز بود .
  22. گاردی ها واقعن کم آورده بودند . میگم واقعــــــــــــــــــــــــــــــن . خداییش دوست داشتن بشینن .
  23.مچ بند سبز بیشترین نماد سبز ها بود .
 • 24. بیشترین تراکم سبز ها جایی بود که کروبی بود  .
 • 25. دستگیری مردم ممکن نبود چندان  به قول دوستا کسی رو نمیتونستن دنبال کنن .
 • 26. تند ترین شعار به نظر من این بود : رهبری این آخرین پیامه … جنبش سبز ایران آماده قیامه
 • بالای پل کریمخان دیدنی بود . زیر پل یک پارچه سبز خیلی بزرگ  که متاسفانه خیلی دوام نیاورد

در حال تکمیل شدن …

پیام ها را هم ببینید . خبر های مهم سایت هایی که در دسترس نیستند ..

اخبار را در پیام ها بگذارید …خبر رسانی کنید .

روز قدس

روز قدس

Advertisements
 1. گزارش سایت کلمه
  سپتامبر 19, 2009 در 7:17 ق.ظ.

  کلمه:
  شعارهای متفاوت از سالهای گذشته در روز قدس امسال شنیده می شد به طوریکه درحد فاصل میدان هفت تیر تا ولی عصر مردم علاوه بر شعارهایی در دفاع از آرمان های فلسطینیان در مبارزه با ظلم ، شعار می دادند: نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، یا حسین میرحسین ، کروبی با غیرت صدای خشم ملت.

  راهپیمایی روز قدس، امسال متفاوت تر، پرشور تر،با حضور طیف های مختلف مردم، با شعارهای جدید و همچنین با درگیرهای پراکنده و اندک برگزار شد.
  به گزارش خبرنگار کلمه ساعت 10 صبح امروز راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آغاز شد و در این بین مهندس میرحسین موسوی طبق سالهای گذشته از خیابان پاستور به صف مردمی پیوست.

  راهپیمایی امروز در سه محور از تراکم بیشتر برخوردار بود که محور نخست شامل خیابان انقلاب متصل به دانشگاه تهران که بیشتر در اختیار طرفداران دولت بود اما محور دوم شامل خیابان انقلاب به سمت خیابان آزادی می شد که منتقدان وضع موجود بیشتر در این محور حضور داشتند.

  همچنین محور سوم که شامل بلوار کشاورز و میدان هفت تیر می شد به طور کامل در اختیار معترضان بود. تعداد تظاهر کنندگان که فاصله بين هفت تير و ميدان وليعصر را پوشانده بودند و پيوسته بر آن افزوده می شد نزديک به صد هزار نفر برآورد شده است.

  برای مهار مردم و جلوگیری از دادن شعار، هفت نيسان پر از بلند گو به ميان مردم وارد شدند و محوطه هفت تير تا وليعصر را پوشش دادند اما در مقابل این بلند گوها معترضان شعارهای خود را تکرار می کردند.

  در خیابان آزادی تهران، هواداران پرشمار مهندس موسوی در كنار سایر شركت كنندگان در راهپیمایی به دادن شعار پرداخته و با وجود شعارهای متفاوت آنان، درگیری میان این گروه و ماموران انتظامی كه بدون ایجاد تنش درحاشیه خیابان وجود دارد دیده نمی شد.

  نكته جالب توجه استفاده طیف حامیان دولت و بسیجی ها از شعار «هم غزه هم لبنان جانم فدای ایران»است كه پیش از این توسط هواداران میانه روی موسوی ابداع شده بود.

  بنابر گزارش ها، قبل از میدان انقلاب، نیروهای سبزپوش انتظامی با ایجاد صف چند لایه انسانی، از ورود حامیان موسوی به این میدان جلوگیری كردند كه آنان در همان جا باقی مانده و به سردادن شعارهای مورد نظر خود پرداختند.
  در این منطقه حامیان دولت حضور بسیار كمی داشتند و بیشتر منطقه خیابان آزادی، از حوالی نواب تا انقلاب در اختیار معترضان انتخابات با نمادهای سبز دیده می شدند.

  در مقابل از میدان انقلاب تا حوالی وصال در اختیار طیف مقابل بود كه در محوطه های نزدیك دانشگاه، صفوف نماز را تشكیل داده بودند.

  با وجود حضور وسیع خبرنگاران خارجی در مراسم روز قدس اما به آنها تنها مجوز تصویربرداری در نزدیك میدان انقلاب داده شد در حالیکه در سالهای گذشته خبرنگاران خارجی آزادانه در هر مکانی امکان تصویر برداری و عکس برداری از این میراث امام خمینی (ره) را داشتند.

  شعارهای متفاوت از سالهای گذشته در روز قدس امسال شنیده می شد به طوریکه درحد فاصل میدان هفت تیر تا ولی عصر مردم علاوه بر شعارهایی در دفاع از آرمان های فلسطینیان در مبارزه با ظلم ، شعار می دادند: نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، یا حسین میرحسین ، کروبی با غیرت صدای خشم ملت.

  همچنین در بین تظاهر کنندگان شعار یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم رو بکن و نیز هم غزه هم لبنان جانم فدای ایران نیز شنیده می شد.

  ستاد اقامه نماز جمعه در روزهای گذشته اقدام به پوشاندن دانشگاه تهران با پارچه های برزنتی کردند به طوریکه داخل دانشگاه از بیرون قابل رویت نبود. همچنین مسدود كردن دو مسیر در خیابان انقلاب باعث شد جمعیت مردم در مسیر ویژه اتوبوس متمركز شود و آنان را به زحمت انداخت.

  آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی هم طبق سنوات گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور یافت و در راهپیمایی شركت كرد.

  خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدی عینی نوشت بیش از 10 نفر توسط این نیروهای انتظامی دستگیر شدند این خبر تاکنون از سوی مقامات انتظامی تائید نشده است.

  این خبرگزاری همچنین از درگیری میان ‹طرفداران محمود احمدی نژاد› و معترضان خبر داده و مدعی گزارش هایی پراكنده از شلیك گاز اشك آور در میدان ولیعصر و بلوار كشاورز در تهران شده است.

  حمله برخی عناصر تندرو به سیدمحمدخاتمی نیز با مداخله مردمی و ماموران انتظامی مواجه شد . در حالی که رئیس جمهور سابق کشور در میان هزاران نفر از مردم حامی جنبش سبز در مسیر خیابان حجاب به سمت میدان فلسطین حاضر شده بود «گروهک فشار» به رهبری ابوالفضل شریعتمداری، فرزند حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه تندروی کیهان با اطلاع قبلی از مسیر عبور خاتمی ناگهان به او حمله کردند، در لحظات ابتدایی، آنها عمامه خاتمی را بر زمین انداختند و قصد ضرب و شتم رئیس دولت اصلاحات را داشتند اما با توجه به جمعیت انبوه مردم، بلافاصله مردم در برابر این گروهک تندرو ایستادند و جواب این تعرض را به خوبی به آنها دادند.

  خبرهای رسیده از راهپیمایی امروز تهران حاکی از آن است که مهدی کروبی نیز در میان استقبال پرشور مردم و در میان حلقه‌ای که مردم برای جلوگیری از هرگونه تعرضی به دور او زده‌اند از میدان هفت‌تیر به سمت دانشگاه تهران در حال حرکت بود.

  پس از پایان مراسم نیز طیفی از معترضین در خیابان آزادی به سمت غرب و در خیابان كارگر به سمت شمال به شعارهای خود و در دست گرفتن نمادهای سبز پرداختند.

  براساس گزارشی از تقاطع بلوار كشاورز و خیابان كارگر، معترضین از شمال و جنوب در حال حركت بودند و حامیان دولت نیز در میانه چهارراه با پرچمهای خود حضور داشتند و شعار می دادند كه سرانجام حامیان موسوی به هم پیوند خوردند و نیروی انتظامی ناگزیر دیوار انسانی كه تشكیل داده بود را شكست و برخی شعار نیروی انتظامی حمایت حمایت سر دادند.

  صدا و سیما به مانند سیاست های یکجانبه گذشته خود با گرفتن تصاویر بسته یا از بالا جمعیت جنبش سبز را سانسور کرد و صدها هزار نفر را نادیده گرفت.
  همچنین در حاشیه مراسم امروز روز قدس در محدوده راهپیمایی شبکه تلفن همراه دچار اختلال شد و همچنین خطوط اینترنتی قطع یا با اختلال روبرو است.

 2. حمله پسر شریعتمداری با چاقو به محمد خاتمی
  سپتامبر 19, 2009 در 7:18 ق.ظ.

  حمله پسر شریعتمداری با چاقو به محمد خاتمی
  سایت کلمه: در حالی که رئیس جمهور سابق کشور در میان هزاران نفر از مردم حامی جنبش سبز بود «گروهک فشار» به رهبری ابوالفضل شریعتمداری، فرزند حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه تندروی کیهان با اطلاع قبلی از مسیر عبور خاتمی ناگهان به او حمله کردند. در لحظات ابتدایی، آنها عمامه خاتمی را بر زمین انداختند و قصد ضرب و شتم رئیس دولت اصلاحات را داشتند اما با توجه به جمعیت انبوه مردم، بلافاصله مردم در برابر این گروهک تندرو ایستادند و جواب این تعرض را به خوبی به آنها دادند.

 3. گزارش جرس از روز قدس
  سپتامبر 19, 2009 در 7:19 ق.ظ.

  تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۸۸, ساعت ۷:۱۹ بعد از ظهر ( منبع جرس )
  قدرت نمایی میلیونی جنبش سبز کودتاگران را شوکه کرد
  خلاصه:
  صدها هزار نفر از مردم معترض تهران و سایر شهرهای ایران امروز همزمان با روز جهانی قدس به خیابانها آمدند و همدلی و خود را در ادامه جنبش سبز نشان دادند. این تظاهرات به رغم تمامی تهدیدها و هشدارهای نظامیان با حضور گسترده زنان ، مردان، کودکان و نوجوانانی برگزار شد که با حمل نمادی سبز همبستگی خود را با این جنبش ملی نشان دادند.
  بهار یکتا:

  امروز مردم به رغم تهدید روزهای گذشته سپاه و نیروهای انتظامی مبنی بر حمل نمادهای رنگی مردم تا آنجا که امکان داشت سبز آمده بودند، بانوان کشورمان این بار نیز حضور موثر خود را نشان دادند و با روسری ها و مانتوهای سبز در کنار سایر آحاد مردم خود شعار آزادی ایران می دادند. شاهدان عینی که خود جز تظاهر کنندگان بودند از کثرت جمعیت و شور و هیجان آنان می گفتند وقتی همه با همه شعار” نه لبنان، نه غزه، جانم فدای ایران” سر می دادند. این تظاهر کننده می گوید:” حتی در زمانی که نیروهای بسیج مردم سبز را جدا می کردند و گروههای آنان را به هم می زدند، باز هم صدای فریاد آنان رسا و گویا بود.”

  شاهد دیگری که تظاهرات خود را ازپل حافظ شروع کرده بود به گزارشگر “جرس” گفت:” شدت جمعیت به گونه ای بود که حتی می توان آن را بیش از روز 25 خرداد ارزیابی کرد. وی می گوید: تمام خیابانهای منتهی به میدان هفت تیر، کریمخان زند، ولی عصر مملو از جمعیتی بود که با حمل نمادهای سبز خود شعارهایی در حمایت از جنبش سبز سر می دادند. در حالی که نیروهای ضد شورش سعی در متفرق کردن مردم داشتند، مردم هم صدا با هم فریاد می زدند ” نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم”.

  در همین حال امروز بار دیگر صدای ممتد بوق ماشینها در ابراز مخالفت خود با دولت کودتا در خیابانهای تهران به گوش می رسید.

  بنا بر اخبار رسیده میدان 7 تیر از خیلی قبل به اشغال نیروهای انتظامی و موتور سواران لباس شخصی در آمده بود تا نگذارند جمعیت به صورت منسجم در این نقطه شکل گیرد. تنها گروهی که حق داشت در این میدان مستقر باشد چندین وانت پر از پرچم های اشرافته قرمز و ایران وفلسطین وبلندگوهایی بود که معدودی از لباس شخصی ها شعارهای آن را تکرار می کردند و اغلب شعارها بدون پاسخ از سوی همین عده معدود توسط بلندگو تکرار می شد.

  گروههایی که به جمعیت تظاهر کننده می پیوست به صورت شبکه های متفاوت و به یکباره وارد جمع تظاهرکننده می شد و با پلاکاردها و نشان های منحصر به فرد خود، شعارهای مورد علاقه خود را سر می داد. نیروهای انتظامی چندین بار سعی کردند با ایجاد دیوارهای انسانی، راه را بر تظاهر کنندگان ببندند و آنها را مجبور به تغییر مسیر کند که فشار جمعیت مانع از موفقیت آنان می شد .

  در میدان ولی عصر راه بندان مصنوعی ستاد رسمی و دولتی روز قدس هم مانع راهپیمایان نشد . برخی از طرفداران و ماموران لباس شخصی این ستاد سعی کردند با ورود به داخل شبکه های به هم پیوسته ، تابلوها و پلاکاردهای خود را علم کنند که با هوشیاری جمعیت و به دلیل قرار داشتن در اقلیت محض ، خیلی سریع با رها کردن تصاویر و تالبلوهای خود زیر دست و پا از صحنه خارج شدند.

  نیروهای انتظامی در مواردی اقدام به بازداشت برخی از تظاهرکنندگان کردند و در چند مورد و در حد فاصل خیابان حجاب و فلسطین اقدام به شلیک گاز اشک آور در میان مردمی کردند که زن و مرد و پیر و جوان در آن حضور داشتند و به همین دلیل برخی از سالمندان روزه دار و کودکان دچار مشکل تنفسی شدند.
  جمعیتی که توسط اتوبوسهای متعدد که در سراسر بلوار کشاورز پارک شده بود ، در این نقطه سازماندهی شده بود ، با سر دادن شعارهای تحریک کننده سعی داشتند تا کار را به درگیری بکشانند و در برخی از موارد موفق شدند و نیروی انتظامی هم به بهانه حمایت از آنان اقدام به برخوردهای محدود با تظاهرکنندگان و معترضان سبز کرد.

  بر روی تمامی اتوبوس های پارک شده در بلوار کشاورز با اسپری های سبز رنگ شعارهای جنبش سبز نوشته شده بود و اتوبوس ها به رسانه ای مناسب برای معترضانی که در صف های عقب تر حرکت می کردند ، تبدیل شده بود.

  پس از خاتمه نماز جمعه سیلی از جمعیت در حالی که شعار می دادند” دولت کودتا، استعفا استعفا” به سمت خیابان کارگر شمالی و میدان ونک حرکت کردند. همچنین گروههای از جوانان در دسته های چند ده نفره به خواندن شعر ” یار دبستانی” پرداختند.

  خشونت لباس شخصی ها و نیروهای امنیتی در تهران

  سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات در تظاهرات روز قدس مورد حمله گروه های فشار قرار گرفت. در حالی‌که حضور سیدمحمد خاتمی با استقبال بسیار گسترده مردم روبرو شده بود لباس شخصی ها به سرکردگی ابوالفضل شریعتمداری، فرزند حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان با اطلاع قبلی از مسیر عبور خاتمی ناگهان به او حمله کردند. آنان در لحظات ابتدایی عمامه خاتمی را بر زمین انداختند و یکی از آنه با چاقو به رییس جمهور سابق حمله کرد. با توجه به جمعیت انبود مردم، بلافاصله مردم در برابر مهاجمان ایستادند و جواب این تعرض را به شدت دادند که با دخالت پلیس ضد شورش، طرفین از هم جدا شدند. این در حالی است که خبرهای دیگر، حکایت از حمله گروه فشار به ماشین حامل میرحسین موسوی دارد.

  خبر ایرنا که ساعتی پیش منتشر شد از حمله لباس شخصی ها به خاتمی و ماشین حامل موسوی به عنوان نیروهای مردمی یاد کرد که موسوی را منافق لقب داد ه اند .

  به گزارش خبرنامه امیرکبیر در بلوار کشاورز تقاطع خیابان آمیراباد، نیروهای بسیجی با در دست داشتن پرچم های زرد حزب الله لبنان سعی داشتند به میان مردم هجوم بیاورند اما با مقاومت مردم روبرو شدند و مردم نیز در مقابل شعار “مرگ بر اسرائیل از بلند گوهای آنان شعار “مرگ بر روسیه” و “مرگ بر چین” و در مقابل شعار “ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند” شعار می دادند “ما اهل کوفه نیستیم پشت یزید بایستیم” سر می دادند. نیروهای بسیجی که از این اقدام مردم بسیار عصبانی شده بودند در چند مورد با چوب پرچم های خود به جوانان معترض حمله ور شدند.

  این خبرنامه می افزاید: “به محض ورود جمعیت معترض به خیابان فاطمی، نیروهای گارد ضد شورش و نیز نیروهای بسیجی با در دست داشتن چوب، با یورش به جمعیت مردم تعداد زیادی را زخمی کرده و تعدادی را نیز بازداشت نمودند. صحنه ضرب و شتم معترضان و مردمی که هم چنان فریادهای مرگ بر دیکتاتور در زیر باتوم سر می دادند و یا مردمی که از بیم یورش وحشیانه نیروهای گارد و نیروهای امنیتی و بسیجی به زیر ماشین هائی که در اطراف خیابان پارک شده بود، پناه میبردند، صحنه های بسیار تکان دهنده ای را در این خیابان رقم زد. همچنین برای لحظاتی طولانی جو خیابان فاطمی بسیار متشنج بود و نیروهای گارد ضد شورش که پیش تر پارکینگ های طبقاتی خیابان فاطمی مخفی شده بودند با یورش یکباره در خیابان موجی از وحشت را ایجاد کردند.”

  خشونت هواداران دولت، در خبرگزاری های خارجی هم بازتاب گسترده داشت. خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدی عینی گزارشی از حمله به معترضان توسط نیروهای امنیتی داده است و گفته می شود تاکنون دهها تن دستگیر شده اند. این خبرگزاری همچنین از درگیری میان “طرفداران محمود احمدی نژاد و معترضان” خبر داده و گزارش هایی پراکنده از شلیک گاز اشک آور در میدان ولیعصر و بلوار کشاورز در تهران منتشر شده است.

  خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از شاهدان عینی گزارش داده که دهها هزار تظاهرکنندۀ معترض در خیابان های تهران در دفاع از میرحسین موسوی شعار می دهند و نیروهای امنیتی بشدت با آنها برخورد می کنند.
  خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان عینی گزارش کرده است که میان پلیس ضد شورش و تظاهرکنندگان طرفدار میرحسین موسوی در خیابان های تهران درگیری روی داده است. این خبرگزاری همچنین گزارش داده است که میان طرفداران میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد در خیابان های اطراف دانشگاه تهران نیز درگیری روی داده است. شاهدان عینی گفته اند که طرفداران محمود احمدی نژاد به شدت طرفداران میرحسین موسوی را در خیابان ولی عصر مورد ضرب و شتم قرار می دهند که در نتیجه آن شماری از طرفداران میرحسین موسوی زخمی شده اند.

  به گزارش شاهدان میدان انقلاب و خیابانهای اطراف دانشگاه بسته بود و اجازه ورود مردم به دانشگاه را نمی دادند.

  شعارهای روز قدس

  روز جمعه شعارهای ابتکاری بسیار از سوی راهپیمایان جنبش سبز فریاد شد که برخی از آنها در تجمعات اعتراضی گذشته سابقه داشتند و برخی برای اولین بار سر داده می شدند. شعارها عبارت بودند از:

  رای ما گم شده ایران فلسطین شده
  کروبی دستگیر بشه ایران فلسطین می شه
  دروغگو دروغگو 62 درصدت کو
  دروغگو دروغگورهبرت کو
  کروبی زنده باد موسوی پاینده باد
  درود بر منتظری
  درود بر صانعی
  ننگ ما ننگ ما صدا وسیمای ما
  نترسید نترسید ما همه با هم هستیم
  منتظری زنده باد صانعی پاینده باد
  مرگ بر دیکتاتور
  اعتراف، شکنجه دیگر اثر ندارد
  استعفا، استعفا ، دولت کودتا
  یا حسین، میرحسین
  یا حجت بن الحسن ریشه ظلم رو بکن
  ما اهل کوفه نیستیم پول بگیریم بایستیم
  احمدی خیانت می کنه، رهبر حمایت می کنه

  گزارش صدا و سیمای دولتی

  از اولین ساعات بامداد امروز، شبکه خبر اقدام به گزارش روز قدس از تهران و سایر شهرهای ایران پرداخت. مساله قابل توجه اینکه به رغم اینکه مراسم زنده بود ولی صدای آن در دسترس نبود و آهنگهایی در مورد فلسطین پخش می شد.

  از آنجا که سیمای کودتا امروز در پخش صحنه های افتخارآفرین مردم ایران محدودیت فراوان داشت بسیاری از صحنه ها بنظر می رسید که مربوط به سالهای پیش است. همچنین بیشتر تصاویر منحصر بود به فضاهای بسته که با حداقل پلاکارد و پوستر، درجایی هم که پلاکاردی نمایش داده می شد نارنجی و زرد بود! برای چند چند لحظه ای دوربین سیما بر نوار سبز گسترده ای که در جمعیت بود زوم شد که یادآور تجمعات سبز پیش ازانتخابات و حضور سبز مردم در 25 خرداد بود که بلافاصله جهت دروبین تغییر کرد!

  مساله قابل توجه دوربین سیما در خیابان انقلاب بر روی گروهی زوم بود که تابلویی با شعار بزرگ مرک بر اسرائیل و مرگ بر امریکا روی آن نوشته شده بود. تا لحظه مخابره خبر دهها بار این صحنه پخش شد. در جایی که خبرنگار صدای تهران تلاش داشت وانمود کند که مردم شعارهایی در مرگ بر صهیونیست سر می دهند، وقتی میکروفون صدای تهران صدای مردم را پخش کرد، تنها صدای تعداد انگشت شماری شنیده می شد.

  مسلله قابل توجه اینکه در لحظه‌ای که خبرنگار شبکه دوم صدا و سیما با احمدی نژاد در میان جمعیت تظاهرکنندگان روز قدس مصاحبه می‌کرد صدای شعار جمعیت که فریاد می زدند “احمدی استعفا استعفا” بلند بود. همچنین در زمانی که احمدی نژاد به حوالی خیابان انقلاب آمد، مردم فریاد می زدند:” دروغگو، دروغگو، 62 درصدت کو”.

  سایر شهرهای کشور

  همچنین گزارشهای رسیده از سایر شهرهای ایران حاکی است که مردم با حضور سبز خود بار دیگر در روز قدس روز مبارزه با ظلم و استکبار ، خواسته های قانونی و برحق خود را اعلام کردند. مساله قابل توجه هماهنگی شعارهای سبز مردم در شهرهای مختلف کشوراست. گزارشهای رسیده از شیراز، مشهد، اصفهان نشان از درگیری نیروهای انتظامی و لباس شخصی با مردم تظاهر کننده است. در این شهرها هم تاکنون تعدادی از مردم دستگیر شده اند. گفته می شود که حتی این درگیری ها در مشهد به حرم حضرت امام رضا (ع) هم کشیده شده است و هر کس با نماد سبز در راهپیمایی مشهد حضور داشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت می‌شد. در تبریز هم صدای تیراندازی شنیده شده است.

  خبرنگار جرس از اصفهان در گزارشی می گوید: “هواداران حکومت به صورت سازماندهی شده با پرچم ها و پلاکاردها از مردم متمایز بودند. نیروهای امنیتی اعم از پلیس، نیروهای ضد شورش ،بسیج و نیروهای لباس شخصی به تعداد زیاد به صورت دسته های بیست سی تایی همه جا بودند. و مانورهایی برای رعب و وحشت انجام میدادند به طوری که عده ای از هواداران مردمی خود را نیز به وحشت انداخته بودند. به محض شکل گیری تجمعی 50 یا 100 نفره و یا بیشتر نیروهای بسیج و لباس شخصی به سمت مردم حمله ور شده و با چوب و باتوم به زن و مرد رحم نمی کردند. در همان ابتدا که ما رسیدیم جمعیت معترض روی ایوان وسیع ساختمان جهان نما تجمع کردند و شعارهای الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور سر دادند. ناگهان نیروهای لباس شخصی به طرز وحشیانه ای به مردم حمله ور شدند که صحنه دلخراشی رقم خورد. به مرور جمعیت به سمت چهارباغ عباسی حرکت کرد ولی ماموران مرتب با موتور و یا پیاده به مردم حمله می کردند و فقط جلوی چشم ما چند مورد ضرب و شتم شدید منجر به جرح رخ داد. هنگام برگشت در ترافیک بوجود آمده مردم با بوق ماشین ها اعتراض می کردند.برخی از جوانان هم از پنجره ماشین ها بیرون آمده بودند و دستشان را به علامت پیروزی گرفته بودند.”

  خبرهای رسیده از قم حاکی از حضور گسترده روحانیون در این راهپیمایی دارد، در همین حال خبر می رسد که امروز در راه پیمائی روز قدس، حامد، ناصر و هاجر منتظری از نوه های آیت الله العظمی منتظری و مرضیه الهی نیا همسر حامد منتظری و سارا عزیزی همسر ناصر، دستگیر شدند. دختر آیت الله ربانی ، لعیا
  دوست محمدی و محمد حسین ربانی نوه دیگر ایشان هم دستگیر شدند.

  سخنان احمدی نژاد

  محمود احمدی نژاد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت روز قدس بار دیگر با انکار قتل عام یهودیان توسط آلمان نازی گفت:” این دروغ به منظور تشکیل دولت اسرائیل ساخته شد. ” رئیس غاصب دولت دهم گفت : قتل عام یهودیان یا هولوکاست دروغی بی اساس و افسانه است و تنها بهانۀ تشکیل دولت اسرائیل بوده است. محمود احمدی نژاد اسرائیل را یک “شجره خبیثه” نامید و گفت مبارزه با این رژیم وظیفه ای ملی و مذهبی است. او در جای دیگری از سخنانش اضافه کرد که با خروج اسرائیلی ها از این کشور، آرامش نیز به دنیا بازمی گردد.

  سید احمد خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران

  خطيب جمعه تهران با بيان اينکه راه حل مشکل فلسطين فقط و فقط طرح نظام جمهوری اسلامی ایران است
  اظهار داشت که فلسطينيان بايد پاي صندوق هاي راي بيايند و نظام سياسي خود را تعیین کنند.
  به گزارش جرس وی با اشاره به سخنان هفته پیش رهبری آزادی مذاهب در ایران را نشانگر دگر اندیشی دانست و بار دیگر تاکید کرد که با مخالفان با قاطعیت و اقتدار برخورد می شود. وی مخالفت در چارچوب قانون اساسی را جایز دانست ولی نگفت که این قانون توسط چه کسی تفسیر می شود که مردم از حق اولیه خود که برگزاری تجمعات است محروم هستند. وی همچنین تریبون نماز جمعه را تریبون وحدت از نوع ولایی دانست که از این تریبون خطیب جمعه وظیفه روشنگری مردم را دارد.

 4. یک نامه متفاوت به خامنه ای حاوی نکات عجیب
  سپتامبر 19, 2009 در 7:50 ق.ظ.

  نامه ديگری از فرماندهان سابق جنگ به خامنه ای: آدم منحرفی مثل شما ابداً راست نمی شود. با شمشیر باید شما را راست کرد مگر خود را دریابید
  ——————————————————————————–

  الا و ان الدعی ابن الدعی قد رکزنی بین اثنتین بین السلّه و الذلّه و هیهات من الذله.
  این سخن مولایمان حسین(ع) است خطاب به مردم کوفه. امام حسین (ع) می فرمایند: این حرامزاده (یزید) پسر حرامزاده (معاویه) مرا بین دو امر مخیر گردانیده. یکی شمشیر و دیگری ذلت و خواری. و اما هیهات من الذله.

  آقای خامنه ای، سلام بر شما اگر شایسته سلام هستید
  نامه برادرم نوری زاد که خطاب به شما چاپ شد دلمان روشن شد که هنوز انسانیت و خداپرستی جریان دارد. آفرین بر این شیر پاک خورده و باغیرت. ولی خواندم که از همان روز بنای آزار و اذیت و تهدید ایشان را گذاشته اند. مرد خدا را چه باک از تهدید؟ صد افسوس و لعنت بر آنهایی که ادعای مرجعیت دارند ولی مثل ابوموسی اشعری نافهمند و علی(ع) را از معاویه تشخیص نمی دهند. من این نامه را می نویسم که برادرم نوری زاد و خیل گمنامان تنها نباشد. به ملت هم بگویم که بچه های اصیل سپاه ساکت نیستند. آنها به طرق گوناگون در اینترنت مشغولند و به وظیفه الهی خود عمل می کنند اما ملاحظاتی دارند که نمی توانند عنوان کنند عضوی از خانواده سپاه هستند. من هم به موقع خود را معرفی می کنم. ولی من یکی مثل نوری زاد دست به قلم نیستم. من اهل تفنگ و جنگم. اگر هم این نامه را می نویسم نه به خاطر حالا نصیحت و این جور صحبتهاست. آدم منحرفی مثل شما ابداً راست نمی شود. با شمشیر باید شما را راست کرد مگر خود را دریابید. نامه که می نویسم خطاب به ملت است که ننشینند در خانه هایشان و شبها به سپاه بد بگویند و ما را متهم کنند که غیرت و مردانگی نداریم. ما اصل غیرت و مردانگی هستیم منتهای مراتب رهبری یک عده فرصت طلب و موذی را بر سپاه حاکم کرده و اینها هستند که بی غیرتند و آبروی ما را در هشت سال دفاع و نبرد جانانه می برند و برده اند.

  دخترم چند بار گفته که بگذار نوشته ها را اصلاح کنم که گفتم نه خیر لزومی ندارد. اهل معرفت می فهمند که چه می نویسم. چقدر لفاظی؟ چقدر قلمفرسایی؟ من که ترکی نمی نویسم. فارسی می نویسم و همه می فهمند. یکبار این کار را کرد و جملات پس و پیش شد که جالب نبود. فقط در ویرگولها از ایشان یاد می گیرم که خواندنش راحت باشد.

  روزی که من وارد جنگ شدم اصلاً و هرگز به خاطر خاک نبود. همه غم و غصه امثال ما پاسداری از مردم بود. راضی بودم خاک را از دست بدهم اما مردم آسیبی نبینند. حالا نگویید وطن پرست نیستم. خاک برای من معنایی ندارد. هرچه هست مردم هستند. خاک و وطنی که مردم سالم نداشته باشد بودنش به چه دردی می خورد؟ من منکر تاریخ گذشته نیستم ولی دلم به این چیزها خوش نیست. شما ممکن است به من بگویی سواد درست و حسابی نداری و دشمن نظام هستی .

  بله قبول دارم که مدرک تحصیلی ندارم ولی بیشتر و بهتر از آنهایی می دانم که زیر سایه شما با مدرک ساختگی مملکت را نابود نموده اند. من بهتر از خیلی کسانی می دانم که در حوزه درس خوانده اند و حالا به خاطر زندگی در سایه شما در کشتار مردم دست دارند. همین طلبه فاسد طائب که حکم تو را دارد و بسیج را به جهنم مبدل کرده بیشتر از من می داند؟ اینها همه دوست و خوش فکر هستند اما من دشمنم؟ من اقل کم به خاطر خصلت نظامی گری از هوش جنگی برخوردارم و می دانم که در شب نباید مستقیم به یک شیء ثابت نگاه کرد زیرا برای آدم دوتا می شود. ولی شما و اطرافیانت از بس در روز و شب بر روی چیزهای مسخره تمرکز کرده اید که از سایه خودتان هم می ترسید و خیال می کنید همه دشمن نظام هستند. خب دشمن نظام فعلی که هستم. اما نه نظامی که برایش جان دادیم. آن نظام مرد و رفت پی کارش.

  سالها پیش از روی میل و رضا با جمعی به دیدار شما آمدیم. آن وقتها خیال می کردیم علی آباد هم دهی است. دیدار نیمه خصوصی بود ولی اواخرش کاملاً خصوصی شد. عذر ما را خواستند و چندتایی هم ماندند. یکی از این افراد حسین الله کرم بود و یکی هم طلبه ای بود به نام آقای پروازی. فهمیدم که خبرهایی هست. گفتم باقی ماندن الله کرم نزد رهبری نشان می دهد یک جای کار گیر دارد. حسین الله کرم همیشه به شرخری و دردسر شهرت داشته و دارد. یادم هست هر کسی می خواست یکی را بترساند دست به دامن الله کرم می شد. او هم یارو را درست و حسابی می ترساند. اما پروازی بچه ساده و سالمی بود و به گفته خودش عاشق انقلاب و شما بود. این طلبه ساده شبها موقع نماز شب اسم شما را می برد و برایتان دعا می کرد. بعدتر یک نفر تازه به دوران رسیده مشکوک هم اضافه شد که الان هم برای خاله جانش فیلم می سازد و بچه های جنگ را مسخره می کند، شما هم خوشتان می آید. و آن شخص مسعود دهنمکی است. آدم مطمئنی تعریف می کرد که در کثافت کاری و اجیرکردن آدمهای ناسالم یک حیوان بی بند و بار است. اخیراً یک حسین رمضون یخی کله خر مثل شریفی نیا هنرپیشه را هم اجیر کرده که کارهای فیلمسازی را نشانش بدهد تا به نام خودش تمامش کند. این شریفی نیا هم شده یکی از دستبوسان تو. کاری به سابقه اش ندارم که کارش پادویی برای این و آن است تا کثافت کاری هایش لاپوشانی شود. خانواده محترمی دارد و گرنه گفتنی ها را می گفتم. لزومی هم ندارد بگویم.

  پروازی به خاطر اینکه بچه پاک و سالمی بود و شیر حرام هم نخورده بود، زود خودش را جمع و جور کرد و رفت و حرفهایی هم زد. خیلی هم بنده خدا را اذیت و آزارش کردند و الان معلوم نیست کجاست و چه می کند. یک سال بعد که باند حزب الله (حزب الشیطان) تشکیل شد، نتیجه دیدارهای مکرر و خصوصی الله کرم را با بیت دیدیم. حسین آقای شرخر آدمهای خودش را داشت. او به دستور و سفارش بیت شما از همه جا تلکه و باج می گرفت و حسابی آدمهایش را که یک عده کله خر و حرامزاده بودند سیر می کرد. آنها هم در عوض هر کثافتی انجام می دادند. هر کسی هر کاری داشت و می خواست یک جایی را به گند بکشد آنها را خبر می کرد. پول خوب هم به آنها می دادند. چندتایی از آدمهایش در مسجد مفعول و فاعل بودند و کارهای زشت می کردند. آن هم در خانه خدا! پاپوش درست کردن برای زن و دختر مردم، باجگیری و کارهای دیگر برای آنها مثل آب خوردن بود و الان هم هست. اینها اطرافیان بیت شما بودند و الان هم لباس شخصی های معروف هستند.

  من آن وقت اجباراً بازنشسته بودم اما گاه گداری به محل کار سابقم می رفتم تا دیداری تازه بکنم. در قضایای مربوط به دوره آقای خاتمی یکی از بچه های سالم اهل سواد به من گفت فلانی، آقا که این همه توپ و تانک و هواپیما و نمی دانم ارتش و بسیج و سپاه و قوه قضایی و نیروی انتظامی دارد، چه نیازی به آدمهای شرخر دارد؟ مگر نمی تواند آدمهای خلافکار را بدهد دست قانون تا مجازات شوند؟
  پس چرا دست به دامن یک شرخر مثل حسین الله کرم و غیره و غیره می شود؟ گفتم والله چه عرض کنم. دوستمان نکته جالبی مطرح کرد که تا آن وقت من متوجه نبودم. خودش هم جوابم را داد و متذکر شد که عمداً این سوال را مطرح کرده. او گفت که همه حکومتهای استکباری و زورگو برای اینکه تحت فشار سازمانهای بین المللی قرار نگیرند دست به این کارها می زنند تا جنایات به نام آنها تمام نشود و مثلاً به نام بخشی از مردم تمام شود. عجب کلکی؟ یک عده نویسنده و دانشجوی بدبخت را کتک کاری و تهدید بکنند و بگذارند به نام مردم. خب چرا محاکمه شان نمی کردید؟ مگر کاری داشت؟

  وقتی به این مسئله پی بردم فهمیدم کسی که ادعای نیابت از آقا امام زمان(عج) دارد چقدر باید بترسد که عده ای کله خر شر خر دور خودش جمع کرده است. با خودم گفتم چنین آدمی باید در چاله میدان باشد و یک دستمال هم دور مچش ببندد و عربده کشی بکند. خدایا چه می شنویم و چه می بینیم؟ این آدم باید در جایگاه ولایت ائمه اطهار(ع) بنشیند؟ چنین آدم نالایقی باید در مقام و جایگاه مرجعیت شیعه و رهبری یک انقلاب بزرگ و یک میلیون شهید باشد؟ آن روزها رسم بود که به حسین الله کرم می گفتند شعبان بی مخ ولی من می گفتم شعبان بی مخ خود رهبری است که بیت را به کله پزی مش رمضون تبدیل کرده نه نوچه هایش که حسین الله کرم و غیره و غیره باشند.

  آدمی که اینطور باشد چه باید به او گفت؟
  کارت به جایی رسیده که خودت را جای مولا علی(ع) هم می نشانی. شوخی می کنی یا جدی می گویی؟
  تو و علی؟
  غیر یک تشابه اسمی چه چیز تو مانند علی(ع) است؟
  اگر علی مثل تو بود می توانست دعای عرفانی کمیل بنویسد؟
  یعنی نعوذ بالله دور و بر مولا علی را یک عده شرخر مثل طائب و جعفری و حسین الله کرم و فیروزآبادی و چندتایی اراذل و اوباش پر کرده بودند؟
  حاکم علی سلمان فارسی بود نه احمدی نژاد شارلاتان. فرمانده بسیج مولا علی مالک اشتر بود نه یک شارلاتان بدذات مثل حسن طائب. همین دغلباز بود که داستان ترانه موسوی را ساخت و داد تلویزیون عزت ضرغامی منافق نابکار تا پخشش کنند. خدا شاهد است با این آدرسهایی که من دادم تو با معاویه و هارون الرشید قابل مقایسه هستی نه مولا علی(ع). ولی جرأت آنها را هم نداری. گمان نکنم آنها برای پیشبرد کار خود شر خر استخدام می کردند. کسی که قانون در دستش هست چه نیازی به این کارها دارد؟

  بیماری توهمات و فساد عقلی مشخصه دیگر شماست. هی دشمن دشمن برای چی؟ دشمن خودت هستی بنده معصیت کار خدا. دشمن خودت هستی که با اطرافیان از خودت بدتر پاک این نظام را نابود کرده ای. خودت همه چیز را خراب کرده ای الان هم رفته ای در حاشیه امن و دستور بگیر و ببند می دهی. به داخل تنها اکتفا نمی کنی و هی مرتب خارجی ها را هم تهدید می کنی. خیال می کنی آنها دستشان بسته است و منتظر می مانند که مثلاً تو تهدیدشان کنی؟

  خیال می کنی مثلاً تشکیلات نظامی ناتو یا جنگنده های آمریکایی را مادر بی پناه سهراب اعرابی می چرخاند که غیر ضجه و ناله کاری دیگری بلد نیست؟ اینها خیلی مارمولک هستند و اگر دست تکان بدهی خرد و خمیرت می کنند. یاد هم گرفته اند که مثل عراق کار نکنند که بمب زیر پایشان منفجر شود. می زنند و در می روند تا علی بماند و حوضش. اصلاً معلوم هست دلت به کی در سپاه خوش است که این همه تهدید می کنی؟ ارتش چطور؟ هر چه سرهنگ و تیمسار ارتشی است به گاریچی تبدیل شده. از ظهر تا نصف شب پشت پیکان لکنته هستند و کرایه کشی می کنند که از گرسنگی نمیرند.

  روی سپاه حساب باز کرده ای؟ نه خیر خبری نیست. آنهایی که باید جنگ را فرماندهی بکنند مشغول معاملات بورس و مخابرات و شورت و لوازم آرایشی زنانه هستند. بدنه هم فهمیده که زیر بار نرود. بعضی از بدنه هم که عموماً مال بعد از جنگ هستند نمی فهمند جنگ چه شکلی است و آنجا مثلاً آش نذری تقسیم می کنند یا رقاصی می کنند. امثال ما که در گوشه ای غم و غصه می خوریم. مردم هم زخم خورده اند و هرگز فریب حسن طائب و فیروزآبادی یا جعفری نمی خورند. بروند خودشان را از بین ببرند که اینها بمانند آلاف و الوف جمع کنند؟

  اگر همین شرخرها را نداشتی یک سپاهی با وجدان حاضر نبود روی مردم اسلحه بکشد. آنهایی هم که اسلحه به دست نوچه ها می دهند، سرشان در توبره مال حرام است. هرکدامشان که الدرم یلدرم می کند یا در بانک سهمیه دارد. یا در فلان صندوق قرض الحسنه عضو است. یا در کار واردات و صادرات شکر و قند و این جور چیزهاست یا معامله نفتی می کند. یا شرکت راهسازی با چندین بولدوزر و لودر دارد. آدمهای پست تر هم دارند که یا وام می گیرند و پس نمی دهند یا در ستاد امر به معروف می روند مثلاً از زنان بدبختی که مجبور به خودفروشی هستند تا زندگیشان تأمین شود باج می گیرند. یک جورایی جاکشی هم می کنند. یکی سرش در کار لوازم آرایشی زنانه است. یکی را می شناسم که در معامله کاندوم و کاپوت هم دست دارد. یکی از قاچاقچی مشروبات الکلی و پاسور و نوارهای مستهجن رشوه می گیرد. یکی از تجار مواد مخدر رشوه می گیرد بعد هم می آید در تلویزیون آمار مبارزه با قاچاقچی مواد می دهد. هر کدامش به نحوی سرش در توبره است.

  اینها برای تو جنگ می کنند؟ این تو بمیری از آن تو بمیری ها نیست. گذشت آن روزی که محمد بروجردی ها و باکری ها زن و زندگی را ول کردند ولی در عوض شب و روز صدام را تیره و تار کردند. بدنه سپاه آن قبلی ها حواسشان تیز شده که اگر تو بخواهی جنگ راه بیاندازی محلت نگذارند. آن اطرافیانت هم اهل جنگ نیستند و فقط بلدند چهار تا جوان دانشجوی بی دفاع و بی اسلحه را کتک کاری کنند یا چهار تا دختر بدبخت را بگیرند در سیاهچال بیاندازند. اینها عرضه بیشتر از این ندارند. اگر نمی دانی تا حالیت کنم که در بد کثافت خانه ای گیر کرده ای. تجاوز به پسر و دختر بی پناه مردم که هنر نیست.

  حرفت برای آدم سالم و با تقوی هیچ ارزشی ندارد. مگر چهار تا آدم بدبخت که اگر تو دست روی سرشان بکشی خر می شوند. این مال عقده حقارت است که یک نفر دلش به نوازش امثال تو خوش باشد. آن روح الامینی بدبخت و بی تشخیص یا چهار تا مطرب مسئله دار و هنرپیشه بدسابقه عرق خور به حمایت بیت نیاز دارند. چه بکنند؟ سال گذشته بود که کار یکیشان گیر کرد و چطوری نجاتش دادند. و الا باید هشتاد ضربه شلاق می خورد. این آدمها دور و برتان هستند و برای همین چیزها با بیت کار دارند. روز تنگ هم به ریشت می خندند و فلنگ را می بندند. بی تشخیصی و نافهمی تا چه حد؟

  بیا یک محاسبه سرانگشتی بکن تا بفهمی که چه کسی دور و برت باقی مانده است. بیت شریف امام چه رابطه ای با تو دارند؟ السابقون انقلاب چه رابطه ای با تو دارند؟ حتی به یک بدبخت فلک زده ترسو مثل محسن رضایی هم که به هر دری می زند تا به بیت شما راه پیدا کند کم محلی می کنید. رفسنجانی که رفت و فقط اسمش مانده. ولی او هم دارد تاوان دروغی پس می دهد که پشت سر امام بست تا شما بشوید رهبر. زیرا از حاج احمدآقا و بقیه می ترسید. از این مسئله درگذر من به آقای هاشمی احترام می گذارم. هرچند خیلی کارهای بد را خودش بنیان نهاد اما همینکه الان فاصله دارد مأجور است. این اواخر میرحسین و کروبی هم برایت تره خرد نمی کنند. کروبی به جای نامه نگاری با بیت شما به رفسنجانی نامه می نویسد. فقط علی مانده و حوضش. نمردیم و این مثل را هم به عینه دیدیم.

  دو راه در پیش داری. یکی اینکه خودت را خلاص کنی و بگذاری مجلس خبرگان محترمانه شما را عزل بکنند. بعد برو در گوشه ای و توبه کن. البته اگر محاکمه ات کنند باید بروی زندان یا اینکه اعدام بشوی. به حرفهای مزخرف امثال سیداحمد خاتمی بی آبرو و طائب و جعفری و فیروزآبادی و جزایری و امثالهم دل خوش نکن. اینها خودشان هم مثل خر در فاجعه ای که درست کرده اند گیر افتاده اند. یکی از آنها ملعون زن و بچه اش هم هست. حالا هم دارند همه چیز را هل می دهند به سمت تو. به اینها بها نده که کارت از این هم که هست بدتر می شود. دارند گزارش دروغ می دهند. تا حالا هشتاد نفر کشته شده ولی آنها می گویند بیست نفر. نمی دانم تو خوابی یا بیدار؟ خبر داری آن پسر بیچاره ای که مورد تجاوز قرار گرفته رفته در خارج و دارد افشاگری می کند؟ راه دوم این است که سماجت کنی و مردم را بکشی. اما چه خیال کرده ای؟ خدا می داند مردم همه چیز را به هم می زنند و به هیچ چیز رحم نمی کنند.

  به برکت رهبری شما میلیونها جوان داریم که کافر شده اند و نه خدا می شناسند و نه پیغمبر. اینها چنان بلایی سرت بیاورند که نفهمی به چه کسی پناه ببری. جوانان مسلمان هم کم نیستند و آنها هم با بقیه دست به یکی می کنند تا از شر تو خلاص شوند. خطر کفر و بی دینی به والله قسم از ستم کمتر است. باید یادت نرفته باشد که گارد جاویدان اولین کسی بود که شاه را ول کرد و رفت. اینها اطرافیان تو فقط الدرم یلدرم بلدند. همه تهدید توخالی است. طقی به طروقی بخورد همه در می روند و آن وقت علی می ماند و حوضش.

  دوره ستم و ظلم به سر آمده و تو یا هیچ کس دیگر نمی تواند بر مردم ستم کند. چند روز؟ یک سال دو سال؟ چند سال؟ بالاخره یک روزی عمامه پیغمبر را که به دروغ دور سرت بسته ای می کنند در گردنت و خفه ات می کنند. اگر بار دیگر اسلحه روی مردم بگیری آن وقت حسابت سخت تر می شود. به والله قسم در بدنه سپاه برایت کمین گذاشته اند. خلبان آماده داریم که در یک لحظه کار بیت را یکسره کند. نکن کاری که بازآرد پشیمانی. نکن کاری که عده ای بیگناه هم کنارت از بین بروند. البته کسی که در کنار تو باشد بی گناه نیست.

  خدایا قرار نبود اینطور شود. خدایا اگر ما به جنگ رفتیم و شب و روز خودمان را برای این کار گذاشتیم نمی خواستیم به این روز بیفتیم که مردممان از ما رنجیده شوند. خدایا کدام پاسدار قبول دارد که ادعا کند برای حفظ مردمش جنگ کرد اما الان بر روی مردمش اسلحه بکشد. خدایا تو خود شاهدی که چقدر زجر کشیدیم و چقدر سختی و طعنه دیدیم اما از پای نیفتادیم اما الان از دشمن داخلی مخفی شده در بیت رهبری داریم رودست می خوریم. خدایا یاری مان کن تا از شرور نجات یابیم. خدایا به علما و رحانیون بی عرضه بفهمان که این طریقش نیست. خدایا علمای دل و جرأت دار ما را شجاع تر کن تا ریشه ظلم و فساد را بخشکانند. خدایا به مردم ما صبر و شجاعت عطا فرما تا ناامید نشوند. خدایا روی ما را زمین نزن. آمین.
  یکی از فرماندهان سابق جنگ

 5. گزارش رویداد از روز قدس
  سپتامبر 19, 2009 در 7:51 ق.ظ.

  مشروح گزارش راهپیمایی قدس سبز
  جمعه ۲۷ شهریورماه ۱۳۸۸ , 2009 Sep 19 | نظر 2

  گروهک فشار در برنامه‌ای از قبل تعیین شده به سوی سیدمحمد خاتمی حمله ور شدند که با مقاومت مردم روبرو گشتند.
  روحانی واقعی؛ منتظری، صانعی. کروبی بت شکن بت بزرگ رو بشکن. این شعاری است که مردم در حال رفتن به سمت دانشگاه تهران سر داده اند.

  راهپيمايان با در دست داشتن پرچمهای سبز رنگ و پلاکاردهایی با شعارهای ضد صهيونيستی در خيابان انقلاب به سمت ميدان فردوسی در حرکت هستند.
  درحد فاصل میدان هفت تیر تا ولی عصر مردم شعار میدهند: نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، یا حسین میرحسین ، کروبی با غیرت صدای خشم ملت.

  ده ها هزار سبزپوش خیابان کریم خان را تسخیر کرده اند. انتهای جمعیت قابل مشاهده نیست. همه فریاد می زنند نه غزه نه لبنان جاینم فدای ایران.
  برخی افراد سودجو با چاقو قصد حمله به سید محمدخاتمی داشتند که با ورود پلیس مهاجمان متفرق شدند البته عمامه ایشان انداختند. شعاری که هم اينک مردم در ميدان وليعصر سر داده اند : خمينی کجائی ، ايران شده فلسطين .

  تعداد تظاهر کنندگان که فاصله بين هفت تير و ميدان وليعصر را پوشانده اند و پيوسته بر ان افزوده ميشود نزديک به صد هزار نفر برآورد می شود.
  برای مهار مردم و خفه کردن صدای شعارهای مردم هفت نيسان پر از بلند گو به ميان مردم وارد شدند و محوطه هفت تير تا وليعصر را پوشش دادند

  سبزها در مقابل سر در دانشگاه تهران احمدی نژاد را استقبال کرده با شعار : دروغگو، دروغگو، 62 درصدت کو؟ جمعیت فریاد میزنند: منتظری زنده باد ، صانعی پاینده باد. تجاوز ، شکنجه دیگر اثر ندارد.
  همه مسير حرکت مردم از مبدا تا مقصد به هزاران بلندگو مزين گرديد ، بصورتيکه در بالای هر درخت و تير چراغ برق بلند گوئی نصب کرده شده است.

  صدای مردم بر صدای بلندگوها غلبه پيدا کرده و بلندگوها شعار خود را می دهند ، مردم شعار ديگر .هم اکنون در ميدان وليعصر عده ای بسيجی به مردم حمله ور شدند که با شدت از سوی مردم سرکوب شد.

  از شیراز خبر می رسد ده ها هزار تظاهر کننده سبز پوش فریاد می زنند نه غزه نه لبنان ، جانم فدای ایران. همچنین شعارهایی در حمایت از آیت الله دستغیب و علیه دولت کودتا می دهند.
  اتوبوسهای شرکت واحد دورتادور خیابان انقلاب از پارک دانشجو و بلوار کشاورز سد ایجد کرده اند و مانع از حضور سبزها به نماز جمعه می شوند . شعار دیگر مردم : روحانی واقعی؛ منتظری، صانعی.

  همچنین خبرنگار الجزیره گزارش داد که پلیس به شدت همه خیابانهای منتهی به محل برگزاری نماز جمعه را تحت کنترل دارد با این حال مخالفان موفق به گردهمایی شدند.
  خبرگزاری فرانسه ساعتی پیش در گزارشی از تهران از آماده‌باش کامل نیروهای امنیتی برای مقابله با تظاهرات مخالفان خبر داده بود ولی اکنون برخی گزارشها حاکی از تجمع گروهی از مخالفان در برخی مناطق مرکزی تهران است.
  رویترز نیز دقایقی پیش از بروز برخی درگیریها بین طرفداران احمدی‌نژاد و مخالفان در خیابانهای اصلی تهران خبر داد.

  مردم سبزپوش اصفهان فریاد می زنند: اعتراف ، شکنجه دیگر اثر ندارد / نه غزه ، نه لبنان ، جانم فدای ایران.

  از تهران خبر می رسد که پس از نماز جمعه نیز معترضان به راهپیمایی خود ادامه دادند. معترضان شعار می دادند: دولت کودتا ، استعفا استعفا / یا حسین ، میر حسین / موسوی ، موسوی / الله اکبر ، الله اکبر
  آن خس و خاشاک تویی ، دشمن این خاک تویی / ما اهل کوفه نیستیم ، پول بگیریم بایستیم

 6. گزارش ادوارنیوز از روز قدس
  سپتامبر 19, 2009 در 7:52 ق.ظ.

  صدای مردم صدای خداست/تظاهرات صدهاهزار تن از مردم تهران بر علیه دولت کودتا
  جمعه، 27 شهریور 1388

  ادوارنیوز:صدها هزار تن از مردم تهران امروز با تظاهرات سراسری در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران در حالی که نمادهای سبز رنگ حمل می کردند بعد از گذشت سه ماه از انتخابات 22 خرداد اعتراض خود را به تقلب انجام شده در این انتخابات و جنایات انجام شده پس از آن نشان دادند.

  این تظاهرات با توجه به برپایی روز قدس در اخرین جمعه ماه رمضان انجام شد

  به گزارش ادوار نیوز حضور غیرمنتظره هواداران جنبش سبز به شکلی بود که از ساعت ده و سی دقیقه صبح امروز میدان هفت تیر مملو از جمعیت شد و تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای «الله اکبر»،» مرگ بر دیکتاتور»،» فلسطین فلسطین ما هم مثل تو هستیم»، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»،» یا حسین میرحسین»، «کروبی موسوی حمایتت می کنیم» به سمت میدان ولی عصر و بلوار کشاورز حرکت کردند میزان جمعیت شرکت کننده در این مسیر به گونه ای بود که مسیر میدان هفتم تیر تا پارک لاله تهران سبز پوش شد.

  تظاهرکنندگان که حضور زنان در میان آنها به شکل چشمگیری نمایان بود با سر دادن شعارهایی در هنگام سخنرانی احمدی نژاد خواهان استعفای وی شدند جمعیت همچنین به دفعات و در واکنش به شعار مرگ بر امریکا شعار مرگ بر روسیه سر داد.

  تظاهرکنندگان همچنین با سر دادن شعار «شکنجه تجاوز دیگر اثر ندارد» و «ای مردم فلسطین کهریزک رو ندیدید» به جنایات انجام شده اعتراض کردند

  همچنین مطابق با قرار قبلی شیخ مهدی کروبی راس ساعت 11 صبح از میدان هفتم تیر و در میان تظاهرکنندگان حضور یافت و تا خیابان فلسطین آنها را همراهی کرد.

  گفتنی است نیروهای گارد ویژه در مسیرهای مختلف از جمله تقاطع بلوار کشاورز و خیابان فلسطین تلاش کردند با تشکیل صف انسانی از حرکت جمعیت جلوگیری کنند اما این تلاش ناکام ماند.

  درگیری ها میان جمعیت اندک حامیان دولت کودتا و تظاهرکنندگان در چندین مورد منجر به شلیک گاز اشک آور و گاز فلفل شد.

  جمعیت تظاهرکننده همچنین با سر دادن شعارهای بی سابقه ای به حمایت از آیت الله منتظری و آیت الله صانعی مراجع عظام تقلید شیعیان پرداختند.

  گزارش های تکمیلی حاکی است با آغاز نماز جمعه تهران تظاهرکنندگان جنبش سبز با بازگشت به سمت میدان ولی عصر و هفت تیر به راهپیمایی خود ادامه دادند قسمتی از جمعیت با حرکت از میدان ولی عصر به سمت شمال و بخش دیگری به سمت میدان هفت تیر حرکت کردند.

  به گزارش شاهدان عینی مقارن ساعت 2بعد از ظهر نیروهای ضد شورش حاضر در میدان هفت تیر با شلیک گاز اشک آور و حمله به سوی مردم به کمک پلس های موتور سوار دست به متفرق کردن جمعیت زده اند. گفته می شود در خیابان ولی عصر نیز جمعیت معترض با حمله و سرکوب نیروی انتظامی مواجه شده اند.

 7. گزارش اعتماد ملی از روز قدس در اصفهان
  سپتامبر 19, 2009 در 10:50 ق.ظ.

  گزارش یکی از کاربران از راهپیمایی سبز قدس/اصفهان
  تاریخ : ۲۸ شهریور ۱۳۸۸ • دسته: گزیده اخبار
  – قبل از ساعت ۱۰ جمعیت قابل توجهی ابتدای خیابان چهارباغ عباسی سر مادی نیاصرم محل قرار سبزاندیشان جمع شده بودند تا از مسیر شماره ۶ اعلام شده توسط رژیم حرکت خود را شروع کنند. اما از نیروهای سنتی شرکت کننده در این مسیر هیچ خبری نبود و بهشون اعلام کرده بودند در این مسیر نباشند که بتوانند سبزها را سرکوب کنند!

  – حدود ساعت ۱۰:۱۰ جمعیتی سبزپوش از جنوب شهر از سمت سی و سه پل وارد میدان انقلاب شد و جلو بانک صادرات جمع شدند و شروع به شعار دادن کردند. پلیس های کادر و اطلاعاتی ها و لباس شخصی ها به شدت جمعیت را زیر نظر داشتند و در حال فیلمبرداری از مردم.

  – دخترانی که شال های سبز بر روی مغنه های خود انداخته بودند بسیار جالب بود و تعداد زیادی از مردان و زنان نمادهای سبز به همراه داشتند.

  – ساعت ۱۰:۲۰ این جمعیت به جمعیت ابتدای چهارباغ که آماده بودند پیوستند و از پیاده رو وارد خیابان چهارباغ عباسی شدند و چون سیلی خروشان به حرکت درآمدند و با شعار و نیز خواندن سرود “یار دبستانی” به حرکت خود ادامه دادند. هنوز بیش از ۲۰۰ متر نرفته بودند که بعد از حدود عباس آباد و سیدعلیخان مزدوران گاردی مانند اسرائیلی ها به جمعیت از پشت هجوم آوردند (البته الان که اومدم منزل و فیلم های فلسطین را نشان می دهد به اسرائیلی ها پدر بیامرزی می فرستم که اینجور وحشیانه با باتوم حمله نمی کنند!!!)

  – مردم به سرعت پخش شدند و فرار کردند و چندین زن به زمین خوردند که البته خدا را شکر خیلی به کسی آسیب نرسید و همه به موقع پخش شدند.

  – بعد از آمادگاه و حدودای بازار هنر باز مردم به هم پیوستند و شعار دادند اما هر بار توسط گارد ضد شورش متفرق می شدند.

  – عده ای از طریق پارک هشت بهشت و خیابان های مجاور خود را به دروازه دولت رساندند. سایرین در چهارباغ مرتب جمع می شدند و شعار می دادند ولی مرتب گاردیها حمله می کردند.

  – در این موقع که حدود ساعت ۱۰:۴۰ بود جمعیت زیادی از سبزها که دیرتر رسیده بودند در چهارباغ و انقلاب کم کم جمع می شوند و به سمت دروازه دولت حرکت می کنند.

  – دروازه دولت نیروهای دولتی و نظامی و اداری که برای روز قدس بسیج شده بودند جمع شده بودند و وقتی سبزها به این میدان نزدیک شدند دسته مخصوصی که گویا بسیجی بودند حدود ۳۰-۴۰ نفر زن و ۵۰ نفر مرد از سمت شهرداری به سمت انتهای چهارباغ عباسی به دستور فرماندهانشون حرکت کردند و واسط چهارباغ مستقر شدند.

  – ضد شورش از پشت به سبزهای در حال حرکت در باند شرقی چهارباغ حمله حرکت و تعدادی را متفرق کرد تا کن بشوند و بعد اندک باقی مانده را به باند غربی سمت طالقانی فرستاد. در اینجا بود که بسیجی های مذکور شروع به شعار دادن علیه سبزها کردند و از چشت هم ضد شورش حمله می کرد که جمعیت زیادی از سبزها از جلوی ساختمان جهان نما فرارکردند و خود را به ابتدای خیابان سپه رساندند. تعدادی دیگر هم از جلوی شهرداری به آرامی از میان نیروهای دولتی خود را به ابتدای سپه رساندند.
  – وقتی که دولتی ها و سربازهای ارتش و … از سپه تظاهرات خود را به سمت میدان نقش جهان آغاز کردند یک مرتبه سبزها دوباره به هم پیوستند و شعار دادند و در اینجا بود که بلندگوی تظاهرات رژیم مرتب داد می زد بلند شعار بدهید که صدای منافقین(!) به جایی نرسه ولی سبزها به شدت شعار می دادند و مرتب به جمعیتشون از مردم داخل پیاده رو اضافه می شد.

  – بسیجی های زنی که قبلا” در موردشون گفته بودم مرتب به صف سبزها نزدیک می شدند و تقریبا سبزها را به چند قسمت تقسیم کردند و سبزها که خیالشان راحت بود پشت سرشان این بسیجی ها هستند و جلویشان سرباز های ارتش در حال راهپیمایی و فکر حمله پلیس را نمی کردند، یک دفعه دیدند که زن های پشت سرشان راه را بازکردند و نزدیک های در چهلستون ضد شورش از پشت حمله کرد و مردم پخش شدند و بعضی ها توی جوی پر آب خیابان افتادند.

  – سبزها دسته های کوچکتری شدند و دوباره ابتدای میدان نقش جهان از ورودی سپه به هم پیوستند و شعار دادند اما اینجا بود که مرتب دسته های عادی راهپیمایان آورده شده به میدان به سمت دسته سبزها با شعار مرگ بر منافق حرکت می کردند و وقتی دسته ای به گوشه ای می رفت مورد هجوم پلیس و لباس شخصی ها قرار می گرفت. اما این کار تا حدود ساعت ۱۱:۳۰ در میدان ادامه داشت و توجه خیلی از مردم سنتی هم به این سمت بود.

  – نکته ناراحت کننده ای که در میدان دیدم این بود که یکی از بچه ها داشت از دست لباس شخصی ها فرار می کرد و از جمع دور شد و اول یک نفر دنبالش بود که از سمت سپه به سمت عالی قاپو داشت می دوید بعد نزدیک بازار مسگرها که رسید لباس شخصی به او گفت برو گمشو از اون در بیرون کاری باهات ندارم (اشاره به ورودی بازار مسگرها که چپ و راست آن هم دو در دیگر هست). اون هم خیالش راحت شد که دیگه دنبالش نیستند آرام رفت به سمت بازار که یک دفعه دید ۳-۴ نفر لباس شخصی دیگه دویدند طرفش. وقتی رفتم آن سمت دیدم هر سه در بازار ها بسته است و از عمد گفته بودن برود اون طرف که در این قفس گیر بیفته و او را بعد از زدن دستگیر کردند و برای این یک نفر حدود ۱۵ نفر لباس شخصی و پلیس در این محوطه کوچک جمع شدند و اصرار مردم هم برای آزادیش فایده ای نداشت.

  خیلی از سبزها به صورت متفرق و عادی برگشتند سبز خیابان چهارباغ و در آنجا جمعیت زیادی را دیدیم که آرام و متفرق ایستاده بودند و تازه راهمپیمایی دولتی از مسیر شماره ۶ بعد از ۲ ساعت تاخیر تحت حمایت چماقداران در چهارباغ انجام شد و بعد که از خیابان رد شدند چهارباغ تحت نظر شدید لباس شخصی ها بود که در دسته های حدود ۱۰۰نفره در چند نقطه مانند سر کوچه سینما سپاهان و شیخ بهایی ایستاده بودند و راهزنان سر گردنه را به یاد انسان می آوردند! تعداد زیادی هم که با موتور مرتب از این سر به آن سر مانور قدرت می دادند.

  – مردم سبز در سرتاسر چهارباغ پخش بودند کم کم به سمت انقلاب که کمتر نیروها بودند حرکت می کردند که یک مرتبه به هم پیوستند و از سمت آمادگاه تا انقلاب به حرکت درآمدند و هیچ شعاری نمی دادند و خیلی آرام حرکت کردند. لباس شخصی ها به شدت پیاده را تحت نظر داشتند و بعد که جمعیت در میدان انقلاب زیاد شد سیل لباس شخصی و حدود ۲۰۰ نفر پلیس کارد و ضد شورش بود که به سمت این میدان آمد و مردم به سمت ابتدای خیابان کمال اسماعیل رفتند. در ورودی پاساژ سپاهان، ورودی سی و سه پل، روبروی پاساژ سپاهان و دور تا دور میدان مردم جمع بودند و پلیس و لباس شخصی ها در چند مرحله به مردم حاضر در ورودی پاساژ یا نزدیک کیوسک پلیس حمله کردند و پلیس های کادر هم پیاده روها را از مردم خالی می کردند. خیلی از ماشین ها هم وقتی پلیس حمله می کرد شروع به بوق زدن ممتد می کردند.

  – از آنجایی که مراکزی از بسیج و سپاه و اطلاعات در خیابان کمال اسماعیل است پلیس به شدت مانع ورود سیل جمعیت به این خیابان می شد اما به هر طریقی بود مردم به صورت متفرق و همچنین از کنار رودخانه خشک وارد کمال اسماعیل شدند و به سمت پل فردوسی حرکت کردند. در نزدیکی پل فردوسی باز حملاتی به مردم شد اما مردم به سمت خیابان شیخ صدوق حرکت کردند.

  – نکته ای که در سرتاسر مسیرها و کلیه بخش ها شاهد آن بودیم فیلبرداری و عکاسی با دوربین های قوی از مردم توسط نیروهای لباس شخصی بود. به شخصه حداقل بیش از ۳۰ نفر را با دوربین فیلبرداری یا عکاسی در نقاط مختلف دیدم که از طرف نیروهای اطلاعاتی در حال فیلبرداری و عکاسی از سبزها بودند.

  – تعداد لباس شخصی ها هم که طبق معمول به اندازه ای بود که اگر کسی خارج از جمع اصلی می خواست شعار بدهد فورا” با تذکر آنها مواجه می شد.

  – تذکر های مختلف در چند نقطه و دستگیری هم دیدم که فکر می کنم بعد از کمی آنها را آزاد می کردند.

  – این ها مسیرهایی بود که من رفتم و البته گزارش هایی از مسیرهای سمت پل آذر و خیابان شمس آبادی و اینها هم داشتم.

  – بچه های نوجوان که هنوز سبیلشون سبز نشده بود و لباس پلنگی به تن داشتند و با موتور مانور می دادند هم مشاهده شد!

  – یک پراید مسی رنگ جلوی کیوسک پلیس میدان انقلاب در صندوق عقب خود محتوی باتوم بود!

  – موبایل ها از ساعت ۱۰:۴۵ تا ۱۴:۳۰ قطع بود.

  – الان هم که اینترنت این دشمن اصلی (!) را مورد تهاجم شدید قراردادند تا نتوانیم این اخبار را پخش کنیم! سرعت اینترنت خیلی خوب شده ولی همه سایت های کاربردی مانند یاهو، جیمیل و هاتمیل و هرنوع سایتی که مربوط به ایمیل باشد اصلا” باز نمیشود. ایرنا و فارس با سرعتی باور نکردنی ظاهر می شوند!!!!

  – خلاصه که روز بیاد ماندنی بود و الحق مردم خیلی خوب حضور داشتند. هر چند که “نیروهای صهیونیست منش ولایت فرعونی” مردم را به شدت آزاد دادند اما مردم اصفهان تاریخی ترین روز قدس خود را برگزار کردند و هرچند برای آزادی خویش به خیابان آمده بودند اما با گوشت و پوست خود درد فلسطینی ها را حس کردند و ظلم و غصب را در همه ابعاد و در همه بلاد اسلامی محکوم کردند.

  با آرزوی آزادی ایران عزیز و همه سرزمین های اشغالی در هر کجای دنیا
  درود بی پایان به همه مردم شیردل ایران
  جمعه،۲۷شهریور۱۳۸۸، ساعت ۱۶، اصفهان

 8. amir
  سپتامبر 19, 2009 در 4:51 ب.ظ.

  حالا خیالت تخت شد که هستیم مثل 57 مثل 76 و مثل 25 خرداد 88 یا حسین.

 9. hamishe sabz
  سپتامبر 19, 2009 در 6:57 ب.ظ.

  ey ghorboone shoma tehroonia beram baba dametoon garm baba khoda poshto panahetoon mer3000000000000000000000000000000000000000000000000000

 10. bahar
  ژانویه 25, 2010 در 10:49 ق.ظ.

  آیت‌الله منتظری پدر انقلاب اسلامی فرمودند: 
  حفظ نظام مقدمه ‌است برای حفظ و انجام دستورات اسلامی. اگر بنا باشد به بهانه حفظ نظام، اقدامات ضد اسلامی انجام شود، نه نظام خواهد ماند نه اسلام
  بسیجیها برادران و پدران ما هستند ‌ای برادر بسیجی‌آیا وجدانا شما قبول دارید رفتار شما به مردم مسلمان ما، رفتار اسلامی هست
  چطور این جمهوریه عزیز اسلامی ما دو‌ام خواهد آورد وقتی‌رفتار دولت با مردم مسلمان ما کاملا غیر اسلامی هست

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: