خانه > پیام سبز > رازهاي سخنراني سردار مشفق ( عبدالله ضيغمي )

رازهاي سخنراني سردار مشفق ( عبدالله ضيغمي )

در آمد : سخنراني مشهور سردار مشفق را در اينجا مي توانيد بخوانيد . در اين سخنراني هر آنچه را در اين چند سال بر مملكت رفته است مي توان يافت . به شرطي كه مرعوب سخنران نشويد و تحت تاثير شخصيت راز آلود او قرار نگيريد . بي دليل نيست كه هقت تن از اصلاح طلبان بزرگ راز تقلب انتخاب را در اين سخنراني ديده و از آن شكايت كرده اند . در اين سلسله نوشتاراز سخنران و نوشته هايش راز زدايي مي كنيم تا محتويات آن را بفهميم .

در قسمت قبلي ، مكان ، زمان و سخنراني را آشكار  كرده و به شباهت هاي گفتاري و گمانه زني ها احمد جهان بزرگي  با   سردار مشفق پرداختيم و البته در آن  اشاره ي كوتاهي هم به  نام ديگري براي  او داشتيم  . در اين قسمت گمانه ي ديگري را در خصوص شخصيت واقعي سردار مشفق بررسي خواهيم كرد .سردار پاسدار عبدالله ضيغمي

عكس العمل زود هنگام ، سردار جواني ،رئيس اداره سياسي سپاه پاسدارن  ، منجر به تائيد اصالت سخنراني  شد و دفاع او از سخنران نشان داد كه« سردار مشفق » مورد حمايت سپاه پاسداران است و انتساب او به قرارگاه ثارالله بي دليل نبوده است .احضار محسن امين زاده ، محسن صفايي فراهاني و سيد مصطفي تاج زاده به زندان ، عكس العمل  ديگر ستاد كودتا بود تا افكار عمومي مطمئن شوند كه سخنراني سردار مشفق بيشتر از يك سخنراني است و اين هفت نفر دلايل و نشانه هاي كافي براي شكوائيه ي خود دارند .

در اين ميان عكس العمل  دست اندركاران سايت نوسازي در نوع خود جالب بود .  تحريريه ي سايت نوسازي ، در بيانيه اي غير رسمي ،  اظهارات سردار مشفق در خصوص عوامل اين سايت را  تكذيب كرده و هر گونه ارتباط خود را با مصطفي تاج زاده  را انكار كردند . اين بيانيه هويت واقعي  سردار مشفق  را  ( ع – ض)  خوانده و از ارتباط خود با ايشان و قرارگاه ( احتمالاً ثارالله ) پرده برداشته اند . عوامل سايت نوسازي ، اقرار كرده اند كه در درج مطلب جنجالي آنها ،  پيرامون سيد حسن خميني  توسط فرماندهان قرارگاه تشويق شده اند و هم زمان سردار مشفق (ع.ض) را  وابسته به يكي از كانون هاي موازي اطلاعات سپاه  دانسته اند  كه هيچگاه سابقه ي خدمت در وزارت اطلاعات را نداشته وصرفا از مديران و كارشناسان لايه ي مياني  اطلاعات سپاه است .

سايت نوسازي ، يكي از سايت هايي بود  كه وابستگي آن به ستاد كودتا  مسلم   است و دو سال پيش پس از ماجراي توهين به سيد حسن خميني  و آيت الله توسلي ، تعطيل شد . اين كه دست اندركارن اين سايت سخنران را بهتر مي شناسند و احتمالاً با او هم كلام و هم سفره بوده اند ، منطقي است . يعني  به اعتبار دست اندركاران اين سايت مي توان گفت سردار مشفق همان عبدالله ضيغمي است . و البته اين احتمال كه عبدالله ضيغمي يك قرباني براي گم كردم رد عوامل اصلي باشد و به سرنوشت مشابه كاظمي و سعيد امامي دچار شود بسيار است و چه بسا  آوردن اين نام آغازي براي اين قرباني شدن و گمراه كردن باشد .

عبدالله ضيغمي كيست ؟

ارديبهشت ماه 89  ، يك زنداني سياسي به نام ارژنگ داودي ،استمداد نامه اي را خطاب به  سارمان هاي حقوق بشري منتشر كرد و در آن از ظلمي كه توسط بازجويان و قاضيان و كارشناسان پرونده  بر او رفته بود داد سخن داد . در اين استمداد نامه ، در كنار نام هاي مشهوري چون قاضي حداد و قاضي صلواتي  و مرتضوي ، نام سردار پاسدار عبدالله ضيغمي ( ذيقمي ) به عنوان بازجوي پرونده آمده است .

پنج شنبه ، چهارم مهرماه 78 ، مستندي با عنوان «  درد همسنگرم » در شبكه چهارم سيما  پخش شد .در زمان پخش  اين  مستند كه با  كارگرداني اسدالله نيك نژاد ساخته شده   است ،   سردار عبدالله ضيغمي به عنوان كارشناس جبهه و جنگ حضور دارد . موضوع اصلي اين مستند تفاوت فضاي جبهه و جنگ با مناطق شمالي تهران است و درصدد است نشان دهد كه شمال تهران بويي از جبهه و جنگ نبرده است .

آنچه بيش از هر چيز يكي بودن ، سردار مشفق و سردار ضيغمي را تقويت مي كند ، يادداشتي  است كه يكي از اعضاي  پايگاه بسيج مهران در خصوص  مراسمي از مسجد الرضا  در وبلاگ آن پايگاه  آورده است . در اين ياد داشت ،  فردي به نام سردار ضيغمي در خصوص حوادث  88 سخنراني مي كند كه محتويات سخنراني ، بسيار به آنچه در سخنراني  سردار مشفق آمده است ، شبيه است . در اين يادداشت آمده است :

 • دومين يادواره شهداي محله مهران امروز چهارشنبه ( 19/12/88 )  پس از نماز مغرب و عشاء در مسجدالرضا(ع)آغاز شد؛ جايگاه سخنران اين مراسم به شكلي زيبا تزئين شده بود، همچنين بيرون از شبستان مسجد و در حياط يادگاريهايي از دوران دفاع مقدس به صورت نمايشگاه قرار داده شده بود. در ابتداي اين مراسم كليپي كوتاه كه همراه با صداي اذان بود پخش شد، پس از آن آياتي چند از كلام‌ا.. مجيد پخش قرائت شد.

  تصوير عبدالله ضيغمي سردار مشفق سخنراني

  سردار مشفق در حال سخنراني

 • در ادامه كليپي درباره شهدا و حوادث پس از انتخابات از طريق ويدئوپروژكتور پخش گرديد كه تحسين مردم را به خاطر زيبايي ساخت آن در پي داشت؛ پس از آن سردار ضيغمي پشت تريبون قرار گرفت و براي مردم سخن گفت؛ او از برنامه‌هاي دشمن براي از بين بردن نظام شيعي گفت كه آرزو داشت به جاي فتنه جندين جنگ تحميلي ايجاد مي‌شد. زيرا در جنگ تحميلي جوانان به ملكوت اعلي مي‌روند اما در اين جنگ نرم دشمن جوانان اسفل السافلين مي‌گردند.
 • پس از آن بسته فرهنگي ميان حضار توزيع شد كه در آن تقويمي جيبي سال ۱۳۸۹ قرار داشت كه مورد استقبال مردم قرار گرفتهنگام خروج ششمين شماره نشريه مبين ميان مردم توزيع شد. همچنين يك سي‌دي فيلم كه شامل كليپ‌هاي مختلفي بود، همراه نشريه مبين توزيع گرديد.


در سايت تبيان مي توان نوشته هايي از عبدالله ضيغمي را يافت كه با محوريت  جبهه و جنگ و ولايت فقيه نوشته شده اند .  آن گونه كه از خاطرات عبدالله ضيغمي بر مي آيد ، او فردي ميان سال  است و در  زمستان 74   به عربستان سفر كرده و حاجي شده است . او سالياني و در جبهه هاي جنگ  حضور داشته و پس از آن با نوستالژي جنگ و خاطرات آن  زندگي مي كرده است . عبدالله ضيغمي در خاطره اي  با عنوان « شلمچه ي تهران » مي گويد :

 • ساعت دو نيمه‌شب بود كه صداي زنگ درب منزل مرا بيدار كرد. وقتي در را باز كردم سعيد را ديدم كه با موتور جلوي در ايستاده است و از من خواست كه همراه او بروم و تا زماني كه زنده است پيرامون آن شب با كسي صحبت نكنم. كم‌كم نزديك بهشت زهرا شديم او از راه‌هاي مخفي مي‌رفت. چون هنگام نيمه شب به كسي اجازه نمي‌دادند وارد بهشت زهرا شود. بالاخره به مزار شهداي كربلاي5 رسيديم. 6 نفر از بچه‌هاي زمان جنگ هم مشغول مداحي و گريه بودند. سعيد حال و هواي ديگري داشت. با هر شهيدي نجوايي خاص داشت. آن جا شلمچه شده بود و هركسي شهيدي را واسطه اتصالش به عالم معنا قرار مي‌داد. زيارت عاشورا خواندند نورشهدا همه بچه‌ها را از خود بي خود كرده بود. همه آن ها آن شب جواز شهادتشان را گرفتند گرچه من هنوز هم در حيرت و محروميت بر جاي مانده‌ام.


پايان سخن اينكه ، ضيغمي اگرچه فاميلي دير ياب و كم يابي است اما  در بدنه ي دولت نهم و دهم حضور متفاوتي دارد .  معاون وزير نفت ، علي رضا ضيغمي است  ، كه پيش از اين مدير عامل شركت نفت مركزي بود و معاون وزير بازرگاني نيز محمد علي ضيغمي است كه به  اطلاع رساني در خصوص گراني و تكذيب گراني  شهرت دارد . معلوم نيست كه اين ضيغمي ها چه نسبتي با هم دارند و اطلاعاتي در خصوص پيشينه و نسبت احتمالي آنها  در  فضاي مجازي وجود ندارد …

ادامه دارد …

نويسنده : زبان سبز

پي نوشت : و البته به همه ي اين دلايل ، نوشته ي زيباي سايت كلمه را بيافزائيد ، كه  چند روز پيش به  « معادل فارسي »  اسم واقعي سردار مشفق اشاره كرد . نوشته اي با عنوان  : نام سردار مشفق ، داناي كل يا  « بنده

Advertisements
 1. حسن
  اوت 17, 2010 در 9:26 ب.ظ.

  من مطمن هستم كه احمد جهان بزرگي سردار مشفق نيست. من با اين موجود كودن دري داسته ام و صدايس را به خوبي مي شناسم. صداي اين دو نفر با هم فرق دارد.

  • زبان سبز
   اوت 17, 2010 در 9:53 ب.ظ.

   جهان بزرگي استادشه .
   بلي . شباهت گفتاري داره اما اون نيست .

   يعني جهان بزرگي نيست .

 2. حر سبز
  اوت 17, 2010 در 9:39 ب.ظ.

  قطعا اشتباه کردید چون اگر فایل رو با دقت گوش میکردید گوینده در جمع طلاب و روحانیون مشهد میگوید هم لباسهای من وشما.یعنی طرف آخوند است.

  • زبان سبز
   اوت 17, 2010 در 9:54 ب.ظ.

   دست شما درد نكنه ، حالا طرف رو بيشتر از ما قبول دارين 🙂 لابد بقيه ي حرفهاش رو هم قبول دارين ::))
   جدا از شوخي ، زحمت بكشين مستندات و مطلب رو بخونين . سايت كلمه رو هم . شك كنيد . حاضرم سر آي دي مون باهات شرط ببندم 🙂

 3. سهیل
  اوت 17, 2010 در 10:20 ب.ظ.

  توی یک قسمت از گفتارش میگه «پس صبر کنید کتم در بیارم » نشون میده که کت هم رفت آمد میکنه

 4. سهیل
  اوت 17, 2010 در 10:22 ب.ظ.

  توی یک قسمت از نوار میگه «پس صبر کنید کتم در بیارم» یعنی کت و شلواری خیر سرش

 5. اوت 18, 2010 در 5:28 ق.ظ.

  سلام به وبلاگ من هم سر بزنيد خوشحال مي شم. موفق باشيد.

 6. مهاد
  اوت 20, 2010 در 9:07 ب.ظ.

  اگه به وبلاگ جهانبزرگی سری بزنید خیلی از مطالب براتون روشن می شه. در گوگل تایپ کنید » جهانبزرگی روشنگر » سایتش می یاد.

 7. تاريخ به روايت گل سرخي
  اوت 30, 2010 در 9:36 ق.ظ.

  خسرو گلسرخی :بسپاریم بر سنگ مزارمان تاریخ نزنند؛ تا آیندگان ندانند بیعرضگانِ این برهه از تاریخ ما بوده ایم

 8. سپتامبر 1, 2010 در 5:16 ب.ظ.

  فرقی بین ضیغمی و مشاعی نیست ایشان رسما اعتراف می کنند رهبر معظم انقلاب در جریان شکنجه ها یا کنترل خصوصی ترین محل زندگی وکار مردم داشتن

 9. ناشناس
  سپتامبر 12, 2010 در 2:44 ب.ظ.

  او يك مجاهد است.

 10. ناشناس
  سپتامبر 16, 2010 در 5:23 ق.ظ.

  یک عده از ضیغمی ها را که من میشناسم متولد عراق هستند

 11. مهاد
  نوامبر 13, 2010 در 6:18 ب.ظ.

  به وبلاگ دکتر احمد جهانبزرگی به آدرس :
  roshangariha.persianblog مراجعه کنید تا حقایق بر شما روشن شود.
  عناوین مطالب وبلاگ «روشنگر»
  » اخباری از سران فتنه – 1 :: ۱۳۸٩/۸/٢۱
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی – قسمت دوازدهم :: ۱۳۸٩/۸/۱٤
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی – قسمت یازدهم :: ۱۳۸٩/۸/٧
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی – قسمت دهم :: ۱۳۸٩/٧/٢٥
  » برگی از تاریخ انقلات اسلامی – قسمت نهم :: ۱۳۸٩/٧/٢٥
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی: قسمت هشتم :: ۱۳۸٩/٧/۱٤
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت هفتم :: ۱۳۸٩/٧/٩
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت ششم :: ۱۳۸٩/٧/٢
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت پنجم :: ۱۳۸٩/٦/٢٩
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی _ قسمت چهارم :: ۱۳۸٩/٦/٢۸
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی: قسمت سوم :: ۱۳۸٩/٦/۱٩
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت دوم :: ۱۳۸٩/٦/۱٧
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی : قسمت اول :: ۱۳۸٩/٦/۱٥
  » برگی از تاریخ انقلاب اسلامی :: ۱۳۸٩/٦/۱۱
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال پنجم :: ۱۳۸٩/٦/۱٠
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال چهارم :: ۱۳۸٩/٦/۱٠
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال سوم :: ۱۳۸٩/٦/۱٠
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال دوم :: ۱۳۸٩/٦/٩
  » ابرار از نظر قرآن چه جایگاهی دارند؟ :: ۱۳۸٩/٦/۸
  » دکتر علی شریعتی به نسل جدید پاسخ می گوید: سؤال اول :: ۱۳۸٩/٦/٦
  » دکتر علی شریعتی با نسل جدید سخنهائی دارد…….. :: ۱۳۸٩/٦/٥
  » پرسش و پاسخ: 27 – پرسشهای متعدد یک جوان :: ۱۳۸٩/٥/٢٩
  » پرسش و پاسخ: 26 – ولایت فقیه، کلامی یا فقهی :: ۱۳۸٩/٥/٢٩
  » پرسش و پاسخ: 25 – اختیارات رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » ………………..دیدن همه پرسشها و پاسخها ……………………………. :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 24 – مشکل مقایسه ولایت فقیه با ولایت معصومین :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 23 – اعتقاد به ولایت فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 22 – تبدیل جایگاه ولایت به یک جایگاه توجیه گر :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 21 – حذف ولایت فقیه از قانون اساسی :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 20- عدم پایبندی آقای منتظری :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ: 19- نطریه یا قطعیت؟ :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 8 1 – ریشه لزوم ولایت فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 17- گستره ولایت :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 16- حدود اختیارات :: ۱۳۸٩/٥/٢۸
  » پرسش و پاسخ : 15- ولایت فقیه در کجای قرآن :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 14- ولی فقیه قبل از امام خمینی :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 13- مقبولیت :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 12 – کشف، انتصاب یا انتخاب :: ۱۳۸٩/٥/٢٧
  » پرسش و پاسخ : 11 – منبع فقهی اندیشه ولایت فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ : 10 – دور در انتخاب رهبر :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ : 9 – اختیار خبرگان و عزل رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ : 8 – تعیین مصداق :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » ………………….می دانید چرا قرآن پذیرفتن خبر فاسق را منع می کند؟ :: ۱۳۸٩/٥/٢٤
  » پرسش و پاسخ: 7- نظارت بر رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ: 6- انتقاد از رهبری :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ: 5 – پاسخگو بودن حاکم اسلامی :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » …………….. دمکراسی در جمهوری اسلامی برتر از آمریکا :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ : 4- دمکراسی و حکومت اسلامی :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ : 3- نایب امام زمان (ع) :: ۱۳۸٩/٥/٢٢
  » پرسش و پاسخ: 2- مشروعیت، الهی یا مردمی :: ۱۳۸٩/٥/٢۱
  » پرسش و پاسخ : 1- ولایت مطلقه فقیه :: ۱۳۸٩/٥/٢۱

 1. اوت 18, 2010 در 6:43 ق.ظ.
 2. اوت 19, 2010 در 12:17 ق.ظ.
 3. اوت 19, 2010 در 12:32 ق.ظ.
 4. سپتامبر 1, 2010 در 4:45 ب.ظ.
 5. سپتامبر 3, 2010 در 2:07 ب.ظ.
 6. سپتامبر 3, 2010 در 2:18 ب.ظ.
 7. سپتامبر 3, 2010 در 2:19 ب.ظ.
 8. سپتامبر 16, 2010 در 2:12 ق.ظ.
 9. سپتامبر 16, 2010 در 3:07 ق.ظ.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: