خانه > محمود وحید نیا ...کاوه ی آهنگرما > محمود وحید نیا …کاوه ی آهنگرما

محمود وحید نیا …کاوه ی آهنگرما

محمود وحید نیا .. کاوه ی آهنگر ما

بدو گفت مهتر به روي دژم .. كه بر گوي تا از كه ديدي ستم ؟ (صحنه ای که رهبری به محمود وحید نیا اشاره می کندبیاید)

(تکمیلی 1و2و3 را هم بخوانید)

توضیح  مهم : عکس واقعی است و دقیقا ً  مربوط به همان صحنه و لحظه ای است که  محمود وحید نیا را صدا می زند و به هیچ وجه نمادین نیست !
..
كــه بــر گــوي تـــا از كـه ديـــدي ستـم
بــــدو گفـت مـهتـر بــه روي دژم
كـــه شـاهـا مـنـم كــاوه ي دادخـــواه
خـروشـيد و زد دسـت  بـــر سر ز شـاه
ز شاه آتـش آيـد هـمي بـر سـرم
يـكي بي زيان مـرد آهـنگـرم
بـبايـد بــديـن داسـتان داوري
تـــو شـاهي و گر اژدها پـيـكـري
چـرا رنـج و سـخـتـي هـمه بهر مــاست
كه گر هـفت كشـور بـه شاهي تراست
..
..
—————————————–

اصل خبر  : در پایان خامنه ای پرسید کس دیگری صحبتی نداره؟ تعدادی دست بلند کردند و یک نفر بلند شد ایستاد که خامنه ای گفت برود صحبت کند. این دانشجو سخنان شدیدا انتقادی را شجاعانه و درکمال خونسردی بر زبان راند. وی خود را دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه شریف ( محمود وحید نیا ) معرفی کرد و در ابتدای صحبت گفت که این کسانی که از طرف نخبگان آمدند و از روی کاغذ حرفهایی زدند نماینده تمام نخبگان نبودند و ما آنها را انتخاب نکرده بودیم. این حرف با تشویق شدید و استقبال حضاری که قبل از آن با صحبتهای خواب آور کسل شده بودند همراه شد. سپس وی حرفهای خود را به این شکل ادامه داد( که من سعی می کنم تا جای ممکن عین جملات وی و در غیر این صورت نقل به مضمون بیاورم) :

«حرفهای من در زمینه متفاوتی نسبت به آنچه که دوستان مطرح کردند می باشد و صحبتهای خود را در 3 بخش ارایه می کنم.

 عکس محمود وحید نیا هنگام اعتراض

محمود وحید نیا : كـــه شـاهـا مـنـم كــاوه ي دادخـــواه

1- متاسفانه صداوسیمای ما بازتاب دهنده ی آنچه که درکشور ما میگذرد نیست. آیا به نظر شما صدا وسیما وقایع اخیر را به همان شکلی که در جامعه ما وجود داشت نشان داد ؟ یا خلاف واقع بود؟ درسته که حرفهای من به صورت سوالی هست اما منظور بنده از لحنم کاملا مشخصه . متاسفانه زمانی که رسانه مادرو مهمترین عنصر اطلاع رسانی مردم بدین شکل رفتار میکند انتظاری از دیگر رسانه های خرد نمی رود. صدا وسیما یی که زیر نظر شما کار میکند و رییس آن را شما تعیین می کنید ، دو حالت دارد : یا به دستور شما این گونه عمل میکند و یا نظارتی بر آن ندارید. این سوال مطرح است که در این 30 سال آیا واقعا جامعه ما به سمت اسلامی شدن و اخلاقی بودن پیش رفته؟ اگر ذره ای هم جواب به این سوال منفی باشد باید به عملکرد خود در این 30 سال شک کنیم.

2 – مساله دوم را من با مثالی در یک مقیاس کوچکتر مطرح می کنم. در یک خانواده زمانی که دو برادر با یکدیگر مشکل دارند اگر پدر خانواده با برادر کوچکتر برخورد خشنی کند ، برادر بزرگتر هم به خود این اجازه را می دهد که با برادر کوچکتر رفتار خشونت آمیز داشته باشد. شما که مقام پدری دارید وقتی با مخالفان خود آن گونه برخورد می کنید عوامل پایین تر نیز به طبع آن رفتاری دارند که همه میدانند درزندانها چه گذشت. در مورد وقایع زندانها من به یاد دارم که در یکی از سخنرانی ها فرمودید که با مسببان این گونه وقایع و متخلفان زندانها به شدت برخورد می شود اما.. من خودم در یک تظاهرات سکوت در تاریخ (…) حضور داشتم. اونجا لباس شخصی ها و افراد لباس دار ریختن و همه ما رو زدند.

3- من نمیدانم چرا در این کشور اجازه ابراز هیچ گونه انتقادی در مورد شما داده نمی شود؟ من دراین 5 سالی که روزنامه ها را مطالعه می کنم ندیدم که کسی نقدی به شما وارد کند حتی یک جمله مجلس خبرگان که وظیفه آن نقد و نظارت بر عملکرد رهبری است عملا مشاهده می شود که این کار را انجام نمی دهد. »

محمود وحید نیا
محمود وحید نیا

دربین صحبتها بسیجی هایی که بین حاضران پخش بودند پارازیت می انداختند و داد میزدن که تمومش کن . وسط صحبتها یک برگ کاغذ به اون دانشجو دادند. اونم رو کرد به خامنه ای و گفت که به من گفتن که وقتت تمومه اما اگر اجازه میدین هنوز صحبت دارم. همین موقع بسیجی ها هم صلوات فرستادن که تمومش کنن .خامنه ای گفت از اول هم وقت تموم بود ولی حالا شما صحبتها تو ادامه بده در پایان صحبتهای وی با تشویق شدید وبسیارطولانی نخبگان همراه شد. بعد خامنه ای شروع کرد به جواب دادن و اظهار ناراحتی کرد که اینجا ما نمیخواستیم از این دست صحبتها مطرح بشه و دوست داشتم که در زمینه مسایل نخبگان و علمی بحث بشه و در جواب به اون دانشجو همون حرفهایی رو زد که توی خبرها دیدیم. یعنی در واقع به خاطر صحبتهای اون دانشجو بود که خامنه ای مجبور شد درباره انتخابات حرف بزنه و …

وی پاسخ داد کی گفته از ما انتقاد نمی کنن ؟! من خودم گفتم برید کرسی های آزاد اندیشی تو دانشگاهها بزنید. چرا راه ننداختین خودتون؟ برید انتقاد کنید و…

یک بسیجی ذوب در ولایت هم گفت آقا میخوام بیام دست بوسی . خامنه ای هم چفیه اش رو در آورد گذاشت برای اون و فورا از پرده پشت سرش غیبش زد. به نخبگان گفته بودند انتهای مراسم قراره نماز جماعت به امامت آقا برپا بشه ما سرگردون مانده بودیم که حالا چی به چیه و قراره چی بشه… اونا هم گفتن دیگه تمومه ، نمازی در کار نیست خودتون برید بخونید. در ادامه همایش من دیگه اثری از اون دانشجویی که رفته بود صحبت کرده بود ، در همایش ندیدم….

منبع: وبلاگ freedom for Iran


تکمیلی 1 :

با توجه به خاموش بودن گوشی همراه   محمود وحید نیا  اخبار متناقضی از ایشان به گوش می رسد . در حالی که گروهی از دوستان خبر های سلامتی و فراغت ِ ایشان را  اطلاع می دهند ، بعضی وبلاگ ها در خصوص دستگیری ایشان اخبار بدون منبعی را گزارش کرده اند . به عنوان نمونه در این  .منبع اشاره به دستگیری ایشان توسط حافظت سپاه شده است .

تکمیلی 2 :

واکنش احمدی نژاد به سخنان  محمود وحید نیا : به گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا، دکتر محمود احمدي‌نژاد امروز جمعه در ديدار با نخبگان و فرهيختگان استان خراسان رضوي افزود: کسي که مرز دوست و دشمن را نمي شناسد مهم نيست که چه مدرک دانشگاهي و مهارت فناوري دارد.

عکس محمود وحید نیا

احمدي نژاد تصريح کرد: چه بسيار کساني که همه استعدادها، خلاقيت ها و توانايي هاي خود را در بازي در ميدان دشمن به هدر دادند.
رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه «بايد مرزها را بشناسيم»، گفت: هر کسي که باهوش بود لزوما نخبه نيست.
وي با طرح اين پرسش که «مفهوم نخبه چيست؟»، ادامه داد: نخبه با انسان هاي ديگر تفاوت‌هايي دارد.
وي نخبگي را جامع نگري تعريف کرد و گفت: نخبگان پيشرو، پيشگام و جلوتر از ديگران هستند و کسي که جزيي نگر است نخبه نمي شود بلکه در جاي خود متوقف مي شود.

منبع : ایرنا

تکمیلی 3 :

عکس محمود وحید نیا

اولین کسی که از ماجرای ِ محمود وحید نیا خبر داد یکی از اعضای سایت بالاترین بود  (Ocean ) و این کار را در یکی از پیام های خود گذاشت . آدرس لینک را این جا ببینید . همان شب مصاحبه و قبل از آن که هیچکدام از سایت ها و وبلاگ ها در این خصوص خبری درج کنند Ocean  این موضع را در یکی از پیام هایش درج کرد . و وقتی یکی از کاربران دیگر از او منبع خواست جواب داد :منبع خودم . درود بر Ocean  و درود بر بالاترین .

تکمیلی 4 : گزارش ویدویی   شبکه بی بی سی د راین خصوص  را در قسمت نظرات ببینید .

Advertisements
 1. گزارش ویدیویی در شبکه BBC
  اکتبر 29, 2009 در 6:56 ب.ظ.

  سلام مطلب جالبی بود
  من هم این مطلب رو تو وبلاگم گذاشتم
  نظر بدید لطفا

 2. محمد
  اکتبر 30, 2009 در 12:04 ق.ظ.

  امیدوارم محمود وحید نبا سر از زندان در نیاورد وسرش سلامت باش بخدا میسپارمش.

 3. ashkan
  اکتبر 30, 2009 در 12:34 ق.ظ.

  nice

 4. دربان بهشت
  اکتبر 30, 2009 در 1:13 ق.ظ.

  او کیست جز برابر یا معادی وحید نیا اوکیست جز تو ومن اوکیست خدایی در زمین نیست اگر هست هم اوست هم تو هم من او کیست جز رفتگر کارگر راننده افسر دکتر ملا قاضی فال بین قهوه چی بنکدار دربان وو همه برابر با یک است عیسی موسی محمد علی بودا وو همه قدیسان هم تو من او هستند هیچ نیرویی برتر از بالایی آن یک منحصر نیست از این انگشت نه باید ترسید نباید لرزید نباید بیش از آنچه بالایی بیفرماید ارجی نهاد که به سرزمسن شرک قدم میگذاریم اوکیست که فراموش کرده است اوکیست که گول ریش درازان دغل ودروغ را خورده است او نوکر ملت وخادم ملت باید که بزرگترین هدیه بالایی است وای بروزگارش که اگر از پس امروز بود فردایی اگر اوین وکهریزک و مشت آهنین وخونین رادانها این نوکری به خلق خدا را به خون بیالایند او باید که بیدار شود که خواب ملت گلوله نیست واو جز همسان ملت نیست خدایش نکنیم که خدا یکی بیش نیست

  • پیرزادجوانی
   اکتبر 30, 2009 در 10:16 ق.ظ.

   زنده باد

 5. ali
  اکتبر 30, 2009 در 1:32 ق.ظ.

  ماموران امنیتی رژیم می خواهند با شایعه انداختن و گفتن اینکه وحیدنیا شاید با خود رژیم باشد ضربه ایی را که خامنه ایی دریافت کرده کم نشان بدهند. ضربه ی وحیدنیا به خامنه ایی کمر شکن بود. اثراتش بزودی ظاهر خواهذ شد.

 6. زبان سبز
  اکتبر 30, 2009 در 1:34 ق.ظ.

  شخصا تائید می کنم که هیچ گونه تبانی وجود نداشته است .

 7. علی
  اکتبر 30, 2009 در 1:40 ق.ظ.

  جان بر کف

 8. دبیری
  اکتبر 30, 2009 در 2:10 ق.ظ.

  یادم هست که سال 55 شاه رفت دانشگاه تهران و یک دانشجو از روی متنی شاید از پیش تنظیم شده بسیاری از حرفهای روشنفکران را قرائت کرد .او خواست وانمود کند « خدایگان شاهنشاه آریامهر بزرگ ارتشتاران » ( و القاب دیگری که بیشتر و عمیق تر آنرا به رهبر معظم بسته اند)از جو خفقان و ظلم به دانشگاه و فرهنگ و علم بی خبر است. بعدا به فاصله کمی شاه با منحل کردن حزب دوقلوی دولتی (ایران نوین و پان ایرانیست ) حزب فراگیر رستاخیز را بنا کرد که آنهم در توفان انقلاب به گل نشست. بتدریج زبان روشنفکران و بعدا روزنامه ها باز شد به انتقاد. البته شاه یک شبه دمکرات نشده بود و بعدها با اوج گیری انقلاب ابتدا سلاح سبک و بعدا تانکها و زرهپوشها را به خیابان آورد ولی فایده نداشت بعدا در مجلس گریه کرد و گفت صدای ملت را شنیده است. این آقا هم همان راه را میرود بعدا التماس خواهد کرد، خواهیم دیدالبته به شرط پایداری مردم .بهر صورت سنخان وحید صدائی بود در مقابل یک جبار و در تاریخ ثبت خواهد شد.

 9. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 2:32 ق.ظ.

  بردنش در کهریزک ذوب در ولایتش کنند

 10. اکتبر 30, 2009 در 5:56 ق.ظ.

  خون پاک کورش بزرگ در رگهای این جوان محمود وحیدنیا در جریان است درود فراوان بر این جوان شیر پاک خوده باد صراحت و صداقت و شجاعت محمود وحیدنیا غیر قابل انکار است
  هموطنان عزیز توجه کنید تفاوت ار کجا تا کجاست محمودی با دست و پا بوسی و چاپلوسی و شرکت در کشنن و شکنجه کردن و تجاوز و تقلب در انتخابات و گفتن دروغ آشکار سعی دارد خود را به عنوان رئیس جمهور به مردم تحمیل کند و آنوقت این جوان برومند که چه بخواهیم و چه نخواهیم نام خود را در تاریخ ایران بنام کاوه آهنگر زمان ثبت کرد من سر نعظیم در مقابل این جوان فرود میاورم و باید ما مواظب این کاوه خود باشیم درود بر شما که این حقایق را انتشار میدهید

 11. ترسو
  اکتبر 30, 2009 در 6:39 ق.ظ.

  شیر مادرش حلالش

 12. ازاده
  اکتبر 30, 2009 در 6:59 ق.ظ.

  محمودوحيدنياحتي اگرنفوذي باشد اصل فرياد اعتراض و گفتن جنايت رزيم در جمع خودماني بيسار حائزاهميت است درو بر چنين جواناني

 13. اکتبر 30, 2009 در 7:59 ق.ظ.

  عظما در مقابل جواب داد: زیر سوال بردن انتخابات بزرگترین جرم است
  .
  .یعنی 13 میلیون (به گفته خودشون) ایرانی همه مجرمین کبیر هستند

 14. پیرزادجوانی
  اکتبر 30, 2009 در 8:12 ق.ظ.

  درود خدابرپدرومادری که چنین فرزندی راپرورش داده اند. مردم بااعتراضات خواب ازچشمش ربودند. سروش ضربه به گیجگاهش زد. کروبی انگار اورابه کهریزک غیر بهداشتی ساخت خودش فرستادو وحیدجان توچه کردی خوشابه حالت جاودانه شدی مثل سهراب و ندا.

 15. پیرزادجوانی
  اکتبر 30, 2009 در 8:35 ق.ظ.

  گرچه مي‌بافند بهرِ شيرها زنجيرها
  بگسلند آخر همه زنجيرها را شيرها

  اين دليرانِ نكو با بد چه جنگي مي‌كنند
  همچو جنگِ شيرها با تير و با شمشيرها

  تيرهاشان باد يارب، كاري و دشمن‌فكن
  سينه‌هاشان ايمن از آسيبِ تيغ و تيرها
  ببخشابرمن که تن علیلی دارم و جان ناقابلی امااما دلی پرازامید به اینده

 16. پیرزادجوانی
  اکتبر 30, 2009 در 8:37 ق.ظ.

  پیرزادجوانی :گرچه مي‌بافند بهرِ شيرها زنجيرهابگسلند آخر همه زنجيرها را شيرها
  اين دليرانِ نكو با بد چه جنگي مي‌كنندهمچو جنگِ شيرها با تير و با شمشيرها
  تيرهاشان باد يارب، كاري و دشمن‌فكنسينه‌هاشان ايمن از آسيبِ تيغ و تيرهااسم این دلرمرد دا وحید نوشتم محمودجان/زبان سبزجان بخشابرمن که تن علیلی دارم و جان ناقابلی امااما دلی پرازامید به اینده

 17. elcid
  اکتبر 30, 2009 در 8:44 ق.ظ.

  درود بر محمود وحبد نبا!

  ما به تو افتخار میکنیم!

 18. پیرزادجوانی
  اکتبر 30, 2009 در 9:13 ق.ظ.

  واکنش ان اقادرپشت زمینه عکس دیدنیست. تحسین؟ترس؟ برم بگیرمش؟ بدبختم نکنی؟

 19. پیرزادجوانی
  اکتبر 30, 2009 در 9:49 ق.ظ.

  یا رب این قافله را لطف ازل بدرقه باد که از او خصم به دام آمد و معشوقه به کام

 20. شایان
  اکتبر 30, 2009 در 10:54 ق.ظ.

  آقا محمود خونشه و صحیح و سالم. انتظار اینهمه موج رسانه ای رو نداشته و به همین دلیل تلفنش خاموشه. ایشون یک انسان بسیار اخلاق مدار هستند که شدیدا از توهین، تهمت و افترا به دیگران بیزار هستند و هیچ وقت راجع به هیچ انسان دیگه ای بدون قطعیت صحبت نمی کنند. این حرف رو دوستانش تایید میکنند.

  • زبان سبز
   اکتبر 30, 2009 در 11:07 ق.ظ.

   سلام
   تصحیح شد . تکمیل شد . خبر درج شده از منبع مورد اشاره اخذ شده است . لطفا به ایشان هم خبر دهید . با تشکر

 21. اکتبر 30, 2009 در 10:58 ق.ظ.

  آقای وحید نیا سالم هستند و مشکلی ندارند لطفاً خبر خود را اصلاح کنید

  • زبان سبز
   اکتبر 30, 2009 در 11:07 ق.ظ.

   سلام . ممنون اصلاح شد .

 22. ش.
  اکتبر 30, 2009 در 11:12 ق.ظ.

  در ضمن ایشون دکتر هم نیستند. دانشجوی لیسانس رشته ریاضی دانشگاه شریف هستند.

  • زبان سبز
   اکتبر 30, 2009 در 11:24 ق.ظ.

   در خبر ها آمده دانشجوی دکتراس !

 23. bioviva
  اکتبر 30, 2009 در 11:18 ق.ظ.

  مهدی اخوان یه شعر داره که میگه»کاوه ای نیست کاش اسکندری پیدا شود» کجاست اون خدابیامرز تا ببینه ایران پر از کاوه است.خدا حفظت کنه دلاور حالا بهدانشجو بودن محقق بودنم کمی افتخار می کنم. یا علی

 24. يزدان
  اکتبر 30, 2009 در 11:22 ق.ظ.

  او گالواي ايرانيان است.

  • زبان سبز
   اکتبر 30, 2009 در 11:32 ق.ظ.

   البته با این تفاوت که این بار گالـــــــــوا در دوئل ِ عشق به وطن شرکت کرده است و پیروز از میدان بدر آمده…

  • ناشناس
   اکتبر 30, 2009 در 5:36 ب.ظ.

   تعبیر قشنگی دادی

 25. ش.
  اکتبر 30, 2009 در 11:36 ق.ظ.

  نه عزیز. فقط سایت پیک نت زده بود ایشون دانشجوی دکترا هستند که اشتباهه. ایشون دانشجوی لیسانس ورودی 87 هستند.

  • لاله
   اکتبر 30, 2009 در 11:39 ق.ظ.

   دکتــــــــــــــرای افتخاری کرســـــــــــــی آزاد اندیش که دارند

 26. آریا سبز
  اکتبر 30, 2009 در 11:39 ق.ظ.

  ما راه محمود را در 13 آبان ادامه می دهیم چون نمی توانیم بریم پیش ضحاک

 27. junes
  اکتبر 30, 2009 در 11:49 ق.ظ.

  زیاد به اینکه آقا وحید تو شرایطی هست الان اعتنا نکنیم و به شایعاتی در این مورد..چرا که ممکنه دستگاه تبلیغاتی رژیم قصد بهره برداری داشته باشه..به این شکل که:
  صدا و سیما چند تا از این شایعه ها رو در مورد ربودن و مفقود شدن وحید مطرح وسپس برای برای اثبات دروغ بودن این شایعات مصاحبه ای را با وی ترتیب دهد.. و با این کار هم انتقاد پذیری آقای عظما و هم دروغ بودن مثلا جنبش سبز و تمام ادعاهایش رو بخواد ثابت کند
  به نظر من اظهار نظر در مورد خود وحید خان ( ضمن تحسین حرکت شجاعانه وی) در این مقطع بیراهه هست.
  صحبتی که کرده حرف بجا و سخن مردم معترض است

 28. junes
  اکتبر 30, 2009 در 11:50 ق.ظ.

  زیاد به اینکه آقا وحید چه تو شرایطی هست الان اعتنا نکنیم و به شایعاتی در این مورد..چرا که ممکنه دستگاه تبلیغاتی رژیم قصد بهره برداری داشته باشه..به این شکل که:
  صدا و سیما چند تا از این شایعه ها رو در مورد ربودن و مفقود شدن وحید مطرح وسپس برای برای اثبات دروغ بودن این شایعات مصاحبه ای را با وی ترتیب دهد.. و با این کار هم انتقاد پذیری آقای عظما و هم دروغ بودن مثلا جنبش سبز و تمام ادعاهایش رو بخواد ثابت کند
  به نظر من اظهار نظر در مورد خود وحید خان ( ضمن تحسین حرکت شجاعانه وی) در این مقطع بیراهه هست.
  صحبتی که کرده حرف بجا و سخن مردم معترض است

  • لاله
   اکتبر 30, 2009 در 11:56 ق.ظ.

   اما به نظر من باید یه جورایی براش حاشیه امنیتی ایجاد بشه .

 29. junes
  اکتبر 30, 2009 در 11:52 ق.ظ.

  غرور و تکبر تمام ذهن و بیان آقای عظما رو پر کرده…

  هیچ خدایگان زمینی مستدام نبوده و نیست

  من که پیشنهاد میدم ایشون به یه دکتر مراجعه کنه… هم سوالا رو تا به تا متوجه شده و هم اصولان شدیدن دچار نوهمه

 30. اکتبر 30, 2009 در 11:52 ق.ظ.

  ما زنده بر آنیم که آرام نگیریم سبز تر از آنیم که بی رنگ بمیریم

 31. اکتبر 30, 2009 در 11:54 ق.ظ.

  یاحسین میرحسین

 32. لاله
  اکتبر 30, 2009 در 12:01 ب.ظ.

  سارا جان
  فیلتر شدن این برکات رو هم داره 🙂
  از وفتی فیلتر شدی آمار بازدیدت چند برابر شده . تبریک می گم .

  • پیرزاد جوانی
   اکتبر 30, 2009 در 12:10 ب.ظ.

   گمان نکنم امار بخاطر تنها فیلتر شدنه این یه وبسایت فاخروزین ونگران اینده مملکته.

 33. زهرا
  اکتبر 30, 2009 در 12:02 ب.ظ.

  چقدر جامعه ما یک اظهار نظر مهم که این قدر گفته و تکرار بشه متاسفانه نبود دموکراس است.و گر نه اقا وحید چیزی نگفته بلافاصله ا ن اقا موضع گرفته افسوس…صد افسوس.

 34. میلاد
  اکتبر 30, 2009 در 12:05 ب.ظ.

  لینک

 35. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 12:05 ب.ظ.

  اواريست گالوا:

  « جاودانگی را می توان نه با بذل جان ، بلکه با پیروزی عقل به دست آورد… از این بابت حق دارم جاودانه باشم و نه تنها در فرانسه بلکه بین تمام کسانی که ریاضیات را می‌فهمند.
  ریاضیدان نابغه فرانسوی

 36. اکتبر 30, 2009 در 12:16 ب.ظ.

  امیدوارم همیشه این دلیری هوشمندی ودادخواهی در رگ وریشه ایرانی بوده اگر هر چیزی را
  فنا کنند این وطن پرستی و آزادی خواهی رانخواهند توانست رمز پا بر جا ماندن ایران وایرانی همین است والا میبایست سالیان مدیدی از بین رفته بود رحمت به شیر مادرت ای جوان
  پاک نهاد که بادست خالی ولی دل شیر ایستادی وحرف دل یک ملت رابیان کردی درود به توای
  راد مرد.

 37. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 12:33 ب.ظ.

  خدای من 324 کاربر

 38. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 12:35 ب.ظ.

  خیز تا خاطر بدان ترک سمرقندی دهیم
  کز نسیمش بوی جوی مولیان آید همی

 39. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 12:37 ب.ظ.

  بیت رهبری هم الان دارند وبلاگ رومیخونند.

 40. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 12:40 ب.ظ.

  من 12 ابان میرم ایران کسی سفارشی چیزی نداره برااقا؟

 41. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 12:49 ب.ظ.

  کسی که می آید جلوی یک حاکم از او انتقاد می کند به معنی پذیرش مشروعیت اوست . حال چند کلمه انتقاد هم بکند اصلا مهم نیست. در اندیشه شیعه انتقاد پذیرفته شده است. ضمن اینکه از این طیف انتقادات در زمان 18 تیر 78 هم در حضور آقا ی خامنه ای مطرح شد . خیلی به این مسائل دل خوش نکنیم.

 42. امیر
  اکتبر 30, 2009 در 12:50 ب.ظ.

  کسی که می آید جلوی یک حاکم از او انتقاد می کند به معنی پذیرش مشروعیت اوست . حال چند کلمه انتقاد هم بکند اصلا مهم نیست. در اندیشه شیعه انتقاد پذیرفته شده است. ضمن اینکه از این طیف انتقادات در زمان 18 تیر 78 هم در حضور آقا ی خامنه ای مطرح شد . خیلی به این مسائل دل خوش نکنیم.

  • ناهید
   مارس 6, 2014 در 8:31 ب.ظ.

   کسی که می آید جلوی یک حاکم …اونم آقا! انتقاد میکنه این فقط یه انتقاد نیست این دست از جان شستنه. شما که میگی انتقاد از حاکم به معنی پذیرش مشروعیت اونه حضرت علی ( ع ) حکومت خلافای چهار گانه رو به باد انتقاد گرفت پس دو حالت داره یا مشروعیتشون رو قبول داشته که چرا من و توی شیعه داریم به خاطر مظلومیت علی به سر وسینه میزنیم و خودمون رو الکی خفه میکنیم؟؟؟!!!! امام علی خودش مشروعیت اونا رو قبول داشته .و اگر هم انتقاد حضرت علی از خلفای چهارگانه دلیل بر قبول مشروعیت اونا نیست شما که ظاهرا بر میاد شیعه باشی الان چی میگی؟؟؟
   دوم این که شما از کدوم شیعه صحبت میکنی؟؟؟ شیعه ای مثل راس و امیر شیعیان حضرت علی که با یه نامسلمان به محکمه رفت و قاضی با بی طرفی به نفع اون نامسلمان رای داد یا خامنه ای که قاضی القضاتی مثل صادق لاریجانی رو بر محکمه نشونده و این قاضی حتی به خامنه ای نمیگه بالای چشمت ابرو چه برسه که مادر سهراب نامی بره از رهبر در برابرش شکایت کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 43. علي آزاد
  اکتبر 30, 2009 در 12:54 ب.ظ.

  درود بر شرف و غيرت تو اي پاسدار حقيقت كه : افضل اجهاد كلام الحق عند امام الجاير، تو از سلاله حسين و زينب هستي كه در بارگاه يزيد نترسيدي و نيك كلام مولايت را بر زبان راندي كه ْلا حيات مع الظالمين … اني لا اري الموت الا السعاده. براستي شايسته ترين فرزندان ايران زميني!

 44. مهناز
  اکتبر 30, 2009 در 12:55 ب.ظ.

  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
  کی گفته از 5 سال پیش از آقا انتقادی در کشور چاپ یا بیان نشده؟!
  خودم تو اینترنت ماهی 20-30 نامه از طرف اشخاص مختلف منجمله سروش، نوری، بازرگان، … می خونم، که اگه تو این پنج سال جمع کنید، بالای 1000 تا شاید بشه.
  ولی آیا یکیش تا حالا جواب داده شده؟! یا …
  -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

  • ناهید
   مارس 6, 2014 در 8:42 ب.ظ.

   سایت های اینترنتی ؟؟؟؟!!!!! احتمالا یادت رفته با فیلتر شکن واردشون میشدی!! منظور آقای محمود وحید نیا این هست که انتقادات آقای سروش توی روزنامه به فرض محال کیهان چاپ بشه!!! حالا کیهان نه توی یه روزنامه اصلاح طلب چاپ بشه. حالا اینم نه حداقل روزنامه های اصلاح طلب حتی بدون انتقادات آقای سروش جمع نشه!! بابا اینم هیچی آقا!! ولایت مطلقه فقیه! آقای خامنه ای حداقل روزنامه نگارا دستگیر نشن. لعنت به شجاعت پوچ من که دارم این جا بی نام ونشون کامنت میذارم و درود بر شجاعت محمود وحید نیا که دست از جان شست و هرچه در دل داشت گفت. وقتی خوندمش مو به تنم راست شد.به راستی که لقب » کاوه دادخواه » برازندته. گوارای وجودت شیر پاکی که خوردی (اگه هم شیر خشک بوده باز هم گوارای وجودت) ای کاش یه قطره از خون کاوه ای تو در رگ من بود. مهناز این رو هم راست گفتی که به یکی از انتقادات کوبنده آقایان سروش و نوری زاد و… جواب داده نشده. نرود میخ آهنی در سنگ

 45. ایمان از ایران
  اکتبر 30, 2009 در 12:57 ب.ظ.

  آفرین بر شجاعتت جوان
  بزرگترین شجاعت کفتن کلام خق در نزد بزرگی است از قوم قدرت. (( یعنی کلمه الحق نزد امام جائر ))

 46. ایمان از ایران
  اکتبر 30, 2009 در 1:01 ب.ظ.

  آفرین بر شجاعتت جوان
  بزرگترین شجاعت گفتن کلام حق در نزد بزرگی است از قوم قدرت. (( یعنی کلمه الحق نزد امام جائر ))

 47. morteza
  اکتبر 30, 2009 در 1:02 ب.ظ.

  واقعا شجاعانه بود البته واقعیتها را گفت روزی این واقعیتها لازم بود گفته بشه زیدآبادی روزنامه نگار یه نامه نوشته رهبر به نوعی همین مطالب را گفته ولی به جرم عدم استفاده از کلمه معظم(مقام معظم رهبری) در نامه به رهبر 4 ماهه داره شکنجه میشه به قول کودتا چیان باید بشکنه نمیدانم با وحید نیا شجاع چه میخواهند بکنند فکر کنم اگر بلای زید آبادی را سرش بیارند خیلی 3 بشه

 48. دوست
  اکتبر 30, 2009 در 1:08 ب.ظ.

  اگر مایه زندگی بندگیست دو صد باره مردن به از زندگیست

  بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم برون سر ازاین بار ننگ آوریم

 49. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 1:10 ب.ظ.

  بقول حوزوی ها عنداللزوم اینطوری هم نیست که مشروعیت ایشان پذیرفته شده باشه مثل ماازراه دورانتقاد کنیم میشیم دورگودنشین و لنگش کن بگوازنزدیک گفته بشه مشروعیت طرف را پذیرفته درزمان 18 تیر کی انتقادکرد؟ من خیلی خوب ان دوره را بیاد میارم کشور ما پای به یکی از سرنوشت ساز ترین برهه های خودش گذاشته اتفاقابهمین دلیل بسیارمهم یعنی عدم انتقاد پذیری تصمیم گیرندگان اصلی مملکت که بعیده ازشما که بگویید مهم نیست مشکل اینجاست که چندین نمونه تاریخی هست که بعضی ازاین شروع به انتقادکردن هاکه دیر انجام شده به سرنگونی هم منتج شده عکس بالا یه کم من را یاد امیلیانوزاپاتادهقان انقلابی مکزیک هم میندازه

 50. کوروش
  اکتبر 30, 2009 در 1:14 ب.ظ.

  ای کاش این فرصت برای ما هم پیش می امد تا ثابت می کردیم که فرزندان کوروش و کاوه هستیم . درود بر تو محمود جان .مواظب خودت باش .

 51. Ardia
  اکتبر 30, 2009 در 1:28 ب.ظ.

  آفرین

 52. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 1:34 ب.ظ.

  نکته مغفول دست زدن وتشویق حضاربود معمولا توی اینجور جاها صلوات وتکبیر گفته میشه دست زدن هم چیزی بود که کنه وباطن جمع را بیرون ریخت

 53. امیر
  اکتبر 30, 2009 در 1:37 ب.ظ.

  باولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم
  باولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم
  باولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم
  باولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم
  باولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم

  • ناهید
   مارس 6, 2014 در 8:49 ب.ظ.

   از ولایت نشان داغ و ترکه داریم.
   نشان سهراب
   نشان کهریزک
   نشان گورستان بی نشانی نشان » خاوران»!

 54. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 1:43 ب.ظ.

  باولایت زنده و سبز باشی

 55. حسن
  اکتبر 30, 2009 در 1:53 ب.ظ.

  رژيم كودتا يا خفه اش مي كند و مجبور به پشيماني و اقرار يا از او بهرده برداري تبليغاتي مي كند كه رهبري چقدر انتقاد پذير است….

 56. پیرزاد جوانی
  اکتبر 30, 2009 در 2:03 ب.ظ.

  توجه نکردید دوستان وضعیت جامعه به جایی رسیده که یک جوان چهل کیلویی باهمه داستان های کهریزک و شکنجه هاازهمه چیزش میگذره باارامشی فوق العاده چشم درچشم رودرو ان چه را(که خیلیهاحتی درخلوت خانه شان نمیتوانند برزبان جاری کنند) شرط بلاغ است میگوید حالا ایشان رابدهند به سرداران پهناوراسلام لقمه چپش کنند ان را ما باید هشیارباشیم بهر حال اتفاق جدیدومیمومیست

 57. اکتبر 30, 2009 در 2:13 ب.ظ.

  توجه توجه: با زلزله 10 ريشتري الله و اکبر، ديکتاتور مي لرزد! به هوش باشيد و به پشت بامها فرار کنيد! سه شنبه 12 آبان راس ساعت 10 شب يک صدا و متحد در هر کجاي ايران عزيز که هستيم با فريادهاي کوبنده الله اکبر به استقبال راهپيمايي بزرگ سبزانديشان در 13 آبان مي رويم. هر کدام از ما يک رسانه ايم. لطفا در اطلاع رساني اين زلزله بسيار مهم کوتاهي نکنيد. به دوستان و آشنايان خود بگوييد.
  (اين پيام کوتاه را در ياهو مسنجر، ايميل، فيس بوک، بالاترين و دنباله و … براي همه دوستان خود بفرستيد)

 58. ایران مهر(کامرد)
  اکتبر 30, 2009 در 2:25 ب.ظ.

  جناب وحید نیا.امیدوارم بتونم از شما درس شجاعت بیاموزم.زنده باشی و سلامت تا همیشه.

 59. دربان بهشت
  اکتبر 30, 2009 در 2:35 ب.ظ.

  او خواهد آمد وخواهد گفت یعنی اقرار خواهد کرد که آقا همان آقا امام زمان است آقا اصلا خود خداست الان بنشین هزاران بار استغفراله گور بابا ونه نه وعمه وایل وتبار بیکس وکار زب العالمین را بگو اصلا هرچه از دهانت بر میاید بگو هیچ اتفاقی نخواهد افتا اما به آقا حتا اگر روبرویش بگویی سید علی همان لحظه کارت ساخته میشود وگیوتی وواجبی شیاف پتاسیم تصادف امام زمانی منتظرت هستند این آقا این خدا همان کسی است که دشمنان اسلام از ما میخواهند بگیرند من کور بودم کر بودم نادان بودم گول رسانه های دشمن راخوردم فکر کردم علی آباد هم شهر است توبه توبه توبه من اقرا میکنم که آقا همان امام زمان نه همان خداست .این شده است سرنوشت ملت ما 1 نفر را در دنیا در هیچ نظامی نمیابی که چنین ذلیل کوچک وبیمقدار شود در برابر رهبران جز ملت ما که 70 میلیون انگاری پس داده ای آقا هستیم و ایشان همه چیز.

 60. mohamad
  اکتبر 30, 2009 در 2:42 ب.ظ.

  lotfan be anaggha begin harki goft an to napar begoo man boro zendegito bokon toro che be in ghalata

 61. ددی
  اکتبر 30, 2009 در 2:45 ب.ظ.

  کاش آنجا بودم و بهر تو کف​ها می​زدم
  کاش آن نامردمان خونت نریزند این زمان

 62. reza
  اکتبر 30, 2009 در 3:17 ب.ظ.

  شرم بر شما باد.
  به ولی امر مسلمین توهین شده و شما خوش حال هستید؟
  خونتان را بر کف اسفالت خواهیم دید.

  • ناهید
   مارس 6, 2014 در 9:01 ب.ظ.

   خونمان دریا شود بلعد تورا!
   خونمان سیراب میدارد عشق را اندیشه را
   شرم از آن شیخ بی مقدار توست
   خونمان آخر کشد آن ظالم دد پیشه را…

 63. پریسا
  اکتبر 30, 2009 در 3:49 ب.ظ.

  آقای رضا
  کجا به ولی امر مسلمین توهین شده. فقط انتقاد شده. میزان تحمل را بالا ببرید و تهدید را پایین. چرا می خواهید همه مثل هم فکر کنند. بابا اگر کسی نخواهد به بهشت شما برود
  چه کسی را باید ببیند؟

 64. پریسا
  اکتبر 30, 2009 در 4:10 ب.ظ.

  از دوستان عزیزی که نظر می دهند
  می شود خواهش کنم که اینقدر پیش بینی نکنید حالا فلان میشه، حالا میگیرن، میبرن، میکشند
  خود او را هم هی مطرح نکنید. میتوانید از حرکت شجاعانه اش تمجید کنید می توانید از آن
  یاد بگیرید، ولی کاری نکنید که پشیمان شود. بیش از آن که در توانش هست روی دوشش بار نگذارید. او کار خودش را کرده و این را وظیفه ی انسانی اش دانسته که بگوید حالا دیگر نمیتواند پرچم دار باشد و چون کاوه جلودار شود.
  به نظر من به جای پرداختن به اینکه آخ چه خوب گفت و تودهنی زد و از این حرفها ببینیم خودمان در چه موقعیت های مشابه چه رفتاری را باید انجام دهیم که چنین انعکاسی داشته باشد.

 65. irani
  اکتبر 30, 2009 در 5:19 ب.ظ.

  man na anam ke zabooni kesham az charkhe zaboon — charkh bar ham zanam ar gheyre moradam gardad.HAFEZ . afarin bar to ey marde.

 66. زهرا
  اکتبر 30, 2009 در 5:43 ب.ظ.

  متشکرم که حرف دل هزاران نفر رو زدی !!!! امیدوارم خفتگان بیدار شوند!!!!

 67. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 6:38 ب.ظ.

  محمود وحیدنیا از اقوام بنده است که مدال طلای ریاضی و نقره کامپیوتر کشوری را داردو بدون کنکور به دانشگاه وارد شد و بر اساس علاقه اش رشه ریاضی را انتخاب کرد. بسیار باهوش و اهل مطالعه است.
  در خانواده و مباحث خانوادگی هم به رعایت اخلاق و منطق در مباحثه مشهور است . بسیار به گفتگوی اخلاقی پایبند است به طور که برخی اوقات حتی پس از چند روز گذشت از یک مباحثه خانوادگی اگر به این برسد که یکی از گفته هایش موثق نبوده به تک تک افراد خبر می دهد که مثلاً فلان حرفی که من زدم نادرست بوده و فراموشش کنید. حتی با بخشی از خانواده که از لحاظ سیاسی کاملاً در طیف مقابل جا می گیرند نیز با صبوری و محترمانه بحث می نماید و بسیار هم معتدل و بی طرفانه در مباحثات عمل مینماید.
  البته اصلاً توقع نداشتیم همچنین کاری بکند و کلاً الان همه تو شوک هستیم! تا حالا مشکلی برایش پیش نیامده و در سلامت کامل و در خانه اشان است.امیدوارم رسانه ای شدن این موضوع مشکلی برایش ایجاد ننماید. در خصوص دوستانی که توهم توطئه دارند نیز باید بگویم هیچ توطئه و برنامه ای هم نبوده و اصلاً قرار نبوده صحبت کند خودش آخر بحث پا شده و آقا هم اجازه داده…

 68. یک نخبه
  اکتبر 30, 2009 در 7:39 ب.ظ.

  من در آنجا بودم اولین حرفی که زد حدیثی از حضرت علی بود:
  » من انقدر توانایی ندارم که گناه نکنم مگر اینکه پروردگار مرا یاری رساند»
  مهمترین نکته در این مراسم دست زدن زیاد نخبگان برای وی بود در حالی که قبلا صلوات می فرستادند

 69. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 8:17 ب.ظ.

  من که کلا موندم تو شجاعتو هول نشدن این آدم…احسنت
  ازبرادر آقا امیرالتماس دعا دارم که اینقدرذوب در ولایتند(بااشک در چشم حلقه زده خوانده شود!!!)
  برادرrezaاز خونای ریخته رو آسفالت واسه منم بذار که تشنه رسیدن به بهشتیم که ولی امرمسلمین بشارتشو بهت داده!!!

 70. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 8:18 ب.ظ.

  من که کلا موندم تو شجاعتو هول نشدن این آدم…احسنت
  ازبرادر آقا امیرالتماس دعا دارم که اینقدرذوب در ولایتند(بااشک حلقه زده در چشم خوانده شود!!!)
  برادرrezaاز خونای ریخته رو آسفالت واسه منم بذار که تشنه رسیدن به بهشتیم که ولی امرمسلمین بشارتشو بهت داده!!!

 71. آریا
  اکتبر 30, 2009 در 9:23 ب.ظ.

  درود بر این جوان که براستی نخبگی و برگزیدگی خود را نشان داد.

 72. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 9:44 ب.ظ.

  چمعه شب (۸ آبان ۸۸) تعداد زیادی از دانشجویان ساکن خوابگاه طرشت ۳ (از خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف) با سر دادن شعارهای «الله‌اکبر»، «یاحسین، میرحسین» و «مرگ بر دیکتاتور» نشان دادند که شعله اعتراضات خاموش نشده است.

  به نظر می‌رسد شعارگویی جمعه شب در حمایت از سخنان روز چهارشنبه محمود وحیدنیا، دانشجوی ریاضی دانشگاه شریف، در دیدار «نخبگان جوان» با رهبری باشد. موج سبز آزادی در تماس با تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف مطلع شد دانشجویان تصمیم دارند در صورت عدم حضور محمود وحیدنیا در دانشگاه در روز شنبه، در محوطه دانشگاه تجمع کنند. روز جمعه اخباری دهان به دهان می‌گشت که تلفن همراه محمود وحیدنیا خاموش است و خانواده او هم در پاسخ به دوستانش گفته‌اند حال محمود خوب است، اما نمی‌تواند به تلفن جواب دهد.

 73. ناشناس
  اکتبر 30, 2009 در 9:53 ب.ظ.

 74. saman
  اکتبر 30, 2009 در 10:05 ب.ظ.

  بابا… خایه…
  خایه هات تو دهن ا.ن.

 75. ايراني
  اکتبر 30, 2009 در 11:52 ب.ظ.

  اقا دمت گرم
  خيلي كارت درسته
  واقعا ايراني هستي

 76. ناشناس
  اکتبر 31, 2009 در 2:12 ق.ظ.

  همين الان خبر دستگيری را شنيدم

 77. پیرزاد
  اکتبر 31, 2009 در 6:11 ق.ظ.

  ذوب شدگان درولایت بخوانندید
  جليله براي آزاد کردن شوهرش از اردبيل به لنگرود رفت تا ازدوستانش پول قرض کند. او
  دو فرزند داشت که در اين مدت فاميلش از اين بچه ها نگهداري مي کردند. وي بعد از رسيدن به لنگرود با خانواده اش تماس گرفت. پرينت حساب هايش نشان مي دهد فرداي آن روز هم به بانک رفته و ساعت 12 ظهر باز هم با خانواده اش تماس گرفت. او گفته بود تا شب بازمي گردد اما پس از آن خبري از وي نشد. زماني که ماموران جسد جليله را پيدا کردند هنوز گرم بود و يک ساعت از مرگش مي گذشت. خانوادهاش مي گويند جليله براي آزادي شوهرش 110 هزار تومان از بانک پول گرفته و گفته بود تا شب سعي مي کند مابقي آن را جور کند اما چگونگي تهيه اين مبلغ را توضيح نداده بود. اين آخرين قتل در پرونده حجيم اميد است. (سر صحبت را که باز کردم انگار منتظر بود با کسي حرف بزند. زني بسيار جوان و زيبا بود. با بغض صحبت مي کرد. به لحاظ روحي شرايط بسيار بدي داشت. مي گفت شوهرش زنداني است و خودش هم به خاطر از دست دادن خواهرش داغدار. سه روز بود که خواهرش مرده بود. برايم از بي پولي و بدبختي گفت. از اينکه روزهاي سختي را مي گذراند و در آذربايجان زندگي مي کرد و به لنگرود آمده بود تا از طريق فاميلش کمي پول جور کند. 300 هزار تومان لازم داشت تا شوهرش را از زندان آزاد کند. وقتي ديدم اينقدر فقير است تصميم گرفتم به او پيشنهاد رابطه نامشروع بدهم. به من گفت اگر به او پول بدهم قبول مي کند. قرار شد من 20 هزار تومان بپردازم. با هم وارد خانه من شديم. در حالي که با هم رابطه برقرار کرده بوديم او را خفه کردم. چند قطعه طلا داشت. آنها را برداشتم و جسدش رادر آستانه رها کردم.
  مادردوفرزندامیدوعصمت و جانش رابرای ازادی شوهردربندش برای تهیه پولی اندک همه رادرچنگال هیولایی که نظام ولایی ساخته بود ازکف داد.
  . شما که باشنیدن اسم رهبر رگهای گردنتان متورم میشود(اگررگ داشته باشید سیب زمینی های مجانی ظاهراکارخودراکرده) عرق شرم دانتان راکه ازبچگی ازدست داده ایدبه من بگویید
  سهم این خانواده از پول نفت و گاز به جیب چه کسی می میرود کجاست ان حق الناس کجاست ان افسانه بیت المال افسوس کجاست ان روایت خلخال و زن یهودی ایت الله دست غیب پیشنهاد خوبی دادند بروبمیر شما که بزرگی دهانتان و گشادی گلویتان راهیچ چیز جزمال نامشروع پرنمیکند
  خونمان راکه براسفالت قبلاریخته اید النصربالرعب دیگر کاری نیست به حرف تازه ای نیاز دارید. به اخرداستانتان نزدیک میشوید. درهرمرحله ازگناه که باشید به اغوش ملت بازگردید.

 78. Robinhood
  اکتبر 31, 2009 در 7:07 ق.ظ.

  کوچکترین انتقادی در برابر رهبری=کهریزک

 79. مازيار راد
  اکتبر 31, 2009 در 8:16 ق.ظ.

  درود بر محمود وحيد نيا كه با شجاعتي كاوه وار در برابر ضحاك زمانه آقا سيد علي پايين خياباني چشم در چشم دوخت و با خونسردي تمام حرف دل ملت را زد. پاينده بادا و عمرش دراز بادا.

 80. مازيار راد
  اکتبر 31, 2009 در 8:22 ق.ظ.

  ذوب در ولايت شدن يعني پايين كشيدن كركره مغز و تعطيلي ابدي فعاليت ذهني.حالا جالب اينجاست كه اين ذوب شدگان در ولايت ميگويند كه به ولايت آقايشان توهين شده و بايد در كف خيابان خون ها ريخت.!! اي عجب از اين جاهلان.از فقر اقتصادي فقر فرهنگي ميرويد و در فقر فرهنگي است كه اين ذوب شدگان در ولايت چون كرم درلجنزار جهالت در هم ميلولند. اي كاش ببينيم روزي را كه ميهن ما از لوث اين دون مايگان آدمخور ولايتمدار پاك گردد. آمين و چنين بادا.

 81. jelf
  اکتبر 31, 2009 در 8:33 ق.ظ.

  متن این دیدار آدمرو یاد یک شعر معروف از شاهنامه میندازه که:
  بکشتی گرفتن برآویختند ز تن خون و خوی را فرو ریختند
  بزد دست سهراب چون پیل مست برآوردش از جای و بنهاد پست
  به کردار شیری که بر گور نر زند چنگ و گور اندر آید به سر

 82. ma
  اکتبر 31, 2009 در 10:10 ق.ظ.

  باید اطلاع رسانی قوی بشه تا جان این جوان از گزند ضحاک زمان و سرداران کودتا چی رانتخوار حفظ بشه باید خیلی محکم با تمام قدرت به رسانه های جهانی گزارش بشه تجربه من میگوید هر وقت جهان روی خوشی به اینها نشان داده یکمی مردم کمتر مورد آزار واذیت سرداران ولایت لباس شخصی وبسیجی قرار گرفتند ، الان که جهان با اینها درگیره این کودتا چیان متفلب و سند جعل کن مدرک تحصیلی زورشان به جهان نمی رسه ودق ودلی شونو سر مردم در میارند اگر به گذشته رجوع کنید میبینید گشت ارشاد موقع شدت گرفتن دعوا با جهان فعال میشد

 83. حسین
  اکتبر 31, 2009 در 8:13 ب.ظ.

  خیلی بابا عوضی هستید من امروز با خودش در مسجد دانشگاه صحبت کردم. چقدر دروغ میگویید؟

 84. sahari
  نوامبر 1, 2009 در 6:26 ق.ظ.

  13 آبان را سبز می کنیم حضورسبزما شکست گام خطرناکی از طرح کودتا یعنی اعدام مهندس موسویست

 85. نوامبر 1, 2009 در 6:12 ب.ظ.

  مشکوکم مشکوکم امادرود میفرستم به تمام دانشجویان شجاع وغیورایران افتخار میکنیم وبه انها میگوییم روزی شماها این رژیم سرنگون خواهید کرد وبر اساس شایسته سالاری بر مسند قدرت خواهید نشست.درودوصد درود بردانشجویان همیشه بیدار وازادهاین سرزمین اریایی

 86. Pedare Pesare Shoja
  نوامبر 1, 2009 در 8:39 ب.ظ.

  از امروز تا ابد ايران بايد عزاي عمومي اعلام بشه
  چه حرمت شكني بالاتر از زير سوال بردن ولي فقيه و نايب امام زمان!!!
  نعوذ بالله واي برما واي بر ما
  اي كاش دانشجوهاي دانشگاه اصفهان هم يه جو از غيرت صنعتي شريفيا رو داشتند
  اين ضحاك با مغز گوسفند هم درست شدني نيست. بايد نظام عوض بشه
  نيابت امام زمان رو نبايد به هر فقيه بي سرو پايي داد. ولايت بايد ولايت اسلام باشه نه ولايت يه پير از كار افتاده ي بازيچه

  درود بر جنبش سبز
  نفرين بر وطن فروش
  مرگ بر اصولگراي نابينا

 87. ario222
  نوامبر 1, 2009 در 9:46 ب.ظ.

  درود
  بلاگ خوبی داری
  به منم سر بزن
  اگر مایل بودی تبادل لینک می کنیم
  http://ario222.wordpress.com/

 88. پارسا هخامنش
  نوامبر 2, 2009 در 8:48 ق.ظ.

  زنده باد وحيد نيا و تمامي كساني كه چون او ميانديشند.
  اما برادر اين قبيل اعتراضات امكان داره تاثيرات برون كشوري قوي داشته باشه ولي براي مقام مزخرف رهبري! و اوباش دورش حكم يس تو گوش خر خوندنه.
  پيشنهاد من فقط مبارزه اقتصادي است.
  پيروز باشيد.

 89. ناشناس
  نوامبر 2, 2009 در 3:14 ب.ظ.

  فقط میتونم بگم ایول

 90. ناشناس
  نوامبر 2, 2009 در 5:26 ب.ظ.

  من از دبیرستان محمود (وحید نیا) رو میشناسم.
  حتی کلاسای المپیاد ریاضی مدرسه رو باهاش همکلاس بودم.
  محمود دبیرستان علامه حلی تهران درس خوند.
  درود به همه ی بچه های باشرف حلی….

 91. حسنی
  نوامبر 2, 2009 در 10:53 ب.ظ.

  آفرین بر شجاعت علوی و غیرت حسینی این مرد ایران زمین

 92. بهمن
  نوامبر 8, 2009 در 7:53 ب.ظ.

  چو تيره شود مرد را روزگاز همه آن كند كش نه آيد به كار

 93. azadeh
  آوریل 17, 2011 در 11:55 ب.ظ.

  سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .

 1. اکتبر 31, 2009 در 10:17 ب.ظ.
 2. نوامبر 2, 2009 در 12:07 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: