خانه > یاران ! رای من کجاست ؟ > یاران ! رای من کجاست ؟

یاران ! رای من کجاست ؟

مچ گیری از  رفتار ِ دولت ِ کودتا  دارد کار دست ِ جنبش ِ سبز می دهد . این مچ گیری ها ، قبل از هر چیز به نوعی به دولت ِ کودتا مشروعیت می دهد .  در نوشته ی بعدی به تفاوت های  جنبش سبز 88 و  حرکت ِ اصلاح طلبانه ی 76 به صورت ِ تحلیلی و مفصل خواهم پرداخت ، علی الحساب رسانه های جنبش سبز باید به یاد داشته باشند  که  جنبش ِ سبز غیر از اصلاحات است . تحلیل ِ رفتار سیاسی دولت ِ کودتا در مقابل پرونده هسته ای ، مذمت ِ دیدار با اسرائیل ، تقبیح ِ  انکار علوم ِ انسانی و حتی پروژه مزخرف ِ وحدت ِ ملی  نشانه های انحراف در رسانه های جنبش سبز اند  و رسانه هایی که به این گونه مباحث می پردازند  اسیر دامِ حریف شده اند .  دولتی که زیدآبادی را با آن وضعیت  در سیاهچال می اندازد ، معلوم است که می خواهد با اسرائیل میانه داشته باشد . دولتی که حجاریان را به جرم اندیشیدن محاکمه می کند معلوم است با علوم انسانی میانه ای ندارد و از آن چیزی نمی فهمد . آدم حرصش می گیرد وقتی عسکر اولادی  داعیه ی میدان داری می کند و در عوض رسانه های ِ جنبش سبز به تازه مسلمان بودن ِ او گیر می دهند و از این کشف ِ خود مسرورند  یا شریعتمداری  توهین  می کند و فحش می دهد و   رسانه های ِ جنبش سبز به قصد ِمچ گیری ،  نوشته هایش را به گوش ِ مردم می رسانند

یاران ! تحلیل های مطبوعاتی و نگاههای اصلاح طلبانه ممکن است جنبش سبز را از راه خود منحرف کند و یا آن را عقیم بگذارد . بهتر از من می دانید که این یک پیام برای ِ تند روی نیست . جنبش ِ سبز باید سبز بماند و  به هیچ گونه گرفتارِ دام ِ حریف نشود . تند روی ،  جنبش سبز را به میدان ِ مین ِ حریف می کشاند و پذیرش ِ ضمنی دولت ِ کودتا هم می تواند فرصت را برای  مشروعیت ِ دولت ِ کودتا فراهم کنید . برای آن که گم راه نشویم ، بهتر است ، هر از چند گاهی  یادآوری کنیم : رای من کجاست ؟

Barg ray

Advertisements
 1. محمد
  اکتبر 22, 2009 در 10:03 ب.ظ.

  جالب بود
  اين مطلب رو سعي کنيد بيشتر پخش کنيد
  مسئله مهميه

 2. kaveh-ho
  اکتبر 22, 2009 در 10:52 ب.ظ.

  با سلام
  جدا تعجب کردم ما مردم ایران دیگر دنبال رای هایمان نیستیم دنبال علت 30 سال زندگی نکبت بار از دست دادن جوانی از دست دادن عزیزان از دست دادن میلیاردها دلار سرمایه دزدیده شده و برباد داده شده و از دست دادن شرافت دخترانی که برای رفع نیاز مالی در هر کجای دنیا در حال تن فروشی اند از دست دادن هویت ملی از دست دادن خیلی چیزهای دیگه رای ما در مقابل اینها ارزشی ندارد دوست عزیز به دنیال ریشه باش شاخ و برگ رفتی اند و جایگزین خواهند شد.

  • زبان سبز
   اکتبر 22, 2009 در 11:29 ب.ظ.

   دوست ِ من ، سلام
   ببخشید ولی چرا از طرف ِ مردم ایران نظر داده اید و گفته اید : ما مردم ِ ایران دیگر…
   ———————————————
   «رای ما» با ارزش تر از میلیاردها دلار سرمایه ، جوانی و حتی شرافت ِ دخترانمان است به دو دلیل ِ مهم :
   – دلیل اول : «رای ما » حق ِ طبیعی ماست و این حق به رسمیت شناخته شده است . اگر جهانیان صدای ما را شنیدند و همراهمان بود به همین خاطر است .
   – دلیل دوم : تنها به پشتوانه ی این حق طبیعی (رای ما ) می توانیم ، به بقیه ی حقوق اکتسابی و احتمالی ِ خود برسیم . مثل میلیارد و جوانی و …

   از اینها گذشته محور اصلی جنبش ِ سبز همین است ، شاید من یا ما یا تو یا او چیزهای ِ بیشتری را گم کرده ایم 🙂
   سر سبز باشید .

 3. اکتبر 23, 2009 در 6:44 ق.ظ.

  البته مثلن اگر دولت با اسرائیل دیدار کرده باشد میشه عده ایی از بسیج را قانع کرد که اینها از شما سوئ استفاده می کنند و شما حنجره خود را با مرگ بر اسرائیل یا امریکا پاره می کنید آنوقت همین دولت تحت حمایت شما با آنها دیدار می کند
  میشه با مانور دادن در این بحث های عده ای را به جنبش سبز اضافه کرد

  • زبان سبز
   اکتبر 23, 2009 در 9:43 ق.ظ.

   علی جان ،سلام
   پیوند ِ آن بسیجی ها با این دولت و این ساختار یک پیوند ِ اقتصادی است نه اعتقادی ! تا وقتی که پول بی زبان ِ نفت را خرج بعضی آنها می کند برایش هر کاری می کنند .
   تازه : توجیه ارتباط با اسرائیل و حتی مشروع شناختن او در یک ساختار فکری که برخاسته از حجتیه و ولایت مطلقه ی فقیه باشد ، چندان دشوار نیست .
   ممنون از دیدارت

 4. اکتبر 24, 2009 در 5:40 ق.ظ.

  من شخصا هيچكدام از روزنامه هاي اصلاح طلبان را نميخوانم زيرا ميدانم كه نميتوانند مطلب اساسي اي بنويسند اگر اينطور بود تعطيل شان ميكردند بنابر اين مجبورند مطالب درجه چندم و حاشيه اي بنويسند و كمي نق بزنند و جنبش سبز را به دامي كه شما اشاره كرديد بياندازند لذا اگر داوطلبانه در اعتراض به جو خفقان خود تعطيل كنند بهتر به نظر ميرسد. موفق باشيد.
  سبز يعني استقامت تا سحر.

 5. اکتبر 24, 2009 در 5:43 ق.ظ.

  حالا كه فعلا بايد برويم تمرين دمكراسي را از افغانستان بياموزي داداش .
  راي من كو؟

 6. اکتبر 24, 2009 در 9:49 ق.ظ.

  «تحلیل ِ رفتار سیاسی دولت ِ کودتا در مقابل پرونده هسته ای ، مذمت ِ دیدار با اسرائیل ، تقبیح ِ انکار علوم ِ انسانی و حتی پروژه مزخرف ِ وحدت ِ ملی نشانه های انحراف در رسانه های جنبش سبز اند» چندان موافق نیستم. در فاصله بین اقدامات عملی، ما جذب نیروهایی که رابطه شان به قول شما اقتصادی نیست را نباید فراموش کنیم. اوج گیری اعتراضات مردمی انقلاب 57 هم ریشه های اقتصادی داشت. اما اینکه همه اقدامات رسانه ای ما تبدیل به اقدامات واکنشی شود خطری است که هشدار نیاز دارد. هستند بسیاری که هنوز تصمیم نهایی را نگرفته اند و هرچند بی خبر از وحشی گریها نیستند اما به طمع پول رای نداده یا حمایتشان بر اساس این توهم است که زمان خاتمی بی بندوباری بود و در مورد انرژی هسته ای کوتاهی و سستی شده بود و تصور می کنند اقدامات این روانپریش، شجاعت است، حتا افراد تحصیل کرده ای را می شناسم که حاضر شده اند روی باورهای خود پا بگذارند و از این روانپریش حمایت کنند یا رای بدهند زیرا تصور می کردند به روستاها و مناطق محروم توجه می کند و رسیدگی. باور کنیم بسیاری بغیر از صدا و سیمای ضرغامی و حداکثر بیست و سی رسانه دیگری ندارند و همه اهل ماهواره و فیس بوک و بالاترین و … نیستند. مچ گیری های از جنس رابطه با آمریکا و اسراییل ضروری است تا افرادی که در خلوت خودشان علیرغم دانستن خطاهای طرف مقابل هنوز فکر می کنند بخاطر انقلاب و اسلام و تفرقه و القائات تلنبار شده این سی ساله، باید با دل خونین حمایتت کنند روز به روز تر در دفاع سست تر شده و رابطه معنوی خود با حضرات را قطع کنند. جنبش باید ریشه های فکری و سی سال تبلیغات شبانه روزی را پاک کند. هدف اولیه همراه کردن آنها نیست، بلکه همراهی نکردنشان با طرف مقابل است. جنبش سبز هنوز به یارگیری و کاستن مانع از میان اقلیت غیر موثر و حتا به گمان من موثر نیاز دارد.

  • زبان سبز
   اکتبر 26, 2009 در 5:39 ق.ظ.

   سلام ،
   چندان موافق نیستم….
   مچ گیری های از جنس رابطه با آمریکا و اسراییل ضروری است تا …هدف اولیه همراه کردن آنها نیست، بلکه همراهی نکردنشان با طرف مقابل است.
   پس : شما موافق نیستید چون هدف اولیه به زعم ِ شما «همراهی نکردن با طرفی مقابل است »
   من با شما موافقم . باید از حریف یارگیری کرد .باید نگذاشت همراهی اش کنند اما هدف نهایی یا هدف واقعی نباید فراموش شود و یا تحت الشعاع قرار گیرد .
   به امید دیدار

 1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: