خانه > پیام سبز > رازهاي سخنراني سردار مشفق ( احمد جهان بزرگي )

رازهاي سخنراني سردار مشفق ( احمد جهان بزرگي )

در آمد : سخنراني مشهور سردار مشفق را در اينجا مي توانيد بخوانيد . در اين سخنراني هر آنچه را در اين چند سال بر مملكت رفته است مي توان يافت . به شرطي كه مرعوب سخنران نشويد و تحت تاثير شخصيت راز آلود او قرار نگيريد . بي دليل نيست كه هقت تن از اصلاح طلبان بزرگ راز تقلب انتخاب را در اين سخنراني ديده و از آن شكايت كرده اند . در اين سلسله نوشتاراز سخنران و نوشته هايش راز زدايي مي كنيم تا محتويات آن را بفهميم .

محل سخنراني كجاست ؟ قريب به يقين مشهد است . در قسمتي از سخنراني آمده است :

 • .… انشاء اله در جوار آقا امام رضا اثر منفی روی شما نمی گذارد و اثر مثبت می گذارد انشاء اله مسائل سیاسی..

———-

چرا سخنران را به اسم « مشفق » مي شناسند ؟سخنران در قسمتي از متن  به نام خود اشاره مي كند و خود را مشفق مي خواند:

 • ... بعد هی پیغام و پسغام می فرستند که این آقای مشفق را بگیرید، دهانش را ببندید. نگذارید حرف بزند. چرا حرف نزنیم؟

————

سخنراني در چه زماني انجام شده است ؟برخلاف آنچه در سايت ها آمده است اين سخنراني نمي تواند متعلق به آبان 88 و حتي پاييز 88 باشد . بلكه سخنراني بعد از عاشورا يعني « بعد از 6 دي ماه 88 » بوده است . با توجه به اينكه اشاره اي به وقايع 9 دي  و 22 بهمن نمي كند احتمال دارد در فاصله ي 6 تا 9 دي  و به قصد توجيه حاضران  براي راهپيمايي دي ماه و حوادث عاشورا ،  انجام شده باشد . سخنران در جايي گفته است :

 • اتفاقی که در روز قدس، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و روز عاشورا افتاد ،  برای زنده نگه داشتن جریان اعتراضی است.

————

.احمد جهان بزرگي سردار مشفق سخنراني سخنران كيست ؟ نام واقعي  اين « عبد خدا » در گروهي از سايت ها و بلاگ ها  احمد جهان بزرگي  و يا همان بهشتي اطلاعات آمده است ، اگر چه مدركي براي آن نياورده اند  و ظاهرا منابع همه ي آنها يكي است.  اين گمانه درست مي نمايد . يعني احتمالا ، مشفق همان احمد جهان بزرگي است و يا شباهت فراواني به او دارد . براي « اثبات اين ادعا » قسمت هايي از  سخنراني مشفق  را در لابه لاي سخنراني ها و نوشته هاي « احمد جهان بزرگي »  در كنار هم مي آوريم . اين همه شباهت نمي تواند اتفاقي باشد . ( اگر چه نگارنده به بيش از 20 مورد شباهت دست يافته ، اينجا به چند نمونه اكتفا مي كنيم .. )

احمد جهان بزرگي : در جلسه  انصار حزب الله با بيان اين هنوز مشخص نيست که چرا در انتخابات دور دهم رياست جمهوري گزينه «موسوي» به جاي «خاتمي» آمد، افزود: مهدي هاشمي يکي از موثرترين افرادي بود که در تبديل گزينه خاتمي به موسوي فعاليت کرد..جريان موج سبز را انگليس مستقيما رهبري مي کرد… حزب مشارکت به عنوان موثرترين عاملي که مي توانست محور ولايت فقيه را در کشور تضعيف کند، عمل کرد… ( منبع )

مشفق : آقای مهدی هاشمی توی همین سفری که الان رفته بیرون، با این چند نفری که دستگیر کردیم او همه چیزش داشت معلوم می شد که از کشور خارج شد، و همین چند روز که رفته، رفته با سرویس های اطلاعاتی انگلیس ، آمریکا و صهیونیست ها جلسه داشته . .. و آن چیزی که کف خیابان و کشور را دچار یک مشکلات امنیتی پیچیده و شدید کرد تحت هدایت این  جلسات زیر نظر آقای مهدی هاشمی بود. . از ارتباطش  با سرویس های بیگانه که شکی در آن نیست….

احمد جهان بزرگي :كساني كه در ايران دموكراسي اسلامي را نمي‌خواهند، به‌دنبال دموكراسي ليبراليستي هستند، اما جرات اعلام آن را ندارند. ؟در زمان كدام يك از مديران جمهوري اسلامي غير از آقاي خاتمي قتل‌هاي زنجيره‌ اتفاق افتاد؟اگر خاتمي پيرو تفكر ليبرال دموكراسي نيست پس چرا در زمان وي آقاي لاريجاني را به خاطر پخش برنامه «چراغ » در صدا و سيما از حضور در هيئت دولت منع كردند و يا آقاي احمدي‌نژاد را به خاطر مخالف بودن با افكار آنان در جلسات هيئت دولت راه نمي‌دانند؟ (منبع )

مشفق : این نگاه و روش لیبرال دموکراسی است که برای برگشت به قدرت از هر روش و شیوه ای باید استفاده کرد. روش ها و شیوه های کاملا غیراخلاقی که شما نمونه هایش را در کشورهای غربی دارید که کسی که به قدرت می رسد کاملا فاقد هرگونه خصوصیات اخلاقی فردی است. . نظام لیبرال دموکراسی که اینها می  خواستند واردکشور ما بکنند آن اصلاحاتی که می خواستند اجرا بکنند..تمام آن چیزهایی که جناب خاتمی می گفت هر ۹ روز یک اتفاق امنیتی برای من درست کردند، بنده به عنوان یک مسئول امنیتی کشور دارم خدمت شما عرض می کنم که در درون همین جلسات خودشان یکی پس از دیگری هی طراحی میشد و به اجرا در می آمد.  ..موضوع سعید اسلامی ، ترورآقای حجاریان و یکی پس از دیگری اتفاقاتی که درکشور افتاد.. همین مقدار بدانید که محصول تفکری بود که در این جلسات در واقع سیطره خودش را داشت.

احمد جهان بزرگي : غرب بعد از شکست در جنگ 33 روزه در جنوب لبنان به اين نتيجه رسيد که وقتي که نمي تواند با يک گروه شيعي مبارزه کند از عهده جنگ با ايران هم نمي تواند بر بيايد بر آن شد که ايران را بايد از داخل تضعيف کند و براي همين کادر ديپلماسي خود را از نظامي به اطلاعاتي تبديل کرد.
.. در سناريوي غرب در جنگ نرم توجه به سازمان هاي مردم نهاد برجسته شد و هدفشان اين بود که از اين طريق محوريت ولايت فقيه را از بين ببرند يا تضعيف کنند و نهادهايي هم مانند ديده بان حقوق بشر و سوروس از داخل اين موضوع را پيگيري مي کردند. ( منبع )

مشفق : نظر رامسفلد این بود که باید علیه جمهوری اسلامی با ماشین جنگی و به صورت جنگ سخت برخورد کنیم. ۵۶ پایگاه نظامی که همین الان دور تا دور ما تا دندان مسلح مستقر هستند. یادتان هست که در کشور ما هم هی رزمایش انجام می دادند که می خواهد جنگ شود. خانم رایس می گفت که بابا جان با ایران از طریق جنگ نمی شود به اهداف رسید. ما رفته ایم بررسی کرده ایم. ..دشمن فهمید که اینطور با ما نمی تواند بجنگد. . آمده بررسی اطلاعاتی کرده و به این رسیده . .. در جبهه نرم با ما درگیر شده اند برادران..در دستگاه‌های اطلاعاتی بیگانه به این نتیجه رسیده‌اند که تا وقتی ولایت فقیه است، نمی‌توان برنامه‌ای برای ایران پیاده کرد… تحلیل دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس این بود.. این حرف در جلسات اصلاح طلبان نیز مطرح می‌شود.. سوروس یک بخش آن است. باید بنشینید سه ساعت بنیاد سوروس بگویم.  می گوید: جریان از قبل طراحی شده سیاسی برای تغییر در سیاست ها و جهت گیری ها و تغییر در برخی اصول و مبانی نظام بوده  این اتفاق با خروج از کار قانونی و با عبور از حکم رهبری و ، بکارگیری ظرفیت های داخلی و خارجی بوده است

————

اجهان بزرگي احمد مشفق سردارحمد جهان بزرگي كيست ؟ مشخصات رسمي و سوابق تحصيلي و دانشگاهي و حوزوي  احمد جهان بزرگي  را مي توانيد در اينجا ببينيد . هم چنين فهرستي از كتاب ها و مقاله هاي او در انتهاي همين مطلب آمده اند . با اين وصف او متولد 1334  است و اصالتا شيرازي است . در وزارت اطلاعات به « بهشتي » مشهور بوده و از نزديكان سعيد امامي ، حسينيان ، رسايي  ، مصلحي و محسني اژه اي است .جهان بزرگي ، به استناد آثار مكتوب و سخنراني هايش ، از مروجان اصلي حكومت اسلامي و ولايت مطلقه ي فقيه و انقلاب فرهنگي  و تئورسين ترور است .وبلاگ روشنگر هم  با نام او وجود دارد  و گويي تكذيب هم نشده است .

نام او در فهرست شاگردان اصلي مصباح يزدي آمده است . دراين بخش  به چند عكس از او و نمونه هايي از اعتقاداتش  بسنده مي كنيم و در قسمت هاي ديگر به شباهت ادبيات و مدعيات او  با سعيد امامي ، احمدي نژاد  ، محسني اژه اي ، مصلحي و  مصباح يزدي اشاره كرده ، ابعاد فعاليت و شخصيت او را بيشتر نشان مي دهيم ودر انتهاي  انگيزه ي او براي اين گونه  سخنراني ها  و ارتباطات احتمالي اش با ديگران و شباهت گفتمان او با  كارگزاران شوروي سابق ( روس ها در زمان استالين )   با مستندات  كافي مي آوريم  .

———-

.

نمونه هايي از نوشته  و سخنراني هاي رسمي احمد جهان بزرگي  :

مشفق احمد جهان بزرگي بهشتي سخنراني

جمهوري اسلامي همان حكومت اسلامي است  :

عرض کردم که جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی فرقی نمی‎کند، اما بعضی می‎گویند که ما از جمهوری اسلامی گذر کردیم و باید به سمت حکومت اسلامی پیش برویم. من می‎گویم این دوستان در اشتباه هستند. حکومت اسلامی، جمهوری اسلامی، نظام اسلامی و دموکراسی اسلامی، اسامی مختلفی هستند برای یک پدیده، لذا ما از آغاز انقلاب اسلامی برای برپایی حکومت اسلامی شروع به فعالیت کردیم. ..( منبع )

…..

ولایت فقیه ، یک ولایت مطلقه است و با ولايت معصوم تفاوتي ندارد .

عضو هیأت علمی پزوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ادامه این جلسه به تشریح حدود و اختیارات حاکم اسلامی پرداخت و اظهار داشت: ولایت فقیه به معنای عام؛ شامل همه آن ولایت هایی می شود که امام معصوم(ع) برای اداره جامعه داشته است.

وی از سه ولایت تکوینی، ولایت در امور شخصی مردم و ولایت در اداره امور جامعه به عنوان اقسام ولایت امام معصوم(ع) نام برد و افزود: ولایت حاکم اسلامی بر اداره امور جامعه مشتمل بر ولایت در پذیرش، قضا، فتوا، تصرف، ولایت در تعیین موضوعات، امور حسبیه و ولایت در نظارت است.
جهان بزرگی ادامه داد: اگر افراد معتقد به این باشند که تمام اقسام نه گانه ولایت به فقیه جامع الشرایط منتقل می گردد، معتقد به ولایت مطلقه فقیه اند و در غیر اینصورت در زمره معتقدین به ولایت مقیده فقیه قرار می گیرند مانند «شیخ انصاری» که معتقد بوده است در عصر غیبت ولایت در تصرف اموال و نفوس باید تعطیل شود. (
منبع )

….

نظرات جهان بزرگي در خصوص اخلاق حكومتي ، ورود به حريم خصوصي و …

حجت‌الاسلام احمد جهان بزرگی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: هفتاد درصد از متن نهایی پیش‌بینی شده با محتوای اخلاق سیاسی و اخلاق حکومتی ارائه شده است.

….احمد جهان بزرگي سردار مشفق بهشتي
حجت‌الاسلام جهان بزرگی تصریح کرد: تمام کارگزاران حکومتی با یک سری از اخبار و اطلاعاتی از افراد روبرو هستند که باید بدانند در چه حیطه‌ای اسلام از نظر اخلاقی وارد شدن در آن مسائل را حرام کرده و در چه حیطه‌ای آنها را جایز شمرده است.
وی افزود: در بعضی از حوزه‌ها، مسائل شخصی، خانوادگی، اخلاقی و عقیدتی افراد به مسائل سیاسی و امنیتی ارتباط پیدا نمی‌کند. یعنی این حوزه خصوصی است و وارد شدن به این حوزه بنابر حکم اولیه حرام است که با حکم حکومتی هم جایز نمی شود.
این پژوهشگر مسائل اسلامی ادامه داد: اما یک حوزه دومی وجود دارد که مسائل شخصی و خانوادگی افراد مربوط به این حوزه است و به عنوان حکم ثانویه می‌توان وارد مسائل اخلاقی و ضد اخلاقی افراد شد زیرا به مسائل سیاسی و امنیتی جامعه ارتباط پیدا می کند.

….
وی بیان داشت: حوزه سومی در مسائل سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اداری وجود دارد که در این حوزه وارد شدن کارگزاران حکومتی در هر رده‌ای که باشند به عنوان حکم اولیه جایز و واجب شمره شده است که براساس آن اگر اطلاعات سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اداری افراد کسب و به دیگران منتقل شود هیچ مشکلی ندارد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان این‌که خط قرمزهای این حوزه با دو حوزه قبلی متفاوت است و مقتضیات خاص خود را می‌طلبد، تصریح کرد: تا اندازه‌ای می‌توان اسرار را در این حوزه فاش کرد که به مسائل حکومتی و سیاسی اسلام ضربه وارد نشود.
حجت‌الاسلام جهان بزرگی اثر تحقیقی خود را برای استفاده افراد سیاسی و کارگزاران حکومتی بسیار مناسب دانست و خاطرنشان کرد: این تحقیق پس از تحلیل و بررسی در چند سمینار علمی، ارزیابی نهایی شده، ایرادهای لازم آن برطرف و طرح آن تکمیل می‌شود و به احتمال بسیار قوی تا پنج ماه آینده چاپ خواهد شد.
( منبع )

.جهان بزرگي سردار مشفق احمدي نژاد

احمد جهان بزرگي  و احمدي نژاد :

حكومت اسلامي يا دموكراسي اسلامي سياست را «اداره جامعه اسلامي و هدايت آن به سوي تعالي » مي داند….آمريكايي ها به دو علت دموكراسي ما را به رسميت نمي شناسند اول اينكه چون مي خواهند رهبري جهان را برعهده داشته باشند، در سال 1991 جرج بوش پدر در سخنراني خود در كنگره گفت «ما رهبر هستيم ، بوده ايم و خواهيم ماند» و گفت «من به شما نويد مي دهم كه يك قرن آمريكايي در راه است »…اگر هيتلر در جنگ جهاني دوم موفق شده بود، قطعاً امروز فاشيزم بر دوسوم از جهان حكومت مي كرد، اما بعد از جنگ جهاني دوم به بعد كمونيزم و افكار كمونيستي بر دوسوم از افكار مردم جهان حاكميت داشت . حتي اين مسأله را در كشور خودمان هم مي بينيم …اگر بتوانيم دموكراسي اسلامي را به يك گفتمان مسلط تبديل كنيم ، بسياري از كشورها مردم سالاري ديني را در چارچوب مورد نظر خودشان خواهند پذيرفت و پذيرش اين نوع دموكراسي در بين كشورها بستگي به موفقيت دموكراسي اسلامي در داخل ايران دارد( منبع )

ادامه دارد …

نويسنده : زبان سبز

Advertisements
 1. سبزعلی
  اوت 12, 2010 در 1:56 ب.ظ.

  به عنوان یک اصل کلی (و نه مطلق) به خاطر داشته باشید که اگر کسی بخواهد نام خانوادگی خود را تغییر دهد, در صورت ارائه دلایل کافی به اداره ثبت احوال, نام خانوادگی جدید معمولا دو بخشی خواهد بود مانند: احمدی نژاد, جهان بزرگی, رحیم مشایی و …! در صورت درستی این فرض در مورد کسی پیدا کردن نام فامیلی قبلی و دلیل تغییر آن جالب خواهد بود.

  • د . محمدي
   اوت 12, 2010 در 4:21 ب.ظ.

   درود . به خودم رفتي . سرشار از نبوغ و گرفتار به توهم 🙂

 2. Nima
  اوت 13, 2010 در 2:57 ب.ظ.

  Excellent

 3. ناشناس
  اوت 13, 2010 در 3:00 ب.ظ.

  اميدوارم در ادامه به شباهت هاي گقتاري اين فرد با سعيد امامي هم بپردازيد . اين بسيار مهمه . قتل هاي زنجيره اي را به كودتاي انتخاباتي پيوند مي زند .
  ببينيد عين حرف هاي ايشان در خصوص قتل ها و ساير شخصيت ها عين حرف هاي محمود احمدينژاد و حسينيان و رسايي است
  با وجود جواناني چون شما عمر اينان به آخر رسيده است . پيروزي با شماست

  • مه 18, 2017 در 5:09 ق.ظ.

   It's crazy how much you and your mom look alike. 🙂 Happy Birthday to your Mom! That's so funny that your mom and Mi&;eil#39ls mom's birthdays are so close together.

 4. احمد
  اوت 13, 2010 در 6:19 ب.ظ.

  من وبسایت این آدم رو دیدم. به نظرم میاد خیلی آخوندی و نظریه پردازه (البته از نوع تخمی). اون سخنرانی از طرف کسیه که خیلی به نظر پراگماتیک میاد. کاش به جای این نشونه های کلی از قبیل شباهت گفته ها مدرک دیگه ای پیدا می کردین مثل صدای طرف و غیره. با این استدلالها سخنران می تونه خود مصباح هم باشه چون اینا همشون همون حرفا رو نشخوار می کنن.

  • اوت 13, 2010 در 6:33 ب.ظ.

   احمد جان ،
   آخوند هم آخوند هاي قديم . يك آخوند هيچ وقت به اين راحتي نميگه مهدي هاشمي جاسوسه و محمد خاتمي عامل بنياد سوروسه و …
   اين كه نظريه پردازه شكي نيست . اما پراكتيك بودنش يك بلوفه . اين آقا اطلاعات را مشخصا چيده .كه به نتيجه ي منظور خودش برسه . يعني تغيير اطلاعات براي اثبات نظريه . مثلا اين جا رو ببينين ، اين متن رو بخون و ببين مي توني تشخيص بدي مال كدوم يكيه :

   « غرب بعد از شکست در جنگ 33 روزه در جنوب لبنان به اين نتيجه رسيد که وقتي که نمي تواند با يک گروه شيعي مبارزه کند از عهده جنگ با ايران هم نمي تواند بر بيايد بر آن شد که ايران را بايد از داخل تضعيف کند و براي همين کادر ديپلماسي خود را از نظامي به اطلاعاتي تبديل کرد… در سناريوي غرب در جنگ نرم توجه به سازمان هاي مردم نهاد برجسته شد و هدفشان اين بود که از اين طريق محوريت ولايت فقيه را از بين ببرند يا تضعيف کنند و نهادهايي هم مانند ديده بان حقوق بشر و سوروس از داخل اين موضوع را پيگيري مي کردند

  • اوت 13, 2010 در 6:36 ب.ظ.

   اينم فراموش كردم بگم ، وب سايت يا همون وبلاگ از خودش نيست . يكي اومده تكه تكه ي مصاحبه ها و كتاب هاش رو اونجا چسبونده . از همون نوار كنارش معرفي خودش رو بخون :

   درباره من : من :احمدجهان‌بزرگی_ متولد 1334 در شیراز است. وی تاکنون تالیفات متعددی را در زمینه اندیشه‌های سیاسی در اسلام، و هم‌چنین حکومت دینی به رشته تحریر درآورده است

 5. اوت 13, 2010 در 7:27 ب.ظ.

  شما شهامت تایید کامنت منو ندارید اما می نویسم حتی اگر خواننده فقط یه نفر باشه

  شما چرا نظریات یک متفکر مخالف خود را تخمی می نامید؟
  همین نظریات داره این کشور را 30 سال اداره می کنه اگه شما آنرا فبول ندارید اصلا دلیل بر غلط بودنش نیست
  به اعتقاد من شما ها با جنبش سبز میر حسین خیلی فرق دارید چون میر حسین و شیخ مهدی در فکر براندازی نیستند به گفته خودشان !اما شما دارید بنیاد تفکر ولایت مطلقه فقیه را زیر سوال می برید
  آقای خامنه ای به عنوان امام جمعه تهران در مورد ولایت فقیه کمی سهل انگارانه سخن گفت
  بلافاصله امام خمینی با نامه ای همگانی و علنی که از صدا و سیما هم پخش شد گفت :
  ولایت مطلقه فقیه هیچ شوخی بردار نیست این یک گفتمان اصلی در فرایند انقلاب جهانی اسلام است
  خب حالا مقایسه کنید با نظرات خودتون
  من به شما توهین نکردم اما اگر فحش به من گفته شود و شما تایید کنید برمی گردم

  • زبان سبز
   اوت 14, 2010 در 1:15 ق.ظ.

   بابا تائيد يه كامنت كه شجاعت نمي خواد 🙂
   كسي به نظرات آقاي جهان بزرگي توهين نكرده ، اما مدعيات ايشان سراسر اتهام افترا است . ايشان بايد در دادگاه حاضر شوند آنها را ثابت كنند . اگرنه نظريات ايشان كه سهله مسلماني و دين و ايمان ايشان زير سوال ميره .

   من كه خيلي دوست دارم شما برگرديد 🙂

 6. اوت 13, 2010 در 7:57 ب.ظ.

  با سلام. در صورت تمایل ما را لینک کنید.
  http://tafavot3.wordpress.com

  سبز باشید…

 7. اوت 13, 2010 در 8:43 ب.ظ.

  ما تا حالا با خودمون زمزمه میکردیم که به قول سهراب عزیز . من قطاری دیدم که سیاست میبردو چه خالی میرفت . پیش خودمون فکر میکردیم بابا این مملکت سیاست زده دنده عقب گرفته اونم تخته گاز داره به قهقرا میره عین خیال بزرگون هم نیست . میگفتم تورو سنه نه به زندگیت برس بابا . اما توی این یک سال گذشته حرفهایی میشنویم فیلم های میبینیم و حقایقی جلوی چشمامون روشن میشه که دیگه توحم تورو سنه نه به زندگیت برسو دود کرده فرستاده به آسمون هفتم . بالاغیرتا یکی پیدا بشه به ما بگه اینجا ایرانه . یعنی این جهنمی که ما داریم توش زندگی میکنیم همون سرزمین اهورایی ماست . یا ما داریم توی یه کابوس وحشتناک زندگی میکنیم .

 8. اوت 13, 2010 در 11:12 ب.ظ.

  آره من شاگردش بودم این آدم همون

 9. ئ
  اوت 14, 2010 در 2:15 ق.ظ.

  سلام
  بد نیست این سخنرانی را از این آدرس دانلود نموده و گوش دهید.
  http://raygah.blogfa.com/post-256.aspx

  • مه 18, 2017 در 6:16 ق.ظ.

   The puseharcs I make are entirely based on these articles.

  • مه 31, 2017 در 3:36 ب.ظ.

   Very efficiently written information. Very informative to anyone who uses it, including myself. Keep up the nice work! Iwill be back to take a look at your articles in the future.

 10. ft
  اوت 14, 2010 در 7:00 ق.ظ.

  به نظر من اين آقا اوني كه شما ميگين نيست چون در دقيقه 1″02″50 ميگه اجازه بدين كتمو در بيارم

  • ناشناس
   اوت 14, 2010 در 12:03 ب.ظ.

   اي بابا
   اونجا كت پوشيده
   چون سرداره

 11. Eshsan
  اوت 14, 2010 در 4:11 ب.ظ.

  Moshfegh ya har keseh digare in shakhs yek jalad fased ast

 12. Eshsan
  اوت 14, 2010 در 4:14 ب.ظ.

  Marg va sarnegooni in moshfegh hay fased nazdik ast.

 13. info@yahoo.com
  اوت 15, 2010 در 4:57 ب.ظ.

  بعید هست عقل اخوند به این گفتار ها برسد اخوند حرافی میکند و از این شاخ به ان شاخ میرود در اخر خودش هم حلیش نمشود که گفته ماست سیاه هست یا سفید از بس مغلزه میکنند

 14. هوشنگ
  اوت 16, 2010 در 12:19 ق.ظ.

  نه بابا گول نخورید . اصلا» نه صدایش صدای جهان بزرگی است و نه جهان بزرگی به این تندی و راحتی صحبت می کند . این یک بحث انحرافی است . اصل مطلب و وقیح بودن این اظهارات را بررسی کنید.

  • مشنگ
   اوت 16, 2010 در 8:33 ق.ظ.

   اه . جهان بزرگی به این راحتی حرف نمیزنه . پس این کدو گاویه ( منبع ایرنـــا )
   احمد جهان بزرگي در جلسه شب گذشته انصار حزب الله با بيان اين هنوز مشخص نيست که چرا در انتخابات دور دهم رياست جمهوري گزينه «موسوي» به جاي «خاتمي» آمد، افزود: مهدي هاشمي يکي از موثرترين افرادي بود که در تبديل گزينه خاتمي به موسوي فعاليت کرد.

   وي با بيان اين که ايرانيان فارغ التحصيل از دانشگاه انگليس نقش مهمي در آوردن موسوي داشتند، افزود: جريان موج سبز را انگليس مستقيما رهبري مي کرد.

   گفتني است هفته گذشته پس از آنکه برخي متهمان اغتشاشات در دادگاه به نقش مهدي هاشمي در حوادث پس از انتخابات اشاره کردند، خبر سفر وي به لندن منتشر شد.

   عضو هيات علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي در ادامه سخنان خود به عملکرد حزب مشارکت پرداخت و گفت: حزب مشارکت به عنوان موثرترين عاملي که مي توانست محور ولايت فقيه را در کشور تضعيف کند، عمل کرد.

   وي با بيان اين که غرب بعد از شکست در جنگ 33 روزه در جنوب لبنان به اين نتيجه رسيد که وقتي که نمي تواند با يک گروه شيعي مبارزه کند از عهده جنگ با ايران هم نمي تواند بر بيايد بر آن شد که ايران را بايد از داخل تضعيف کند و براي همين کادر ديپلماسي خود را از نظامي به اطلاعاتي تبديل کرد.

   وي افزود: در سناريوي غرب در جنگ نرم توجه به سازمان هاي مردم نهاد برجسته شد و هدفشان اين بود که از اين طريق محوريت ولايت فقيه را از بين ببرند يا تضعيف کنند و نهادهايي هم مانند ديده بان حقوق بشر و سوروس از داخل اين موضوع را پيگيري مي کردند.

   جهان بزرگي شروع نهضت دموکراسي خواهي در داخل ايران را يکي از حربه هاي غرب براي تضعيف ايران دانست و افزود: البته دموکراسي آنها ليبرالي بود و آنها براي اين که مردم را فريب دهند کلمه ليبرال را حذف کردند و از لفظ دموکراسي به تنهايي نام بردند.

   وي با بيان اين که موج دموکراسي خواهي در دانشگاهها از طريق دفتر تحکيم وحدت رهبري مي شد، افزود: جبهه مشارکت به عنوان موثرترين عاملي که مي توانست محور ولايت فقيه را در کشور تضعيف کند،عمل کرد.

   عضو هيات علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي افزود: در دوره رييس جمهوري هاشمي رفسنجاني افرادي مانند موسوي خوئيني ها در دفتر تحقيقات استراتژيک تئوري هاي خود را با سرمايه ملي و با استفاده از افرادي مانند بشيريه، سروش و کديور بوجود آوردند.

   وي سازمان مجاهدين و حزب مشارکت را يک سازمان تو در تو و حلقوي دانست و از آن به عنوان حزب منافقين جديد ياد کرد و افزود: يکي از کارهايي که در اين حزب انجام شد بحث جدايي اقتصاد از سياست بود که به دنبال خصوصي سازي و در درون آن اختصاصي سازي بود تا بتوانند چيزهايي که خصوصي مي شود را به نفع خود مصادره کنند و برخي رگه هاي اقتصاد را هم گرفتند و در دولت نهم شاهد بوديم که در برخي مسايل اقتصادي دولت را هم تهديد مي کردند.

   جهان بزرگي با اشاره به تاملات راهبردي که در درون حزب مشارکت تدوين شده بود، افزود: با اين نوشته دموکراسي را نهايي کردند و در آن به محدود کردن و تحت فشار قرار دادن ولي فقيه تاکيد کردند و در صفحه 6 آن تاکيد شده بود که جمهوري اسلامي ايران را به سمت مردمسالاري و دموکراسي صرف هدايت کنند.

   اين استاد دانشگاه با اشاره به اعترافات اخير اعضاي حزب مشارکت گفت: با وجود سند تاملات راهبردي آنها نمي توانند برنامه هاي خود را نفي کنند و رمضان زاده گفته بود که نبايد اين سند را الان مي نوشتيم و زود بود يعني هنوز هم بر سر موضع خود هستند و نمي گويند که اشتباه بود.

   جهان بزرگي با بيان اين که يکي از اصول دموکراسي ليبرالي عرفي کردن قانون است، افزود: طبق اين اصل هر آنچه مردم بپسندند مبناي قانون قرار مي گيرد و حزب مشارکت در صفحه 21 سند تاملات راهبردي خود را لو مي دهد و دقيقا اين اصل را با اين بيان مي آورد که » حزب با هميشگي کردن قوانين موضوعه به بهانه مبتني بودن آنها بر احکام شريعت مخالف است» و طبق اين اصل تنها قوانين موضوعه اي که در فرايند دموکراتيک به تصويب رسيده باشد، ساري و جاري خواهد بود.

   وي افزود: يکي از مهره هاي فعال جريان مجاهدين _ مشارکت «عيسي سحرخيز» است که در زمان رياست خاتمي مدير کل مطبوعات داخلي وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامي بود و با يک مصاحبه خود را لو داد و موضوع آن اين بود که از او پرسيده بودند که اگر اکثريت مردم به همجنس بازي راي مثبت بدهند آيا بايد اين قانون شود و او جوابش مثبت بود و گفته بود که اگر اکثريت مردم اين را بخواهند بايد قانون آن را تصويب کرد و بعد که يکي از روزنامه ها نظر او را منتشر کرده بود و نوشته بود سند اين مصاحبه در روزنامه موجود است، او تنها شکايت کرده بود که چرا بدون اجازه صدايش را ضبط کرده اند.

   • مه 18, 2017 در 5:23 ق.ظ.

    I used to be more than happy to seek out this we-esitb.I wished to thanks in your time for this excellent read!! I positively having fun with every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

   • مه 31, 2017 در 6:10 ب.ظ.

    You waste so much time and space trying to eloquently explain something with a very simple explanation…American academia is currently in the gutter because it has been hijacked by Jews. Everything which Jews hijack and disproportionate gain control of eventually crumbles, decays, and falls apart…it’s virtually a rule of nature – Jews cause decay, destruction, and ultimately death.Also, how typical of a JEW LIKE YOU to call for the blowing up of churches. Fucking kike.

   • سپتامبر 4, 2017 در 8:44 ق.ظ.

    lol Laura, why don’t you just grow a baby this year?  We’ll see you next year (and meanwhile you can still stay fit with T-Tapp)!

 15. مهاد
  اوت 21, 2010 در 5:57 ب.ظ.

  اگه به وبلاگ جهانبزرگی سری بزنید خیلی از مطالب براتون روشن می شه. در گوگل تایپ کنید ” جهانبزرگی روشنگر ” سایتش می یاد.

  • زبان سبز
   اوت 22, 2010 در 6:18 ب.ظ.

   شما مطلب رو خوندين كه ؟ نه 🙂
   لينكش در اين مطلب هست و البته اشاره شده كه هيچ ارتباطي هم با خود جهان بزرگي نداره و تازه س و سركاريه و.. !

   <blockquote>

 16. مهاد
  اوت 25, 2010 در 6:45 ب.ظ.

  جناب زبان سبز این هم یک اشتباه دیگه. همانطور که خودتون فهمیدید که از اول در مورد انطباق مشفق و دکتر جهان بزرگی اشتباه میکردید.

 17. sabz
  اوت 26, 2010 در 7:09 ق.ظ.

  من این آدم رو از نزدیک دیدم و صحبت کردم . این صدا به او خیلی نزدیکه ولی معمولن اینقدر تند حرف نمیزنه ولیکن شاید با تمرین بتونه در ضمن بیشتر وقتها لباس شخصی میپوشه و ندرتا لباس روحانی

 18. مهاد
  اوت 27, 2010 در 6:19 ق.ظ.

  جناب سبز کدوم آدم رو از نزدیک دیدی؟ جهان بزرگی یا مشفق؟ لطفا جواب بده تا به تو هم بگم کجا رو داری اشتباه می کنی.

  • زبان سبز
   اوت 27, 2010 در 8:18 ق.ظ.

   راستش هيچكدام .

 19. مهاد
  اوت 29, 2010 در 9:33 ق.ظ.

  خوب بود همین صداقتی که اینجا به خرح دادی را در دقت کردن در گزارش فوق هم به خرج می دادی که دکتر جهانبزرگی را با دیگران اشتباه نمی گرفتی.

  • زبان سبز
   سپتامبر 1, 2010 در 5:09 ب.ظ.

   و شما نگفتين كجا رو اشتباه كردم؟
   چرا دكتر جهان بزرگي تكذسب نمي كنه ؟
   چرا اين همه شباهت دارن ؟
   اصلا دكتر جهان بزرگي كيه ؟ استاد مشفق ؟ تئورسين مشفق ؟ نويسنده ي مشفق ؟ خط دهنده ي مشفق يا خود مشفق ؟

   اميدوارم شما هم اينا رو جواب بدين صاقانه

 20. مهاد
  اکتبر 29, 2010 در 4:07 ب.ظ.

  عناوین وبلاگ جهان بزرگی را برای شما در اینجا می آورم تا به اشتباهتان پی ببرید:

  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی – قسمت یازدهم :: ۱۳۸٩/۸/٧
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی – قسمت دهم :: ۱۳۸٩/٧/٢٥
  » برگی از تاریخ انقلات اسلامی – قسمت نهم :: ۱۳۸٩/٧/٢٥
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی: قسمت هشتم :: ۱۳۸٩/٧/۱٤
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت هفتم :: ۱۳۸٩/٧/٩
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت ششم :: ۱۳۸٩/٧/٢
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت پنجم :: ۱۳۸٩/٦/٢٩
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت چهارم :: ۱۳۸٩/٦/٢۸
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی: قسمت سوم :: ۱۳۸٩/٦/۱٩
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت دوم :: ۱۳۸٩/٦/۱٧
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت اول :: ۱۳۸٩/٦/۱٥
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی :: ۱۳۸٩/٦/۱۱
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال پنجم :: ۱۳۸٩/٦/۱٠
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال چهارم :: ۱۳۸٩/٦/۱٠
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال سوم :: ۱۳۸٩/٦/۱٠
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال دوم :: ۱۳۸٩/٦/٩
  » ابرار از نظر قرآن چه جایگاهی دارند؟ :: ۱۳۸٩/٦/۸
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال اول :: ۱۳۸٩/٦/٦
  » دکتر علی شریعتی با نسل جدید سخنهائی دارد…….. :: ۱۳۸٩/٦/٥
  » پرسش و پاسخ: 27 – پرسشهای متعدد یک جوان :: ۱۳۸٩/٥/٢٩
  » پرسش و پاسخ: 26 – ولایت فقیه، کلامی یا فقهی :: ۱۳۸٩/٥/٢٩
  » پرسش و پاسخ: 25 – اختیارات رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » ………………..دیدن همه پرسشها و پاسخها ……………………………. :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 24 – مشکل مقایسه ولایت فقیه با ولایت معصومین :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 23 – اعتقاد به ولایت فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 22 – تبدیل جایگاه ولایت به یک جایگاه توجیه گر :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 21 – حذف ولایت فقیه از قانون اساسی :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 20- عدم پایبندی آقای منتظری :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 19- نطریه یا قطعیت؟ :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 8 1 – ریشه لزوم ولایت فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 17- گستره ولایت :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 16- حدود اختیارات :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 15- ولایت فقیه در کجای قرآن :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 14- ولی فقیه قبل از امام خمینی :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 13- مقبولیت :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 12 – کشف، انتصاب یا انتخاب :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 11 – منبع فقهی اندیشه ولایت فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ : 10 – دور در انتخاب رهبر :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ : 9 – اختیار خبرگان و عزل رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ : 8 – تعیین مصداق :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » ………………….می دانید چرا قرآن پذیرفتن خبر فاسق را منع می کند؟ :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ: 7- نظارت بر رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ: 6- انتقاد از رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ: 5 – پاسخگو بودن حاکم اسلامی :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » …………….. دمکراسی در جمهوری اسلامی برتر از آمریکا :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ : 4- دمکراسی و حکومت اسلامی :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ : 3- نایب امام زمان (ع) :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ: 2- مشروعیت، الهی یا مردمی :: ۱۳۸٩/٥/٢۱
  » پرسش و پاسخ : 1- ولایت مطلقه فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢۱

 21. مهاد
  اکتبر 29, 2010 در 4:10 ب.ظ.

  برای رفتن به وبلاگ جهان بزرگی در گوگل تایپ کنید:

  جهانبزرگی روشنگر

 22. روشن
  نوامبر 7, 2010 در 7:16 ق.ظ.

  با زبان تزوير سخن گفتن واقعيت ها را نتوان وارونه كرد. شب شب است روز روز واژگون نشود

 23. ژوئیه 24, 2017 در 2:13 ب.ظ.

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 1. اوت 12, 2010 در 12:50 ب.ظ.
 2. اوت 12, 2010 در 5:26 ب.ظ.
 3. اوت 17, 2010 در 3:50 ب.ظ.
 4. اوت 18, 2010 در 12:54 ق.ظ.
 5. اوت 18, 2010 در 6:43 ق.ظ.
 6. اوت 18, 2010 در 4:29 ب.ظ.
 7. سپتامبر 3, 2010 در 2:07 ب.ظ.
 8. سپتامبر 3, 2010 در 2:18 ب.ظ.
 9. سپتامبر 4, 2010 در 4:27 ب.ظ.
 10. سپتامبر 5, 2010 در 7:14 ق.ظ.
 11. سپتامبر 16, 2010 در 2:12 ق.ظ.
 12. سپتامبر 16, 2010 در 3:07 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: