خانه > آیا قاضی مرتضوی باید داروی نظافت را سر بکشد ؟ > آیا قاضی مرتضوی باید داروی نظافت را سر بکشد ؟

آیا قاضی مرتضوی باید داروی نظافت را سر بکشد ؟

دادستان علیه دادستان dd

تنها یک روز پس از آن که دادستان جدید تهران ، پخش تلویزیونی  محاکمات  را  قبل از اثبات جرم ، غیر قانونی  خواند ، خبر می رسد که   20 فعال سیاسی دربند هم قرار است آزاد شوند . شایعه  تغییر فیروز آبادی  و تکذیبیه ی نه چندان  محکم  آن  به گوش می رسد و طائب  هم از بسیج  رفته است   . خبر های  متفاوتی از تحرک مهدوی کنی و دیگران نقل می شود. سایت الف  هم از زبان ِ  هاشمی رفسنجانی  ،  مصداق اتم واكمل ولي فقيه  را  آيت الله خامنه اي  می داند و  كسي را بهتر و توانمندتر از ايشان در اداره كشور نمی شناسد   و  هم زمان هاشمی برای  رفع اتهام  و هرگونه شائبه از رئیس قوه قضائیه می خواهد تا به  اتهامات خانواده اش رسیدگی کند .   خبری که سایت  ِ هاشمی  رفسنجانی  اعلام کرد  که نیازمند اثبات از طریق » تحرکات رسانه ای » نیست .

همه این وقایع پس از روز قدس رخ داده اند . روزی که   مهندس موسوی در بیانیه  سیزدهم  خود آن را  «نقطه عطفی » در حرکت جنبش سبز دانسته است .ظاهراً  همه چیز از شایعه و واقعه ، نشان از پیش رفتن طرح  هاشمی رفسنجانی  است . طرحی  که  با اعلام بی خبری  احمدی نژاد  – و نه تکذیب آن –  قوت بیشتری یافت  .

قرائت ِ گزارش کمیته ی ویژه  در صحن مجلس  ،  تا روز چهار شنبه به تعویق افتاد ،  تا  سایت خبر آنلاین – که از رئیس مجلس بی خبر نیست  –  دلیل  این تعویق را  فشارهایی از سوی ِ متهم اصلی پرونده   اعلام کند  . متهمی که یک مقام ِ  سابق قضایی است و برای کتمان حقیقت تلاش می کند . روزنامه های وطن امرزو و سایت جهان هم به این مقام سابق قضایی  اشارتی کرده اند و او را متهم اصلی واقعه ی کهریزک دانسته اند .خبر آنلاین گفته است که رهبری با این مقام قضایی در خصوص کهریزک  تماس گرفته است و تابناک ناگفته های فرمان رهبری در مورد کهریزک را  آورده است .

این روزها دستگاه قضایی ، در حال خانه تکانی است  و مقامات سابق زیاد دارد ، اما  نام کهریزک و پخش دادگاههای اخیر ، بیش از هر کس  ، یادآورِ نام ِ سعید مرتضوی دادستان ِ سابق ِ تهران است .  یک مقام سابق ِ قضایی  که می تواند » فشارهایی »  را هم  به مجلس وارد کند  تا گزارش کمیته ی تحقیق به تعویق بیافتد ..

یک ماه پیش ، علی شکوری راد  در  یاد داشتی با عنوان » چه کسی داروی نظافت را سر خواهد کشید ؟ »  گفته بود : »  آنها به یک داوطلب از جان گذشته نیاز دارند تا ایثار را به کمال برساند و آبرو و جان خویش را یکجا قربانی حفظ آبروی آنان و البته نظام! کند. یک نفر باید همۀ مسئولیت را به عهده بگیرد و داروی نظافت را سر بکشد. در سلسله مراتب مسئولیت های بازداشتگاه کهریزک کسی هست که از او بر می آید چنین فداکاریی را بکند. کسی که بی علاقه نبوده است همیشه در صف مقدم باشد و مردم او را خوب می شناسند …»

Advertisements
 1. محمود
  اکتبر 4, 2009 در 3:55 ب.ظ.

  به نظر منطقی میاد! ولی مشکل تنها با رفتن او حل نمی شود، قوه قضایی نیاز به یک خانه تکانی درست و حسابی دارد.

 2. سبز
  اکتبر 4, 2009 در 4:00 ب.ظ.

  http://sibzamini88.persianblog.ir

  .
  .
  راستی چطور روی پست ها پسورد میذارید؟

 3. اکتبر 4, 2009 در 5:42 ب.ظ.

  امیدوارم این داروی نظافت نصیب رئیس مرتضوی و یارانش هم بشود. ضمنا ادبیات نوشته هایت بسیار دلنشین است . موفق باشید

 4. اکتبر 4, 2009 در 8:53 ب.ظ.

  عاقل از یه سوراخ 2 بار گزیده نمی شود این ترفند که «تمام تقصیرات را گردن یکی انداختن» دیگر چاره ساز نیست
  مرتضوی عددی نیست اگر خود رهبر هم محاکمه شود اوضاع کشور به حالت عادی برنمی گردد
  ولی این مطلب قابل قبول است که طرح برون رفت رفسنجانی در حال اجرا شدن می باشد
  مشکل اصلی در حال حاضر در کشور قانون اساسی کشور می باشد
  به نظر من برای آرام کردن کشور این تنها قانون اساسی کشور است که باید داروی نظافت را سر بکشد
  همیشه سبز باشید

 5. اکتبر 4, 2009 در 9:50 ب.ظ.

  البته طبق تحقیقات شیرین عبادی هیچ نوع واجبی‌ کشنده نیست!ولی‌ مشکل قوه قضاییه با اینا حل نمی‌شه!یعنی‌ از ریشه همه چیز خرابه !نمونش برادر آقای لاریجانی‌ که حالا رییس حقوق بشر قوه قضاییه هم هستند
  http://ghalambedast.wordpress.com

 6. Douran
  اکتبر 5, 2009 در 1:43 ق.ظ.

  تمام این چیزها کاریه که باید در مقابل چیزی انجام بگیره. باید دید طرف دوم قراره چکار کنه
  به نظر شما اینها واقعا باور میکنن که مردم گوش به فرمان موسوی و کروبی هستن؟

 7. سبز علی
  اکتبر 5, 2009 در 8:52 ق.ظ.

  ایشالا به خوردش بدن تا درونش یه کم «نظافت» شه!

 8. kamran
  اکتبر 5, 2009 در 9:19 ب.ظ.

  سلام دوست عزیز سبزم
  امیدوارم که خوب و سلامت باشید..
  لازم دیدم صحبتی در رابطه با چگونگی پیشروی این جنبش وبرخورد آن با مناسبت های پیش رو را با هم در میان بگذاریم تا با هم فکری و برنامه ریزی دقیق تر وارایه ی راهکارهای جدید و هدف دار هم به خاطر جلوگیری از ایجاد خستگی در مردم و هم عدم حصول خواسته ها به شکلی قابل لمس تر , نه تنها از کمرنگ شدن این حضور پیشگیری کنیم که سایرین رو هم جذب و دعوت در این حضور کنیم.
  اجازه میخوام یه کمی راحت تر حرف بزنم ;
  ببینید اگه ما در حرکت بعدی که ان شاءالله حضور گسترده تری از طرف ما سبزها در 13 آبان خواهد بود بخوایم مثل راهپیمایی قبل باشیم یعنی برنامه ها و درخواست هامون برای حضور تکراری بشه باید قبول کنیم که مردم دارن هزینه میدن دچار خستگی میشن و شاید عده ای هم نا امید بشن.. حرف من اینه که نباید اینجور اتفاقی بیفته و خواهشم اینه که با صرف وقت بیشتری با همدیگه مشورت کنیم وانرژی بیشتری به این موج بدیم.
  در رابطه با راهپیمایی روز 13 آبان چند نکته به نظرم رسید و سوال که مثلا هنوز برام روشن نشده که این روز حرکت موج سبز قراره مثل روز قدس تو مسیرهای اعلام شده از طرف حکومت باشه یا نه به طرف سفارت روسیه هست که در اینصورت باید آگاه باشیم که احتمالا از همون اول با برخورد مواجه میشیم.(دقیقا همین اتفاق روز قدس افتاد و سر هر خیابانی که به سمت دانشگاه و خ انقلاب منتهی میشد دسته های انتظامی و بسیجی و در کل نیروهای حکومتی مانع رسیدن به سمت محل اقامه نماز میشدن که در نهایت که خواستیم به زور نزدیک بشیم منجر به درگیری شد) وحالت دیگش که با حامیان دولتی اصلا مفهومی نداره.
  خوب حالا در مرحله ی بعد حضور میلیونی جلوی سفارت روسیه و برخورد با نیروهای زیاد ضد شورش و … اینجا باید چکار کنیم منظورم اینه که قرار نیست که فقط شعار بدیم چون خیلی نا امید کنندس برای خیلی هام ممکنه خسته کننده بشه. (انصافا» من که از شهرستان میام اونجا به همین راضی نمیشم میخوام اگه بشه حداقل یه چند تا تخم مرغ و یه کیسه گوجه و چیزای دیگم هماهنگ کنیم همگی بزنیم به سفارت روسیه..  ).
  من احساس میکنم نیاز داریم خیلی برنامه های دقیق تر و جالب تری پیاده کنیم که در حین مسالمت آمیز بودنش مردم رو مشتاق کنه و به اونا انگیزه ی قوی بده که بیان. یعنی براشون جالبم باشه و در عین حال ما رو به چیزی که میخوایم نزدیکتر کنه.
  دوست عزیزم خواهشی که من از شما دارم اینه که اگه میشه این مساله ی مهم رو با دوستان دیگه ای هم در میان بگذارید که تا دیر نشده به نتیجه گیری کلی برسیم و زود به سایرین اطلاع رسانی کنیم.
  ممنونم که این وقتو در اختیار من قرار دادی.
  با تشکر

  • zabanesabz
   اکتبر 5, 2009 در 10:51 ب.ظ.

   دوست من
   دور از جان یه پست نوشتی نه یه پیام !
   همون طور که خودت گفتی مرتبط با مطلب نیست اما پیشنهاد می کنم از خشونت پرهیز کنید .حضور شما در خیابان هم هزینه دارد هم باعث می شود شعارهای تند داده شود . من که اخلاقا نمی توانم این توصیه را به کسی داشته باشم وقتی خودم نیستم و تضمینی هم برای امنیت شما ندارم . با آقایانی هم که این ور نشستن و دارن از این پیشنهادها میدن موافق نیستم . قرار نیست ما شعار بدیم و مردم هزینه بدن . …
   . در هر صورت موفق باشید .

 9. kamran
  اکتبر 5, 2009 در 9:22 ب.ظ.

  ببخشید اگه به موضوع مربوط نمیشد فقط خواستم بگم اگه میشه حتما در موردش زود مشورت و اطلاع رسانی کنیم.

 10. naaji
  اکتبر 5, 2009 در 9:42 ب.ظ.

  لعنت ابدی ،خدا و رسول خدا ، بر خامنه ای قاتل . میلیونها مردم مسلمان در خیابانهای تهران ،فریاد بر آوردند » خامنه ای قاتله ، ولایتش باطله . و خداوند به فریاد مردم مسلمان اثر داد و خامنه ای و عمله ظلم او ، یعنی بسیجی،و سپاهی را رسوا ، و در دنیا و آخرت خوار و منفور گردانید

 11. بی وفا
  اکتبر 5, 2009 در 11:04 ب.ظ.

  عجب اسم باحالی.
  آدم یاد گودزیلا علیه گیورا می افته …

 1. اکتبر 9, 2009 در 10:28 ب.ظ.
 2. نوامبر 24, 2009 در 3:29 ب.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: